Yatırım yapmaya başla!

Epic Games Store, GTA V’in Ücretsiz Dağıtılması İle Beraber Kullanıcı Sayısını Katladı

Steam’in en büyük rakibi haline gelen Epic Games Store, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.
Epic Games Store, GTA V’in Ücretsiz Dağıtılması İle Beraber Kullanıcı Sayısını Katladı

Oyun sektöründe son yıllarda dijital servislerin kullanıcı kitlesinin hızla arttığına tanık oluyoruz. Dünyanın önde gelen oyun geliştiricileri çevrimiçi mağazalarını oluşturuyor. Dijital oyun servisi denildiğinde akla ilk olarak hiç kuşkusuz Valve’ın sahibi olduğu Steam geliyor. Son yıllarda Steam’in karşısına Epic Games’in de çıktığı biliniyor.

Battle Royale oyunu Fortnite ile büyük başarı yakalayan oyun şirketi, dijital oyun servisiyle de dikkat çekiyor. Epic Games Store’un halihazırda Steam’in kullanıcı sayısı olarak epey gerisinde olduğu söylenebilir. Şirket ücretsiz oyun kampanyaları ve geliştiricilerden düşük komisyon ücretleri alarak Steam ile rekabete ortak olmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir rapor Epic Games’in ücretsiz oyunlar ile Steam’e kafa tuttuğunu ortaya koymuştu. Bilindiği üzere platformun son bombası GTA V’i ücretsiz olarak dağıtmak oldu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle GTA V sunucularında erişim problemi bile yaşandı. Bu durum Epic Games’in dijital mağazasındaki kullanıcı sayısına da olumlu etki etmiş görünüyor.

Epic Games Store Büyüyor

Epic Games Store Büyüyor

Epic Games dijital oyun mağazasının ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı. GTA V’in de ücretsiz dağıtılması sonrası platformun 61 milyon kişi tarafından kullanıldığı belirtildi. Bu rakama ulaşılmasında ücretsiz olarak dağıtılan GTA V’in başrol oynadığı ifade ediliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde ABD’yi ayağa kaldıran George Floyd olayına yönelik duyarlı bir davranış göstermişti. Popüler oyun Fortnite haritalarındaki polis araçları kaldırılmıştı.

Platformda GTA V’in yanı sıra Civilization VI; Ark: Survival Evolved ve Borderlands: The Handsome Collection gibi oyunların da ücretsiz dağıtılması bu artışa zemin hazırlamış görünüyor. Popüler oyunları ücretsiz dağıtması ile her geçen gün daha da popüler olan platforma dair şirket yöneticisi Steve Allison değerlendirmede bulundu.

Allison açıklamasında, “Planladığımız promosyon çalışması büyük bir başarı ile sonuçlandı. Elde edilen sonuçlar beklentimizi aştı. Bu yıl büyüme konusunda tarihi bir hız eşliğinde ilerliyoruz. Şimdiye kadar aynı anda en fazla 13 milyon kullanıcıya birden ev sahipliği yaptık.” ifadelerine yer verdi. Epic Games oyun dağıtıcılarından Steam’e göre daha az komisyon alıyor. Şirket geliştiricilerden yüzde 12 oranında bir komisyon alıyor. Steam’de bu oran yüzde 20 ila yüzde 30 arasında değişiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum