Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Faiz Tek Haneye İndi Enflasyon da İnecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin tek haneye indiğini ve enflasyonun da düşeceğini duyurdu. Detaylar haberde...
Erdoğan: Faiz Tek Haneye İndi Enflasyon da İnecek
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Konya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Tahıl anlaşması, faiz ve enflasyon konusuna değindi.

Erdoğan, Türkiye’nin ekonomisi hakkında konuşarak, “ Faizin tek haneye ineceğini söylemiştim. Ve tek haneye indirdik. Bundan sonra bu böyle devam edecek. Merak etmeyin enflasyon da inecek” açıklamasında bulundu.

“Türkiye Hızlı Büyüyen Ülkeler Arasına Girecek”

İlk önceliğin faizi tek haneye indirmek olduğunu belirterek, yatırımcılara seslendi. Türkiye’nin, Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüdüğünü söyledi. Türkiye’nin daha hızlı büyüyen ülkeler arasına gireceğini kaydetti.

Tahıl anlaşması konusuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda atılan adımlarla kimsenin cesaret edemediği diplomatik zafere imza atıldığını kaydetti. Düşman kazanma üzerine değil, dost kazanma üzerine politikalar oluşturulduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinin enerji krizi nedeniyle kışı nasıl geçireceklerini düşündüklerini, Türkiye’nin bu konuda içi rahat bir şekilde kışa girdiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Dünyanın Hiçbir Yerinde Borsayı Hedef Alan Muhalefet Lideri Olamaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOGG ile ilgili değerlendirmelerine değinen Erdoğan, “TOGG, yerli otomobil. Önce fabrikası yok, nerede dedi. Biz buna rağmen davet edelim dedik. Davet ettik, gelmedi. Ortağı da gelmedi. O hiç olmazsa yanından birilerini gönderdi. Şimdi haber göndermişler, doğru yalan bilemem. Gezmek istiyoruz dediler. Bana da sordular davet edelim gelsinler mi, gelsinler dedim.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, CHP’nin emperyalistlerin oyuncağı haline dönmüş bir yapı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun çok yakın bir zamandaki borsa açıklamalarına değinerek dünyanın hiçbir yerinde borsayı hedef alan hiçbir muhalefet liderinin olmayacağını aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın