Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Programı Açıkladı

İlk 100 günlük programın 400 maddesinden 340'ının tamamlandığı bilgisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci 100 günlük programının detaylarını açıkladı. İşte detaylar;
Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Programı Açıkladı

Geçen hafta açıklanacağına dair bilgiler paylaşıldıktan sonra bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci 100 günlük icraat programını açıkladı. İlk 100 günlük programın yüzde 97’sinin gerçekleştirildiğini açıklayan Erdoğan, 400 maddeden 340’ının tamamlandığını duyurdu.

İlk 100 günlük eylem programının 37,3 milyar liralık bütçeye sahip olduğunu belirten Erdoğan, ikinci programın 24 milyar liralık bütçesi olduğunu söyledi.

100 Günlük Program 37,3 Milyar Lira Bütçeİkinci 100 günlük eylem programının 24 milyar lira ile 454 eylemin bitirilmesi için kullanılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “önümüzdeki dönemin yol haritası olduğuna inandığım 5 yıllık planı hazırlıyoruz. İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnasi Projesi’ni devreye alıyoruz. Kamu hizmetlerinin yüzde 95’ini elektronik ortama aktarıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Mevzuat bilgi sisteminin güncellenmesini temin ettiklerini belirten Erdoğan, gençlere gelecek iş planlarına yardımcı olmak için üniversitelerde kariyer merkezleri kurulacağını açıkladı.

İmar Barışı’nda 8,5 milyon başvuru aldıklarını açıklayan Erdoğan, Emlak Bankası’nın yapılandırmasını tamamlayarak faaliyete alacaklarını söyledi.

İmar Barışı 8,5 Milyon BaşvuruCumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında “kur, faiz, enflasyon üçgeni üzerinden ekonomimize pranga vurmak isteyenleri bir kez daha hüsrana uğrattık. Kurdaki kısa süreli dalgalanmayı dahi hükümeti yıpratmak için fırsat bilen kifayetsiz muhterislerin heveslerini kursaklarında bıraktık,” ifadelerini yineledi.

2018 yılı bütçesinden yapılan harcamalar ile gerçekleşme oranının yüzde86,8 olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 400 eylemin hepsinin revize edilmiş rakamlarla 43 milyar liralık bütçe maliyeti öngörüldüğünü dile getirdi. Buna karşın 37,3 milyar liranın harcandığını açıklayan Erdoğan, planlanandan daha az bütçeyle gerçekleşmesinin sebebinin uygulamaya koyulan tasarruf tedbirleri olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı için hazırlanan planları, üzerine düşen ağır yükleri hatırlatarak açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Görevi AğırBakanlık kapsamında tek hazine hesabının kapsamını geliştirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayıtdışı ekonomiyle mücadele eylem planının hazırlanmasını sağladıklarını söyledi. Finansal istikrarın güçlendirilmesine ek olarak sektörün gelişmesini sağlamak için Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’ni kurduklarını açıkladı. Erdoğan, gecikmeler için ortak elektrik tahsilat platformunu tüm unsurlarıyla devreye aldıklarını da belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılı sonuna kadar TürkAkım’ın topraklarımızdaki inşaatının bitirileceğini açıkladı.

TürkAkım 2019'da BitecekEnerji Bakanlığının Şırnak ve Artvin ile 42 ilçeyi ve 4 organize sanayi bölgesini doğal gaz ile buluşturduğunu belirten Erdoğan, Elektronik maden projesini faaliyete geçirmeye çalıştıklarını açıkladı. Ek olarak 1000 maden sahası ihaleyle ekonomiye kazandırılacağını dile getirdi.

Tarım sektöründe ise 3 yeni gübre üretimine başlanacağını açıklanacağını açıklayan Erdoğan, “düzensiz göçün önlenmesi için 4 yeni gönderme merkezi kurduk. 112 acil çağrı merkezi sayısını 44 ile çıkarıyoruz. 23 ilde 30 kütphaneyi millet kıraathanesine dönüştürdük. Kimlik ve sürücü kartı randevu süresi 10 güne inecek. AKM’nin ihalesi Ocak ayı içerisinde yapılacak,” dedi.

Yerli ve milli üretim için KOBİ’lere 274 milyon liralık destek verdiklerini söyleyen Erdoğan, kadın girişimcilerin ekonomiye kazandırılmasını hedeflediklerini belirtti.

KOBİ 274 Milyon Lira DestekDış ticarette yerel paraların kullanılması için 12 ülkede girişimlerde bulunduklarını ifade eden Erdoğan, Ticaret Bakanlığı ile birlikte çalışarak dış ticaret hacmini artırdıklarını söyledi. Aynı zamanda, Türk Eximbank’ın müşterisi olan KOBİ’lerin oranının yüzde 63’ten yüzde 69’a çıktığını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum