Yatırım yapmaya başla!

Epic Games Store Steam’in Yolundan Gidiyor: Geri Ödeme Politikası Güncellendi

Epic Games’in geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği oyun mağazası, geri ödeme politikasını kullanıcıların lehine güncelledi.
Epic Games Store Steam’in Yolundan Gidiyor: Geri Ödeme Politikası Güncellendi

Oyun dünyasının her geçen gün hızla büyümeye devam etmesi, kullanıcıların önüne yeni seçeneklerin gelmesini sağlıyor. Halihazırda oyun mağazası olarak oyun pazarında Steam’in liderliğinden söz edebiliriz. Ancak geçtiğimiz aylarda Epic Games, yeni oyun mağazasını açtığını duyurarak bu alanda Steam’e rakip olmuştu.

Popüler oyun Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, mağaza konusunda henüz yeni olmasına rağmen yeni politikalar geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak geri ödeme politikasını yeniden güncelledi. Yeni faaliyete geçen oyun mağazasının politikaları geri ödeme ve iade konusunda kullanıcılar tarafından tartışma konusu haline gelmişti.

Geri Ödeme Politikası Yeniden Düzenlendi

Geri Ödeme Politikası Yeniden Düzenlendi

Pek çok alanda olduğu gibi geri ödeme konusunda Steam’in sahip olduğu politika, kullanıcıları memnun ediyor. Oyun mağazasını yeni açan Epic Games’in son olarak yaptığı düzenleme, geri ödeme konusunda Steam’in yolundan gittiğini gösteriyor. Yeni yapılan düzenlemeye göre oyunu satın alan kullanıcılar iade etmek isterlerse, 2 saatten az oynamış olmak şartıyla ve ilk 2 haftalık süre içerisinde iade edebilirler.

Epic Games Store ile ilgili, kullanıcıların en çok dile getirdiği konulardan birisi ise buluşma noktası olacak bir forumun olmamasıydı. Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre kullanıcı yorumlarının olduğu bir topluluk merkezi ya da forum faaliyete geçmiş olacak.

Mağaza Kendisini Geliştirme Aşamasında

Mağaza Kendisini Geliştirme Aşamasında

Epic Games Store, oyun mağazası olarak kendisini pazarda kendini kabul ettirmek için gelişim aşamasında. Faaliyete geçeli kısa bir süre olmasına rağmen mağaza 30 farklı bölgede ve 130 ülkede kullanıma sunulmuş durumda. Ancak bu denli geniş mecraya yayılmış bir oyun mağazasında ürünler halen tek bir para birimi ile satılıyor.

Şu an için sadece dolar üzerinden satış yapan mağaza, ülkelere özel para birimiyle satış yapma konusunda çalışma yapıyor. Yaklaşık 2 ay önce açılan çevrimiçi oyun mağazası, Steam’e kıyasla geliştiricilere daha fazla pay vererek cazip hale gelmeyi amaçlıyor. Yeni olması sebebiyle gelişim aşamasında olan Epic Games Store’un önümüzdeki günlerde Steam karşısında ne kadar varlık göstereceği merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum