Paylaşım
in G+

Epic Games’ten Fortnite İçerik Üreticilerini Destekleme Hamlesi


 

Dünyanın önde gelen battle royal oyunlarından Fortnite, bünyesindeki içerik üreticilerine para kazanma imkanı sağlayacak.

Son yılların en popüler oyunlarından birisi hiç kuşkusuz Fortnite olmakta. Epic Games tarafından geliştirilen hayatta kalma temalı oyun kısa süre içerisinde milyonların tutkusu haline geldi. Hatta geçtiğimiz günlerde oyunun İngiltere’de yuva yıktığına dair çeşitli haberler gündemde büyük yankı uyandırmıştı.

Geçtiğimiz ay Android ekosisteminde yerini alan oyun, burada da kısa süre içerisinde indirme rekoru kırmayı başardı. Üstelik oyun Play Store’da yayınlanmamış ve Epic Games’in sitesinden APK dosyası dağıtıma sunulmuştu. Gösterilen ilgiden fazlası ile memnun olan şirket, bu haftadan itibaren bünyesindeki içerik üreticilere para kazanma imkanı sağlayacağını duyurdu.

Fortnite’ta İçerik Üreticiler Para Kazanacak

Fortnite’ta İçerik Üreticiler Para Kazanacak

Epic Games Fortnite’ın daha fazla popülerleşmesini sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Şirket son olarak aldığı karar ile içerik üreticilerini desteklemeye karar verdi. Fortnite, İçerik Üreticilerini Destekleme Etkinliği kapsamında yayınlanacak güncelleme ile içerik üreticileri için kazanç elde etme dönemi başlayacak.

Bu hafta başlayacak olan etkinlik ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar içerik üreticileri kazanç elde edebilecekler. Oyuncular bir içerik üreticisini desteklemek için battle royale modunda ‘İçerik Mağazası’ Dünyayı kurtar modunda ise ‘Ganimet’ sekmesine giderek, ‘Bir İçerik Üreticisini Destekle’ butonu ile karşılarına çıkan yayıncının etiketini yazarak bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

Gerekli Şartlar Neler?

Gerekli Şartlar Neler?

İçerik üreticilerin kazanç elde etmesi için belirli şartlar bulunuyor. Bu şartlardan başlıcaları arasında, 30 gün içerisinde Fortnite ile ilgili bir içerik üretmek ve 10 sosyal medya takipçi olmak yer alıyor. Ayrıca içerik üreticilerin kural dışı hareketlerinin de bulunmaması gerekiyor.

Etkinliğe Fortnite ile ilgili içerik üreten ve gerekli şartları sağlayan tüm kullanıcılar katılabiliyor. Epic Games’in etkinliğine Twitch, YouTube ve çeşitli topluluklarda yer alan pek çok yayıncının katılması bekleniyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı