Paylaşım
in G+

ABD’li İş İnsanları ile Bir Araya Gelen Erdoğan Stratejik Ortaklık Adına Önemli Mesajlar Verdi


 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li şirketlerin temsilcileri ile bir araya geldiği görüşmede yatırım ve ticaret sayesinde stratejik ortaklığımızın güçleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi‘nde Amerikalı şirketlerin temsilcileri ile görüştü. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 2 saat 40 dakika süren toplantıya; AK parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gibi isimler de katıldı.

Bu toplantının ABD’li iş insanları ile birbirlerini daha iyi anlamalarına ve bakış açılarını daha yakından öğrenmelerine olanak sağlayacağını belirten Erdoğan, küresel ticaretin içinden geçtiği çalkantılı süreçte yapılan bu organizasyonun tüm girişimciler için hayırlara vesile olmasını dilediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika ile olan stratejik iş birliğimizin tüm iniş çıkışlara rağmen, ticaret aracılığıyla güçleneceğine inandığını dile getirdi.

Türkiye’nin son 16 yıllık süreç içerisinde ekonomi, ticaret ve yatırımlarda elde ettiği başarıların ardında yatan sırrın reformlar konusundaki kararlılıkları olduğunu vurgulayan Sayın Cumhurbaşkanı, asıl dikkat edilmesi gerekenin reformların tek seferlik olmadığı, devamlı ve dinamik bir süreç olarak hayata geçirilmesinin olduğunu söyledi.

Erdoğan; değişen şartlara ve sınırlamalara bağlı olarak gereken düzenlemeleri yapacaklarını, yatırım ortamının iyileştirmek için geri bildirimleri ve önerileri çok dikkate aldıklarını sözlerine ekledi.

Külliye’de ABD’li iş insanları ile bir araya geldiği görüşmede, Türkiye’nin kapılarının her daim onlara açık olduğunu ifade etti.

Ülkemizi bürokratik vesayetin cenderesinden kurtarmak adına 24 Haziran seçimlerinin yapıldığını, bu sayede yeni bir yönetim sistemine geçildiğini söyleyen Erdoğan, yeni yönetim modelinin özününü; idarede etkinliği, verimliliği ve eşgüdümü artırmak olduğunu bildirdi. Söz konusu modelin en büyük faydasının sorumluluk sahiplerine aynı zamanda sözlerini gerçekleştirebilecekleri imkanları ve araçları vermek olduğunu, yapılan hamleler ve ortak işbirlikleri ile Türkiye’nin geleceğini çok daha aydınlık ve parlak olacağını dile getirdi.

ABD’li şirketlerin temsilcilerine seslenen Erdoğan; “Sizler Türkiye’nin bölgesindeki onca istikrarsızlığa, çatışmaya ve sıkıntıya rağmen neleri başardığını gayet iyi biliyorsunuz şu an yüzleştiğimiz sıkıntılar da bizim için asla aşılmaz değildir.” ifadesini kullandı. Siyasi konuların ekonomik konularla karıştırılmasını doğru bulmadığını belirten Erdoğan, ABD yönetimi ile yaşanan sorunların iş dünyasını etkilemesini istemediğini dile getirdi.

> Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı