Yatırım yapmaya başla!

Epic Store Kısa Sürede Toplu Oyun Alımını Engelliyor

Çok sayıda oyununda yaptığı indirim kampanyası ile gündeme gelen Epic Store, kısa sürede çok fazla oyun yapan kullanıcıların hesabını güvenlik amacıyla kilitliyor.
Epic Store Kısa Sürede Toplu Oyun Alımını Engelliyor

Çevrimiçi oyun mağazası dendiğinde akla ilk gelen platform Steam oluyor. Ancak geçtiğimiz yıldan itibaren Epic Games, kendi oyun mağazasını geliştirdi ve Valve’ın karşısında dişli bir rakip olarak çıktı. Komisyon oranını Steam’e göre daha düşük tutan ve oyun geliştiricilerin de ilgisini çeken Epic Store, rekabet edebilmek adına cazip seçenekler sunuyor.

Platformda son günlerde çok sayıda oyunun indirime girdiği biliniyor. Steam’in yıl içerisinde düzenlediği indirim günlerine benzer bir etkinliği Epic Store da uygulamakta. Düzenlenen indirim etkinliği ile mağazadaki oyunlarda büyük oranda indirimler yapılıyor.

Ancak mağazadan oyun satın alan bazı kullanıcılar ilginç bir kural keşfetti. Kısa sürede çok fazla oyun alan bazı kullanıcıların hesabı Epic Games tarafından kilitlendi. Şirketin bunu kullanıcı güvenliğini sağlamak amacıyla yaptığı belirtildi.

Epic Store’dan Tepki Çeken Uygulama

Epic Store’dan Tepki Çeken Uygulama

Epic Store’da bugün itibariyle piyasada el yakan pek çok oyun 60 ila 90 TL’ye varan indirimler ile satışa sunulmuş durumda. İndirimler karşısında harekete geçen oyuncular pek çok oyunu satın almak istiyor. Ancak aynı anda çok fazla oyunu almak isteyen kullanıcılaırn hesapları Epic Games tarafından kilitlendi. Şirket yetkilileri ise bunun dolandırıcılığı önleme maksatlı olduğunu belirtiyor.

Twitter’da Patrick Boivin isimli bir kullanıcı, Epic Store’da arka arkaya 5 oyun satın almak istediğini ve yapılan işlemler sonrasında hesabının askıya alındığını ifade etti. Kullanıcı Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Allahım ne kadar berbat bir mağaza! Satın aldığım beş ila elli dolar fiyat aralığında olan 5 oyun sebebiyle Epic Store, dolandırıcılık şüphesiyle hesabımı kilitledi. Keşke, mağazanıza alışveriş sepeti seçeneği koymayı azıcık akıl edebilseydiniz.” diyerek Epic Store’u sert bir dille eleştirdi.

Epic Games Müşteri Hizmetlerine Yönlendiriyor

Epic Games Müşteri Hizmetlerine Yönlendiriyor

Yaşanan duruma dair bilgi sahibi olduklarını belirten Epic Games yetkilisi Nick Chester, mağazanın güvenliğini sağlamak adına koymuş olduğu kurallara dikkat çekiyor. Yetkili yaptığı açıklamada “Bahsi geçen durum, hileli alışverişe karşı koyduğumuz kurallar kapsamında gerçekleşmiş. Benzer sorunları yaşayanlar, vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerimizle irtibata geçsinler.” diye konuştu.

Şirket, kullanıcıların oyun satın alırken acele etmemelerini tavsiye ediyor. Bilindiği üzere Steam’de alışveriş sepeti mevcut ve kullanıcılar istedikleri oyunu bu sepette toplayıp toplu olarak alım yapabiliyor. Ancak Epic Store’da böyle bir sepet yok ve oyunları tek tek satın almak gerekiyor.

Steam ile daha etkin bir şekilde rekabet etmek isteyen şirketin gelir kaybına uğradığı aşikar. Önümüzdeki dönemde sepet uygulaması geliştirerek Epic Games kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum