Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: İhracatçılara ve Turizmcilere Finansman Desteği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş fiyat uygulayanlara cezaları artırdıklarını belirterek, esnaf ve sanatkarı desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
Erdoğan: İhracatçılara ve Turizmcilere Finansman Desteği!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnaf ve sanatkar camiası ile yaptığı iftar yemeği programında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen programdaki konuşmasına Ramazan ayını tebrik edip, oruçların kabul olması dilekleriyle başladı.

Piyasadaki dengesizliklerin önüne geçecek yeni tedbirler alındığını belirten Erdoğan, coronavirüs salgınından etkilenen esnaf ve sanatkarların yanında olduklarını söyledi. Toplamda 4,6 milyar lira destek verildiğini ve yeni araçlarla desteklemeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

Salgının küresel anlamda fiyatları bozduğunu, bunu atlatmaya çalışırken şimdi de Rusya-Ukrayna kriziyle karşı karşıya kalındığını ifade etti. Hammadde fiyatlarındaki artışın Türkiye’yi de etkilediğini sözlerine ekledi.

“Fiyatları stokçuluk veya anlaşma yoluyla haksız yere yükseltenlere verilen cezaları artırıyoruz.” diyen Erdoğan, E-ticaret üzerinden yapılan satışlara düzenleme getirdiklerini açıkladı.

Konuşmasında yeni kararları duyuran Erdoğan, “Turizm sektöründe döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9’a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli Türk lirası finansmanı sağlıyoruz. Harcama mukabili ve belge karşılığı kullandırılacak krediler için 100 milyar lirası ihracat, 50 milyar lirası turizme 150 milyar liralık kaynak ayırdık.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.