Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Faiz Tek Haneye İndi Enflasyon da İnecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin tek haneye indiğini ve enflasyonun da düşeceğini duyurdu. Detaylar haberde...
Erdoğan: Faiz Tek Haneye İndi Enflasyon da İnecek
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Konya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Tahıl anlaşması, faiz ve enflasyon konusuna değindi.

Erdoğan, Türkiye’nin ekonomisi hakkında konuşarak, “ Faizin tek haneye ineceğini söylemiştim. Ve tek haneye indirdik. Bundan sonra bu böyle devam edecek. Merak etmeyin enflasyon da inecek” açıklamasında bulundu.

“Türkiye Hızlı Büyüyen Ülkeler Arasına Girecek”

İlk önceliğin faizi tek haneye indirmek olduğunu belirterek, yatırımcılara seslendi. Türkiye’nin, Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüdüğünü söyledi. Türkiye’nin daha hızlı büyüyen ülkeler arasına gireceğini kaydetti.

Tahıl anlaşması konusuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda atılan adımlarla kimsenin cesaret edemediği diplomatik zafere imza atıldığını kaydetti. Düşman kazanma üzerine değil, dost kazanma üzerine politikalar oluşturulduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinin enerji krizi nedeniyle kışı nasıl geçireceklerini düşündüklerini, Türkiye’nin bu konuda içi rahat bir şekilde kışa girdiğini söyledi.

“Dünyanın Hiçbir Yerinde Borsayı Hedef Alan Muhalefet Lideri Olamaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOGG ile ilgili değerlendirmelerine değinen Erdoğan, “TOGG, yerli otomobil. Önce fabrikası yok, nerede dedi. Biz buna rağmen davet edelim dedik. Davet ettik, gelmedi. Ortağı da gelmedi. O hiç olmazsa yanından birilerini gönderdi. Şimdi haber göndermişler, doğru yalan bilemem. Gezmek istiyoruz dediler. Bana da sordular davet edelim gelsinler mi, gelsinler dedim.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, CHP’nin emperyalistlerin oyuncağı haline dönmüş bir yapı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun çok yakın bir zamandaki borsa açıklamalarına değinerek dünyanın hiçbir yerinde borsayı hedef alan hiçbir muhalefet liderinin olmayacağını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu