Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Beklentimiz AB Kanadından Cevap Almak

Cuma namazı çıkışında basın mensupları ile bir araya gelen Erdoğan, gündeme dair soruları yanıtladı. İşte detaylar;
Erdoğan: Beklentimiz AB Kanadından Cevap Almak
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camisi’nin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı ve gündemdeki önemli konulara yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Türkiye’de misafir edeceklerini, Karadeniz Tahıl Koridoru’nun uzatılması hususunda hemfikir olduklarını söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Guterres’in Putin’e mektup gönderdiğini, Rusya’nın müşterek çabaları ile tahıl koridoru çalışmasının uzatılmasını temenni ettiklerini aktardı.

“Beklentimiz Cevap Almak”

Cumhurbaşkanı, NATO zirvesinde Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) üyeliği konusunda temaslarda bulunarak İsveç, İspanya gibi ülkelerden destek sözü almıştı. Bu kapsamda beklentilerinin AB kanadından cevap almak olduğunu vurguladı.

AB üyesi ülkelerinin liderleri ile bu konuyu konuştuklarını ve ele aldıklarını paylaşan Erdoğan, 52 yıldır kapıda bekletilen Türkiye’ye yönelik olumlu adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Yunanistan Başbakanı Konstandinos Miçotakis’in yeni bir seçim geçirdiğini, iki zafer kazanan lider olarak adımları olumlu istikamette atmak istediklerini kaydetti. Batı Trakya ile ilgili konuları aşmak istediklerini bildiren Erdoğan, bakanların gerekli hazırlıkları yapacaklarını, daha sonra liderler olarak görüşerek gerekli adımları atacaklarını duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu