Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Enerjisa 7. Kupon Faiz Oranını Açıklarken Hisseleri Geriliyor

Enerjisa özel sektör tahvilleri için 7. kupon faiz oranını %3,94 olarak açıklarken, hisseleri açılışın ardından %0,7'yi aşan kayıp yaşıyor.
Enerjisa 7. Kupon Faiz Oranını Açıklarken Hisseleri Geriliyor

Enerjisa Enerji A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) tahvilleri için ödeyeceği kupon faiz oranını açıkladı. Buna göre; TRSENSAE2114 ISIN kodlu tahvilin yedinci kupon faiz oranı %3,94 olarak belirlendi.

Nitelikli yatırımcıya sunulan 1 milyar liralık tahvilin sekiz kuponu bulunuyor. Şirket yedinci kupon faiz oranını 16.04.2021 tarihinde ödeyecek. Altıncı kupon faiz oranı %3,6 düzeyinde açıklanmıştı ve 3.600.000 lira ödeme gerçekleştirilmişti.

Enerjisa’nın ENJSA kodlu hisseleri ise bugünkü işlemlerde %0,70 oranında düşüşle 11,33 liradan işlem görüyor.
ENJSA Hisseleri %0,70 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, dünkü işlemlerde 11,83 liraya kadar yükseldikten sonra seansı 11,4 liradan sonlandırmıştı. Bugünkü işlemlere ise aynı seviyeden başladıktan sonra bir süre yatay seyretti. Ardından düşüşe geçen hisseler 11,27 liraya kadar düştü. Daha sonra 11,30 lira sınırın üstüne çıktı.

Hisselerin yıllık değişimi %31,54 seviyesinde bulunurken, aylık bazda %7,31 değer kaybetti.

Enerjisa dün yaptığı açıklamada ise kâr dağıtım politikasında değişikliğe gittiğini söylemişti. Buna göre; şirket, yıllık konsolide finansal tablolarda yer alan, istisnai kalemler hariç tutularak hesaplanan net kârın %60 ile %70’i arasnda nakit kâr payı dağıtmayı hedefliyor. Şirket, yıllık olarak dağıtılacak nakit kâr miktarının, öncelikle dağıtılabilir kârın hesaplanması ile bulunacağını da ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum