Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreninde Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "500 Büyük Hizmet İhracatçısı" ödül töreninde güçlü ekonomi vurgusu yaparak iş dünyasına seslendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreninde Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “500 Büyük Hizmet İhracatçısı” ödül töreninde Türkiye ekonomisinin güçlendiğini vurguladı. İş dünyasına çağrıda bulunarak, bu konuda kendilerine düşen payı üstlenmelerini söyledi. The Grand Tarabya Otel’de düzenlenen ödül töreninde, Cumhuriyetle sanayiden tarıma kadar her alanda yapılan atılımların 2. Dünya Savaşı sonrasında tek parti döneminde akamete uğradiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 16 yılda Türkiye ortalama yüzde 5,7 büyüdü,” dedi ve satın alma paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisi konumuna gelindiğini belirtti.

Türkiye 13. Büyük EkonomiErdoğan, tesis edilen ve istikrar ile güven ortamı sayesinde Türkiye’nin küllerinden yeniden doğduğunu ifade etti. 500 milyon dolarlık ihracat hedefi olduğunu hatırlatan Erdoğan, ihracatçılara seslendi. 174 ayrı ülkeye ihracat gerçekleştiren 36 bin 630 firmayı tebrik etti. Cari işlemler dengesinde de ciddi bir iyileşme yaşandığını belirten Erdoğan, Merkez Bankası rezervlerinin yaklaşık 92,5 milyar dolara ulaştığını söyledi.

“Kamu borç stokumuzun sürdürülebilirliği konusunda piyasalarda en ufak şüphe yok,” diyen Erdoğan, dış politikada destan yazıldığını söyledi.

İhracatçılara Övgü SözleriCumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Suriye konusuna değindi ve gelecek terör saldırılarına karşı sert bir tutum izlendiğini söyledi. Hem Rusya hem de İran ile birlikte bölgede atılan adımların hedefinin güvenliği tesis etmek olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, “Trump bana siz DEAŞ’ı temizler misiniz diye sordu. Temizleriz dedik ve lojistik destek vermelerini istedik. Sonrasında ise çekilmeye başladılar. Fırat’ın doğusunda tüm itirazlarımıza rağmen kurulmaya çalışılan terör koridoru bizi her türlü riski almaya itiyor,” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Obama döneminde yaşanan sorunların kötü bir mirasının Trump’a kaldığını da belirtti ve Trump ile Suriye meselesinde ortak görüşleri olduğunu belirtti. Suriye sahasından PKK ve DEAŞ kalıntılarının kaldırılacağı bir harekat tarzı izleneceğini söyledi. Konuşmasının sonunda ise iş dünyasına teşekkürlerini sundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum