Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Seçim Sonrası Önemli Mesajlar Veren Erdoğan: Ekonomi ve Güvenlik Konuları Üst Sıralarda Yer Alacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonrası yaptığı konuşmada; bundan sonra en öncelikli konumuzun ekonomi ve güvenlik olacağını, mecliste birçok reform düzenlemesi olduğunu anlattı.
Seçim Sonrası Önemli Mesajlar Veren Erdoğan: Ekonomi ve Güvenlik Konuları Üst Sıralarda Yer Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye dair önemli mesajlar verdi. Pazar günü yapılan seçimden sonra ilk kez konuşan Erdoğan, AK Parti olarak kendilerinin siyaset anlayışında millete küsmek veya suçlamak gibi bir durum olmadığını, İstanbul halkına seçimlerinden dolayı saygı duyduklarını söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana milletin faydasına olacak işleri hayata geçirmeye çalıştıklarını, bundan sonra da bu hedef doğrultusunda ilerleyeceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederek, seçimlere ilişkin konuştu.

Ekrem İmamoğluKendilerinin Binali Yıldırım’ın kazanmasını arzu ettiklerini fakat halkın kararının başlarının üstünde yeri olduğunu belirten Erdoğan, asıl önemli olan şeyin milli iradenin sağlıklı ve şaibesiz bir şekilde tecelli etmesi olduğunu söyledi.

Bakanlıklar ve kurumlar olarak İstanbul ile ilgili planları hayata geçirmeye devam edeceklerini, milletin verdiği mesajları görmezden gelmeyeceklerini belirtti. AK Parti kurulduğu günden bu yana milletin üstünlüğünü gözetecek çalışmalar yürüttüklerini ve bu hedef doğrultusunda ilerleyeceklerini sözlerine ekledi.

S-400 hava savunma sistemi konusunda geri adım atılmayacak.

S-400Rusya ile yapılan anlaşma doğrultusunda teslimatların önümüzdeki aydan itibaren yapılmaya başlanacağını söyleyen Erdoğan, güvenlik ihtiyaçları konusunda farklı seçeneklere kapılarının her zaman açık olduğunu, S-400 meselesinin doğruda egemenlik haklarımızla ilgili olduğunu aktardı.

Yarın G-20 Zirvesi’ne katılmak üzere Japonya’ya gideceğini, burada Türkiye ekonomisinin dünya ile uyumlu şekilde büyümesine katkı sağlayacak görüşmeler yapılacağını ekledi.

ABD ile Çin arasında süren ticaret savaşlarının herkes için kazanca dönüşmesini desteklerini belirtti.

Ticaret SavaşlarıG-20 Liderler Zirvesi’nde en gelişmiş ülkelerin temsilcileriyle bir araya geleceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ticaret savaşının herkesin kazanç sağlayabileceği tüm girişimlere destek verdiklerini anlattı.

Doğu Akdeniz’de petrol ve doğal gaz arama faaliyetleri konusunda Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını yok sayan girişimlere ise asla izin vermeyeceklerini dile getirdi. Geçmişte arama-sondaj gemilerimizin olmadığını fakat şimdi bu gemilere sahip olduğumuzu ve çalışmaların devam edeceğini anlattı.

Önümüzde dönemde güvenlik ve ekonomi konuları gündemin en üst sıralarında yer alacak.

Gündem EkonomiTürkiye olarak hedefimizin markalaşma olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu amaçla yüksek katma değerli ürünlerin üretileceğini anlattı. Eğitim ve sağlıkta atılan adımların bazı kimseler tarafından küçümsenmeye çalışıldığını, ulaşımda atılan adımlarla ise prim yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Ülkenin geleceğini karartmaya yönelik ekonomik tuzakların milleti fazlasıyla bunalttığını, kur, enflasyon ve faiz üçlüsünün; iş adamları, esnaf, girişimci ve çalışan olmak üzere herkesi sıkıntıya düşürdüğünü anlattı.

Faizleri düşürüp, enflasyonun tek haneye indirilmesi hedefleniyor.

Faizler DüşürülmeliTürkiye’nin insan gücü ve üretimdeki potansiyelini bilenlerin ülkemiz ekonomisine saldırı düzenlediğini, bizim de tedbirlerimizi bu doğrultuda almamız gerektiğini anlattı. Dolar kurunun 6 liranın altında seyrettiğini ve Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinin 100 milyar seviyesine yaklaştığını ifade eden Erdoğan, ekonominin nabzını tutan güven endekslerinin hepsinde, Haziran ayında iyileşme olduğunu dile getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde birçok önemli reform düzenlemelerinin yapıldığını anlattı.

Türkiye Büyük Millet MeclisiSavunma bakanının İyi Parti, CHP ve MHP genel başkanlarıyla görüştüğünü ve yeni askerlik düzenlemesinin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, başka konular hakkındaki reform düzenlemelerinin de Meclis’te olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin 24 Haziran seçimleriyle tarihinin en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğini hatırlatan Erdoğan, yeni sistemin genel hatlarıyla ülkemize uyum sağladığını anlattı. Medyanın manşetlerinden ziyade, milletin manşetlerine göre hareket edileceğini ve zor olsa da hedeflerine doğru ilerleyeceklerini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu