Yatırım yapmaya başla!

Epic Games, Fortnite Oyununda Irkçılığa Karşı Polis Araçlarını Kaldırdı

Battle Royale oyunu Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, haritalardaki polis araçlarını sessiz sedasız kaldırdı.
Epic Games, Fortnite Oyununda Irkçılığa Karşı Polis Araçlarını Kaldırdı

Son yıllarda oyun dünyasında battle royale türünün hızlı yükselişine tanık oluyoruz. PUBG ile başlayan bu furya, Fortnite, Apex Legends, Call of Duty: Mobile gibi pek ok oyun ile hızla yayılıyor. Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite en çok oynanan oyunların başında geliyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’yi derinden sarsan George Floyd’un öldürülmesi olayı oyun dünyasında da etkisini fazlasıyla göstermeye başladı. Pek çok geliştirici oyunlarında ırkçılığa karşı farkındalık yaratacak hamlelerde bulunmuştu.

Bu çerçevede Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone oyunlarında ırkçılık karşıtı mesajlara yer verilmişti. Benzer bir hamle battle royale temalı oyun Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games’ten geldi. Şirket haritada yer alan polis araçlarını kaldırdı. Bu durum Black Lives Matter hareketine Epic Games’in desteği olarak algılandı.

Fortnite için İlginç Karar

Fortnite için İlginç Karar

Black Lives Matter akımı kapsamında Epic Games, Fortnite haritalarında önemli bir değişikliğe imza attı. Şirket oyunda yer alan polis araçlarını haritadan kaldırdı. Yapılan yorumlarda şirketin bu hamlesi ile duyarlı bir davranış sergilediğine yer verildi.

Daha önce GTA Online, Red Dead Online ve Call of Duty: Modern Warfare gibi milyonlarca kullanıcısı olan oyunlarda da benzer değişiklikler yapılmıştı. Epic Games ise daha önce açıklamasında siyasi konuşmalar nedeniyle oyunculara ceza vermeyeceğini belirtmişti.

Normalde oyun geliştiriciler siyasi içerikli konulara müsaade etmemeyi tercih ediyorlar. Ancak toplumsal olaylar karşısında bu kuralların esnetilmesi söz konusu olabiliyor. Fortnite haritalarında kamyon, otomobil ve dondurma araçlarını sıkça görmek mümkün. Güncellemeden öncesinde polis araçları da yer alıyordu. Creative adlı oyun modunda bulunan polis araçları hurdalığa atılıyor.

Fortnite oyuncuları bu otomobillerin geri dönüşüm yöntemiyle yeni bir araç olarak geri geldiğini belirtiyor. ABD’deki ırkçılık tartışmalarını yeniden alevlendiren George Floyd olayına karşı teknoloji şirketleri ve oyun geliştiricileri de tepkisiz kalmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum