Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Amerika Dönüşü Yakınlaşan İlişkilerden Bahsetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Amerika ziyareti dönüşünde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Güney Amerika ziyaretinin detaylarını şu şekilde anlattı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Amerika Dönüşü Yakınlaşan İlişkilerden Bahsetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Amerika’ya yaptığı ziyaretin dönüşünde Ankara’da açıklamalarda bulundu. Venezuela ziyaretinde yaşadıkları karşısında memnuniyet duyduğunu anlatan Erdoğan, ikili ilişkilerin güçlenmesine yönelik olumlu sonuçların yakın sürede alınacağını ifade etti. G-20 zirvesi ve Güney Amerika ziyaretlerinin son derece verimli geçtiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, Venezuela ve Paraguay’a Cumhurbaşkanı seviyesinde Türkiye’nin ilk resmi ziyaretlerini gerçekleştirdiğini belirtti. G-20 zirvesinde terörle mücadeleye verilen önemi dile getirdiklerini söyleyen Erdoğan, zirvede ikili görüşmelerin de verimli geçtiğini dile getirdi.

Erdoğan, G-20 zirvesinde adil ve sürdürülebilir kalkışma için küresel ticaret ve ekonomi üzerine risk ve tehlikeleri ele aldıklarını söyledi.

Erdoğan G-20 Ziyareti YorumuTerörün tüm formlarına karşı dayanışma ve samimiyetle yapılmasının altını çizdiklerini de ifade etti. Dünyada enbüyük göç yolunun, en büyük mülteci ev sahipliğine ev sahipliği yapan ülke olarak konular değindiklerine dikkat çekti. Zirve sonrasında Paraguay ve Venezuela ziyaretlerine geçtiğini belirtti.

İkili ilişkilerin durumuna ele aldıklarını belirten Erdoğan, Paraguay’ın önemli bir dost olduğunu ifade etti.

Paraguay Dost YorumuParaguay’ın Türkiye’de büyükelçilik açacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Venezuela’ya geçtiğini söyledi. Venezuela’da Nicolas Maduro ile ikili ilişkilerin ayrıntılarını ele aldıklarını belirten Erdoğan, işbirliğinin geliştirilmesi için 9 belgenin imzalanmasına şahit olduklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Venezuelalı askerlerin ve çocukların İstiklal Marşımızı okumaları manidardır. Çocukların birinin bayrağını yere düşürmesi üzerine Sayın Maduro’nun bayrağı yerden alıp çocuğa vermesi de unutulmaz bir nezakettir. Yaptığımız görüşmelerin olumlu etkilerini önümüzdeki dönemde daha net bir şekilde göreceğimize inanıyorum,” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Venezuela’da yaptığı açıklamasında ise ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamasını beklediğini söylemişti.

Venezuela Ortak Ülke YorumuVenezuela’yı Türkiye’nin ortağı olarak gördüğünden bahseden Erdoğan, iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin güçlü bir potansiyel taşıdığını da dile getirdi. Erdoğan, “Son aylarda ağır ekonomik saldırıya maruz kalan bir ülke olarak, küresel ticaret sisteminin parametrelerini yok sayan keyflikleri tasvip etmiyoruz,” ifadelerini de kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum