Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Enflasyon Endişeleriyle Pozitif Fiyatlanan Gümüş 1,5 Ayın Yükseğinde

24 dolar üzerinde işlem gören gümüş, diğer değerli metalleri gibi artıda seyrederken 1,5 ayın yükseğinde kaldı.
Enflasyon Endişeleriyle Pozitif Fiyatlanan Gümüş 1,5 Ayın Yükseğinde

Gümüş bugün 24 dolar üzerinde 1,5 ayın yükseklerinde işlem görüyor. Dün en son 24,22 dolarda işlem gören gümüş, haftanın son gününe yatay başladı. Asya seansında çok fazla değişim göstermezken Avrupa seansında 24,45 dolara kadar çıktı.

TSİ 12.16’da yüzde 1 artıda fiyatlanırken 24-18 – 24,45 dolar aralığında hareket etti.
Gümüş %1 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yükselişin sürmesi durumunda gümüş için ilk teknik direnç 24,50 dolara işaret ederken ikinci 24,61 dolar oldu. Yönün tersine dönmesinde ise izlenecek ilk teknik destek seviyesi 24,23 doları gösteriyor.

Son veriler ışığında gümüşün haftalık kazancı yüzde 4,50’ye, aylık kazancı da yüzde 7,50’ye yükseldi. Yıllık bazda ise yüzde 1,7 düşüş kaydetti.

Yükseliş, uzun süreli enflasyon küresel ekonomi için bir tehdit oluştururken altın ve diğer değerli metallere iştahın artmasıyla yönlendirildi. Bakır, platin ve altın fiyatları da bugün artışla ilerliyor.

Yazım sırasında yüzde 0,50 yükselen ons türü altın, 1794 doları test ederken boğalar 1800 dolar eşiğinin kırılmasını bekliyor.

Gümüş, güneş paneli üretimi gibi yeşil teknolojilere küresel geçişin talebi artıracağı beklentileriyle Şubat 2021’de 30,31 dolara kadar yükselmişti. Ancak sonrasında endüstriyel talepteki azalma ve daha yüksek faiz oranları beklentileriyle değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum