Yatırım yapmaya başla!

EPTA’nın Acımasız “Desert Storm Truck” Çöl Aracı!

İngiliz dizayn şirketi EPTA çöl, çamur, kaya vb. akla gelebilecek en zorlu yolların aracı Desert Storm tasarımını gösterdi.
EPTA’nın Acımasız “Desert Storm Truck” Çöl Aracı!

İlerleyen zamanlarda bir yerlerde park etmiş ve görülmemiş şekillerde bir araç görürseniz o, EPTA‘dan çıkmıştır. Konseptlerini düşüncelerimizin ötesine taşıyan İngiliz şirket, daha nasıl dikkat çekilirin resmini çizmiş. İş kolu olarak yat, uçak, dağ bisikleti ve son olarak otomotiv tasarımlarıyla ilerlemekte.

Desert Storm şimdilik gerçek olmasa da inşaatına bir gün karar verilirse, ortalık ısınabilir. Deniz ve kara taşıtlarıyla çok haşır neşir olan EPTA, otomotiv için olağanüstü çizimlerle kendinden şimdi daha fazla konuşturuyor.

Modelleme dikkat çekmek üzerine programlanmış.

EPTA Desert StormDizayn şirketi ince ayrıntıları es geçmeden dijital çizimlerini yansıtmış. Ağır arazi yollarının baş edemeyeceği Desert Storm‘da yaklaşma açısını çok etkileyecek bir tampon kullanılmış. Üzerinde çevre kısmını aydınlatacak LED’ler yerleştirilmiş.

Formula 1 tarzı tavan tüneli sonuna geceleri uzun bir mesafeyi görmenizi sağlayacak 6’lı far sistemine yer verilmiş.

EPTA Desert Storm LastiklerLastikler tam zamanlı çamur tipi. Hafifliği güçlü motorla kombine etmek adına yer yer karbona başvurulmuş. Özel ayarlanabilir süspansiyonlarla alt takımı oluşturulan Desert Storm’un zemin yüksekliği 40 cm kadar olduğunu düşünüyoruz.

Çölün sıcak kumlarına uyarlanan EPTA SUV, perçinli vahşi bir gövdeye sahip.

EPTA Desert Storm Arka GörünümSiyah fırtınanın donanım ögelerine bakınca DAKAR Ralli’sinde pilotları günler boyunca yarıştırabilecek kapasitede. SsangYong Rexton DAKAR hazırlığına buradan bakarsanız, amaç belli oluyor. Süper Trophy, bagajında iki adet yedek lastik taşıyor. Trof kamyonları tarzındaki arka görünümün aydınlatma kısmında yedek lastiğe dik yerleştirilen LED monte edilmiş.

Desert Storm’un üretimine karar verilirse maceranın hiç de masum olmayan tarafını sahiplerine gösterecek.

Sonraki seri Batman’de de beklediğimiz EPTA aracının benzinli veya dizel değil de akslara yerleştirilen elektrik motorlarıyla hayal ediyoruz. Yeterli pil gücüyle off road yollarına torkun nasıl aktarıldığının dersini verebilecektir.

Günümüzde elektrikli alt yapı menzil açısından çöl yarışlarında yeterli olmayacak olsa da bundan 10 sene sonraki teknoloji, aküleri binlerce kilometre öteye taşıyacak şekilde dizayn edecektir. Korkutucu aynı zamanda heyecanlı duran çöl fırtınasının kesinlikle DAKAR takımlardan birinin sahip olması gerektiğini düşünüyoruz. Peki, araç hakkında siz ne düşünüyorsunuz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum