Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan, BM’yi Hedef Aldı: Daha Kaç Ton Bomba Düşmeli?

8. Aile Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailenin önemini vurgularken Gazze’deki dramı da değerlendirdi ve BM’yi eleştirdi. İşte detaylar;
Erdoğan, BM’yi Hedef Aldı: Daha Kaç Ton Bomba Düşmeli?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Aile Şurası’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Aile kurumunun inançta ve kültürde mukaddes bir mesele olduğunu vurgulayan Erdoğan, devletin vazifelerinin başında aile kurumu ve neslin muhafazası geldiğini belirtti.

Aileyi devletin taşıyıcı sütunu ve kilit taşı olarak gördüklerini aktardı ve ahlakın, inancın, karakterin ailede şekillendiğini ifade etti.

Sapkın akımların hedefinde aile kurumunun olduğunu, modern bireyin çok daha yalnız bir hale geldiğini paylaştı. Ekran ve sosyal medya bağımlılığı başta olmak üzere insanın daha fazla kapandığını ve toplumdan koptuğunu bildirdi.

“Küresel Vicdan Harekete Geçmeli”

Cumhurbaşkanı, İsrail’in acımasızca katliam gerçekleştirdiğini, şu ana kadar 12 bin tondan fazla bomba yağdığını vurguladı. Gazze’de 6 binden fazla insanın şehit olduğunu paylaştı.

Erdoğan, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bomba Gazze’ye düşmeli” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

“Acımasız Bir Katliam”

Erdoğan, 7 Ekim’den beri İsrail yönetiminin Filistinlilere yönelik acımasızca bir katliam gerçekleştirdiğini dile getirdi. Bu saba da Papa ile görüştüğünü hatırlatarak camiler, kiliseler, okullar ve hastanelerin bombalandığını vurguladığını söyledi.

BM rakamlarına göre 600 bin Gazzeli’nin yerlerinden edildiğini, küresel vicdanın harekete geçmesi gerektiğini belirtti. Tüm savaşlarda olduğu gibi burada da en büyük mağduriyeti kadınların ve çocukların yaşadığını aktardı.

“Katliama Dönüştü”

Hiçbir eylemin böyle bir vahşeti meşru kılmayacağını, Gazze’ye yönelik saldırıların kendini savunma sınırını açtığını bildirdi. Bunun bir zulme, mezalime, katliama ve barbarlığa dönüştüğünü vurguladı.
BM’nin “Henüz ateşkes yapamayız” dediğini hatırlattı ve “Sizin hesabınız ne?” dedi.

Türkiye’nin Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mısır’a gönderilen yardım malzemelerinin toplamının 200 tonu aştığını açıklayan Erdoğan, İsrail’e borçlu olan Batılı ülkelerin savaşa ses çıkarmadığını savundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.