Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Depremzedeler Baba Bizi Bunlara Bırakma Diyor

Bor Karbür Üretim Tesisi Açılış Töreni'nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelerden aldığı desteği paylaşarak sandık mesajı verdi.
Erdoğan: Depremzedeler Baba Bizi Bunlara Bırakma Diyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de gerçekleşen Bandırma Bor Karbür Üretim Tesisi Açılış Töreni’nde konuşma yaptı. Türkiye’nin ilk bor karbür üretim tesisinin ülkeye sağlayacak katkılarından söz eden Erdoğan, “Bundan sonra dünyada bir numara olarak yarışa devam” dedi.

Dünya bor rezervinin yüzde 73’üne sahip Türkiye’nin bugün açılan tesisten elde edeceği tecrübe için “Kütahya Emet’te 5 bin ton üretim kapasiteli yeni bir bor karbür tesisi daha kuracağız” şeklinde ifadede bulundu.

Üretimdeki başarıyı afet bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için de gösterecekleri mesajını veren Cumhurbaşkanı, “Sarsıntıların yol açtığı huzursuzluk yüzünden başka yerlere gidenler yavaş yavaş şehirlerine dönüyor. Milletçe yürek yüreğe bu felaketin izlerini sileceğiz” şeklinde ifadede bulundu.

Depremin 42’nci gününden süren enkaz kaldırma çalışmalarıyla birlikte kalıcı konutlar için de çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Bir an önce vatandaşlarımızı aç açıkta bırakmayalım. Sanayicisiyle, esnafıyla deprem bölgesindeki üreticilerimizi destekleyerek istihdamı sağlıyoruz. Bu felaketin izlerini de sileceğiz” dedi.

“Ben Milletime Şikayet Ediyorum”

Depremzedelere bir yıl içinde evlerini teslim etme sözü verdiğini hatırlatarak, “Biz bir yıl içerisinde kalıcı konutları da bitireceğiz. Çadır kentten konteyner kentlere, bunlarla birlikte prefabrik kentler yapıyoruz. Derdimiz vatandaşlarımızı açıkta bırakmamak” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

“Dolaştığımız deprem kentlerinde vatandaşlarımızın şu ifadeleri bizi ayakta tutuyor: ‘Baba bizi bırakma'” diyen Erdoğan, konuşmasında muhalefeti de eleştirerek, “Ben milletime şikayet ediyorum, sevgili halkım işte o ana muhalefet ve yanındakiler bu ülkede yarın inanın elektrikler yine kesilir. Benim vatandaşım bunlara 14 Mayıs’ta oy vermeyecek” şeklinde çıkışta bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın