Paylaşım

Enes Batur Altın Kelebek Ödülü’ne Çok Erken Veda Etti!


 

Ünlü Youtuber Enes Batur, Altın Kelebek Ödülü’ne vaktinden çok erken veda etmek zorunda kaldı. İşte bu mutluluğun kısa sürmesinin nedeni!

Bu yıl 44. kez düzenlenen Altın Kelebek’te En İyi Youtuber – Instagrammer Ödülü’nü kazanarak bir anda tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelen Enes Batur yine gündeme oturdu.

Ancak bu kez manşetleri, aldığı ödül ya da çok yakında vizyona girecek filminin tanıtımlarıyla değil, kendisinden geri alınan Altın Kelebek Ödülü’yle süsledi. Yani Batur’un aldığı Altın Kelebek Ödülü’nün ömrü kelebek kadar kısa oldu!

En İyi Youtuber – Instagrammer seçilmesiyle Türkiye’nin gündemine oturan Enes Batur, tam bir ödül şoku yaşadı.

En İyi Youtuber – Instagrammer Enes Batur Ödül ŞokuZira önce Altın Kelebek gibi prestijli bir ödülün sahibi oldu, sonrasında vizyona girecek Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmini tanıttı, şimdi de En İyi Youtuber – Instagrammer Ödülü’nün kendisinden geri alındığını öğrendi. Ve bütün bu olaylar haftalar içinde gerçekleşti. Peki, Enes Batur’un ödülü neden geri alındı?

Hürriyet’ten yapılan açıklamaya göre; törenden sonra Enes Batur’un yayınladığı videoda çocuklara kötü örnek oluşturabilecek görüntüler vardı.

Altın Kelebek Ödülü Geri AlındıKamuoyunda ve Hürriyet dünyasında büyük tepkiye neden olan görüntüler; okuyucular, sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez bulundu. Hatta ödülün geri alınması için imza kampanyası başlatıldı. Bu nedenle jüri, Enes Batur’un ödülünü iptal etti.

Neticede; ödülün geri alınmış olması pek çok tartışmaya yol açtı.

Enes Batur Altın Kelebek Geri Alınması AçıklamalarıBazıları Altın Kelebek’i yeteri kadar araştırma yapmadan böyle bir ödül verdiği için kınarken, bazıları da ödülün geri alınmış olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Enes Batur ise Habertürk TV’de Oylum Talu’nun Burası Haftasonu programına katılarak konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Ona ödülü oylarıyla destek verenlerin ve ailesinin kazandırdığını belirten Batur, “ben her zaman böyle olmaya devam edeceğim” dedi.

Enes Batur Ödülün Geri Alınması Hakkında Açıklama Ödül hakkında hiçbir zaman “benim” kelimesini kullanmadığını vurgulayan Batur, bunun hep bir zafer olarak kalacağını ve ödül aldığı için bir şeyler yapmadığını söyledi.

Ayrıca 1, 1.5 sen eönceki videolarınsa birazcık ağır konuştuğunu ifade ederek sözlerine; “İnternette o kadar fazla kötü şey var ki şu anda hala kötü içerikli videolar çeken veya bulunduran birçok kanal var. Ama ben 1,5 senedir buna dikkat ediyorum ve her zaman iyi örnek olmaya çalışıyorum, asla kötü şeylere teşvik etmemeye çalışıyorum.” diyerek devam etti.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın