Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Hedefimiz Sermaye Piyasalarını Tabana Yaymak

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne mesaj gönderen Erdoğan, Türkiye’nin hedeflerine yönelik açıklamalarını paylaştı. İşte detaylar;
Erdoğan: Hedefimiz Sermaye Piyasalarını Tabana Yaymak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne gönderdiği mesajda bu yıl 7’ncisi düzenlenen kongrenin tüm yatırımcılar için hayırlı olmasını diledi. Erdoğan büyüme, ticaret, finansal istikrar, iş ve yatırım ortamına kadar  Türkiye’nin potansiyeline uygun amaçlar belirlediklerini aktardı.

6 Şubat depremlerinin yol açtığı tahribatı ortadan kaldırırken ekonomik büyümeyi, istihdamı artırmayı, enflasyonu yeniden tek haneye düşürmeyi ve gelir dağılımını iyileştirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Yabancı yatırımları doğrudan Türkiye’ye çekmeyi hedeflediklerini belirtti ve İstanbul Finans Merkezi projesinin meyvelerini toplayacaklarını ifade etti. Son 21 yılda toplam 255 milyar dolar uluslararası yatırım çekmiş bir ülke olarak sermaye piyasalarının tabana yayılmasına öncelik vereceklerini dile getirdi.

Halka Arz Açıklaması

Otomatik Katılım Sistemi’ne ek olarak ikincil bir emeklilik sisteminden halka arzların artırılmasına, Türk lirası cinsi ürünlerin cazibesinin ve çeşitliliğin artırılmasına kadar geniş bir yelpazede adımlar planladıklarını duyurdu.

Sermaye Piyasaları Kongresi’nin hedefler çerçevesinde yol gösterici olacağını paylaşan Cumhurbaşkanı, Türkiye’ye güvenen, yatırım yapan ve itimat eden tüm yatırımcılara kapıların açık olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.