Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Gıda Fiyatları Öyle veya Böyle İnecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ziyareti sonrası gazetecilerin; elektrik zamları, KDV düzenlemesi, Rusya-Ukrayna krizi gibi sorularını yanıtladı.
Erdoğan: Gıda Fiyatları Öyle veya Böyle İnecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde, uçakta yöneltilen soruları yanıtladı. Basın mensuplarının yönelttiği sorular KDV indirimleri ve elektrik fiyatları konusu üzerine yoğunlaştı.

İlk olarak Cumartesi günü müjdesi verilen KDV indirimleri, ertesi günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Erdoğan, “Biz nasıl KDV’yi 7 puan indirdiysek, buna ek olarak sizden de burada en az yüzde 7 fiyat indirimi bekliyoruz dedik” ifadesini kullandı.

İndirimlerin market fiyatlarına yansımaya başladığını, öyle veya böyle ineceğini söyledi.

Bu konuyla Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ve Ticaret Bakanlığı’nın ilgileneceğini belirtti. Nebati’ye süratle bu konu üzerine gidilmesi gerektiğini söylediğini ve indirimlerin raflara yansımasının teftişine devam edileceğini aktardı.

Gıda fiyatlarının 1-2 ay içinde düzelmesini bekleyen Erdoğan, vatandaşı ezdirmeyeceklerini ve bu durumun üzerine gideceklerini söyledi.

Yöneltilen bir başka soru ise son günlerde gündemden inmeyen elektrik zamları oldu. Konuyla ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın çalışma yaptığını ve Kabine Toplantısında görüşüldükten sonra açıklama yapılacağını dile getirdi.

Rusya – Ukrayna kriziyle ilgili olarak her iki ülkenin de devlet başkanları ile diyalog ve iş birliği içinde olduklarını, bunun tansiyonun düşürülmesi için önemli bir imkan olduğunu söyledi.

BAE ziyaretinde 13 mutabakat zaptı ve protokol imzaladıklarını ifade eden Erdoğan, son derece verimli görüşmeler gerçekleştirildiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu