Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Enerjisa Hisseleri İşçilerin Eylemleriyle Bu Hafta %2 Değer Kaybetti

Enerjisa işçileri, taleplerini toplu iş sözleşmesi masasında dile getirmeyen sendikanın önünde iki gündür eylem yapıyor. Şirket hisseleri ise negatif yönde hareket ediyor.
Enerjisa Hisseleri İşçilerin Eylemleriyle Bu Hafta %2 Değer Kaybetti

Enerjisa Enerji işçileri önceki gün Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası’nın (TES-İŞ) genel merkezi önünde eyleme başladı. İşçiler toplu iş sözleşmesi masasında taleplerinin dile getirilmediğini söyledi.

BEDAŞ ve AYEDAŞ’tan sonra Enerjisa’nın işçilerinin katılımıyla eylem daha geniş bir hal aldı. TES-İŞ Genel Başkanı Ersin Akma, tansiyonu düşürmek için açıklama yapsa da yeterli gelmedi.

Enerjisa’nın hisseleri söz konusu gerilimin ve küresel risk iştahının zayıf etkisiyle bu hafta %2,09 oranında geriledi.
Enerjisa Hisseleri %0,39 Ekside Fiyatlanıyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri Pazartesi gününe 10,57 civarından başladı. Salı günü 10,67 ile bu haftanın en yükseğine çıkıp, ardından yön değiştirdi. Bu seviyeden sonra kademeli azalarak 10,28’e kadar indi. Haftanın en düşüğünü bugünkü işlemlerde kaydetti.

Saat 14.56’da ise %0,39 değer kaybıyla 10,32’den işlem görüyor. Perşembe günü 10,36 liradan kapanan hisseler, 9 Temmuz işlemlerinin açılışında 10,35’e geriledi. Gün boyunca dalgalı hareket etti. 12.841.673 TL işlem hacmine sahip hisseler, aylık bazda %3,74 oranında düşüş gösterdi.

Fiyat aralığı 10,03 – 10,88 oldu. Yıllık değişimi %30 artış olurken, en düşük 7,34, en yüksek 12,89 ile fiyatlandı. Düşüşün devam etmesi halinde 10,18 – 10,23 destekleriyle karşılaşacak. Yukarı yön isteğinde ise 10,38 – 10,48 dirençleri aşılması gereken kritik seviyeler olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum