Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan-Biden Görüşmesi Sonrası Beyaz Saray’dan Ege Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşmenin tamamlanmasının ardından Beyaz Saray'dan açıklama geldi. Detaylar haberde;
Erdoğan-Biden Görüşmesi Sonrası Beyaz Saray’dan Ege Mesajı
Yorum

İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleşen NATO Zirvesi kapsamında bugün akşam saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan ve Joe Biden arasında ikili görüşme gerçekleştirildi.

Görüşme Sonrası Beyaz Saray’dan İlk Açıklama Geldi!

Görüşmenin sona ermesinin ardından Beyaz Saray’dan ilk açıklama geldi.

Açıklamada, Biden’ın Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında varılan uzlaşıyı ve imzalanan üçlü muhtırayı memnuniyetle karşıladığı belirtilirken, liderlerin, Rusya’nın saldırganlığına karşın Ukrayna’ya yönelik desteklerinin devam edeceğinin altı çizildi.

İki ismin, Ukrayna’dan tahıl ihracatının önündeki Rus engellerinin kaldırılmasının önemini ele aldığı da aktarıldı.

Görüşmede Ege ve Suriye Vurgusu

İki lider Suriye ve Ege’de istikrarın önemini ele aldı” denilen açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

Biden, ikili ilişkilerin korunması ve sürdürülmesi konusundaki isteğini yineledi ve liderler hükümetler arasındaki yakın istişarelerin önemi noktasında mutabık kaldı.

Liderler, görüşme öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, Biden ile yeniden bir araya gelmesi nedeniyle duyduğu memnuniyeti belirtmiş ve “Özellikle NATO Zirvesi gündemi itibarıyla yüklü bir zirve oldu” açıklamasında bulunmuştu.

Zirvede yarın devam edecek görüşmelerin ardından Türkiye’ye döneceklerini belirten Erdoğan, NATO’nun güçlenmesine yönelik adımlarda, Rusya-Ukrayna krizinin ele alınacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu