Yatırım yapmaya başla!

Eni CEO’su Enerji Endüstrisi için Teknoloji ile Çevrenin Önemini Vurguladı

İtalya’nın en büyük petrol ve doğal gaz şirketi Eni'nin CEO'su, enerji endüstrisi için hem teknolojinin hem de çevrenin önemini vurguladı. İşte detaylar;
Eni CEO’su Enerji Endüstrisi için Teknoloji ile Çevrenin Önemini Vurguladı

İtalyan petrol ve doğal gaz devi Eni’nin CEO’su, enerji endüstrisi için hem teknolojinin hem de çevrenin önemini vurguladı.

Bugün Abu Dabi’deki Dünya Enerji Kongresi’nde verdiği demeçte Claudio Descalzi, Brent petrolün varil başına 62 doların altında işlem gördüğü bir yerde mevcut ortamdaki maliyeti geliştirmek için hala fırsatlar olup olmadığı yönündeki soruyu cevapladı.

Açıkçası şimdi öncekinden daha fazla fırsat olduğunu çünkü düşük fiyatla tüm ülkelerin yatırımcıları çekmek istediğini, bu yüzden yatırım yapmaları gerektiğini söyledi.

Eni CEO’su Çok Fazla Fırsat Var Bununla birlikte güçlü bir teknolojik teklif ve çevreye odaklanma ihtiyacını vurgulayarak yatırımın yeterli olmadığını aktardı. Düşük karbondioksit enerjisine, döngüsel ekonomiye ve gaz çözümleri ile hibrit yenilenebilir enerjilere atıfta bulunan Eni CEO’su; “enerji vermek zorundasın ama farklı türde bir enerji” dedi. Çok fazla fırsat olduğunu çünkü bir kriz olduğunda açılabilecek farklı kapıların bulunduğunu belirten Descalzi, şöyle devam etti:

“Ancak herkes her durumda bunu geliştirmek istiyor çünkü enerjiye ihtiyacımız var ve enerji tüketimi azalmıyor, artıyor.”

Eni CEO’su Enerji Tüketimi Azalmıyor Artıyor Uluslararası Enerji Ajansı’nın bu yılın başındaki rakamlarına göre, küresel enerji talebi 2018’de yüzde 2.3 artmıştı. 2014 yılı Haziran ayında, Brent tipi ham petrol, küresel aşırı arz fiyatları düşürmeden önce 115 dolar seviyelerine ulaşmıştı.

Bugün ise petrol piyasası, pazara arz getirmeye devam eden yeniden canlanmış ABD kaya gazı endüstrisi ile karşı karşıya. Ek olarak ABD ile Çin arasındaki uzun süreli ticaret anlaşmazlığı başta olmak üzere bir dizi jeopolitik belirsizlik, talep görünümünü altüst edebilir.

Sürdürülebilirlik cephesinde, Eni 2030 yılına kadar sıfıra yakın emisyonlar ve 2022 yılına kadar 1.6 gigawattlık yenilenebilir enerji projeleri istediğini söylüyor. Kasım 2018’de, Cezayir’in devlete ait Sonatrach’ının yanında şirket, ülkedeki petrol alanına temiz enerji sağlamak için kullanılacak 10 megavatlık bir güneş enerjisi santrali açmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum