Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Fiyat Artışlarının Can Yakıcı Olduğunun Farkındayız

Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Erdoğan, Ramazan bayramı öncesinde yaşlı, dul, yetim, şehit yakını ve gazilere ödeme yapılacağını söyledi.
Erdoğan: Fiyat Artışlarının Can Yakıcı Olduğunun Farkındayız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında açıklama yaptı. “Hem daha çok çalışmak hem daha çok şükretmek için sayısız sebebimiz olan bu dönemden ülkemizi suhuletle çıkarmanın gayreti içindeyiz. Bu muhataralı dönemi her alanda yeni atılımın vesilesi haline dönüştürmekte kararlıyız.” diyen Erdoğan, bir kez daha enflasyon konusuna değindi.

Doğal gaz ve elektrik olmak üzere pek çok üründe sübvansiyonlarla vatandaşı korumalarına rağmen fiyat artışlarının can yakıcı olduğunun farkında olduklarını söyledi. Alınan tedbirlerle kurun istikrarını sağladıklarını fakat fiyatlar üzerinde etkisinin kalıcı olduğunu ifade etti.

Ramazan Bayramına denk gelen bu günlerde; engelli yaşlı, dul, yetim, şehit yakını ve gazi gibi kesimlere yönelik özel destekleri olduğunu, Cuma gününden itibaren 1,5 milyar liralık yaşlı ve engelli maaşlarının yatırılacağını açıkladı.

15 milyar liralık ilave sosyal yardım destek paketi çalışmalarının da sonuna geldiklerini söyledi. Küçük engellerin büyük hedeflere ulaşmaktan alıkoyamayacağını söyleyen Erdoğan, “Türkiye’nin geldiği yeri ve önündeki fırsatları görmemek için ya bu ülkeye husumetli olmak ya da kalbi ve ruhu kararmış olmak gerekir. Milletimizin akıl, vicdan, ahlak, sağduyu, feraset sahibi her ferdi ülkemizin nereden nereye geldiğini iyi biliyor.” dedi.

Ülkeyi darbelerin utancından kurtardıklarını, hayat pahalılığının da üstesinden geleceklerini söyledi. Terör örgütünün pençesinden kurtardıklarını ve çarşı pazarın ateşini de söndüreceklerini sözlerine ekledi.

Şimdi Kayıt Olun

Erdoğan’dan Biden’ın Açıklamalarına Tepki

Erdoğan’dan Biden’ın Açıklamalarına Tepki
Kaynak: Twitter

İnancı ve kökeni ne olursa olsun tek bir masum insanın tek bir sivil insanın öldürülmesinin trajedi olduğunu, hayatlarını kaybeden  Osmanlı Ermenileri için üzüntülerini bildirmeyi vazife bildiklerini söyledi.

Çeşitli yönetimlerden gelen Ermeni soykırımı iddialarının Türkiye nezdinde bir hükmü olmadığını söyleyen Erdoğan, “ABD Başkanı’nın açıklamasını bu şekilde görüyor, tamamı yalan, yanlış bilgiler üzerine kurulduğu için üzerinde durmuyoruz. Sayın Biden bu tarihi gayet iyi bilmesi lazım. Bunları bilmeden Türkiye’ye kalkıp da meydan okumasını bizim bağışlamamız mümkün değildir. Türk ve Ermeni halkları arasındaki düşmanlığı tahrip etmek için sergilenen bu riyakarlığın en büyük zararının Ermeni toplumunun gördüğü ve göreceği unutmamalıdır.” dedi.

“Bu densizliğin, kendi ülkemizin meclisinde milli iradenin tecelligahı olan yüce kurumda sergilenmesi saygısızlığın ötesinde açık bir ihanet olarak görüyoruz.” diyen Erdoğan, geçmişte kimi zaman sözlü olarak ortaya konulan bu ihanetin kanun teklifi seviyesine yükseltilmiş olmasının, bu alçakları kimlerin desteklediği sorusunu akıllara getirmekte olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.