Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: 2023’e Giderken 85 Milyonun Tamamını Kucaklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da düzenlen Bir Gençlik Şöleni’ne katılarak önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: 2023’e Giderken 85 Milyonun Tamamını Kucaklayacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Bir Gençlik Şöleni’ne katıldı. 33 bin kişinin katılım sağladığı, Yeni Adana Stadı’nda yapılan organizasyonda Erdem Kınay, Uğur Işılak, Tuğçe Kandemir ve Oğuzhan Koç sahne alacak.

Konser açılışında konuşan Erdoğan, “Biz bu şehrin yiğitliğini, cesaretini seviyoruz. Kadim şehrin söz konusu millet ve memleket olunca hep en ön safta olan vatanperver insanlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan şu muhabbetimizi daim eylesin.” ifadesini kullandı.

Son 20 yılda Adana ve diğer şehirlerle aralarına kimsenin girmesine izin vermediklerini, başkaları gibi vatandaşın kapısını seçimden seçime çalmadıklarını söyledi.

Her fırsatta şehirleri ziyaret ettiklerini, vatandaşlarla hasbihal ettiklerini dile getiren Erdoğan, Adana’yı da bölgesiyle beraber tüm Akdeniz’in parlayan yıldızı haline getirmek için devasa yatırımlar yaptıklarını belirtti.

Adana Gençlik Şöleni

GCM Yatırım Banner

Konuşmasına “Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına alet etmek isterken biz 81 ilden gelen gençlerimizle buradan kardeşlik mesajı veriyoruz. Birileri nefret ve öfke diliyle konuşurken biz tüm Türkiye’ye Hacı Bektaş, Yunus Emre, Pir Sultan, Ahmed-i Hani’nin sevgi diliyle konuşuyoruz.” sözleriyle devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin bu ülkenin gençlerini bozuk hara gibi harcamasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Siyasetlerinde kışkırtmak, tahrik, gençleri sokağa dökmek, milleti düşmanlaştırmak, kutuplaştırmak olmadığını belirterek, sevgi, hoşgörü kardeşliği, kucaklaşmayı öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensupları olduklarını sözlerine ekledi.

“Bugün ömrü tükenmiş, bayat senaryolarla milletimizi bölmek isteyen siyaset simsarlarına net mesaj vermek için geldik. Türkiye’nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını haykırmak için geldik.” diyerek, meydanı sokak terörüne yeniden harlamak isteyen müstevlilere bırakmayacaklarını dile getirdi.

2023’e giden kritik süreçte 85 milyonun tamamını kucaklayacaklarını, geleceğe omuz omuza yürüyeceklerini, milletten başka pusula olmadığını sözlerine ekledi.

Konuşmasını “Bizim ne kavga siyasetine kurban edilecek ne de küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yok. Burası kardeşliğin şehri. Milletimize hayalleri ve hedefleriyle buluşturabilmek için gençlerimizin kucaklamasına ihtiyacımız var. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, bizi ayırmaya, bizi bölmeye çalışanlara karşı her zaman diri olacağız.” sözleriyle sürdürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.