Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerjinin Parlak İsmi 242 Milyon TL’lik İhaleyi Kaptı

İhale haberleriyle adından söz ettiren Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., son girdiği ihaleyi kazandığını paylaştı.
Enerjinin Parlak İsmi 242 Milyon TL’lik İhaleyi Kaptı
HABER GİRİŞ

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale sonucuna ilişkin bildirimde bulundu. Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. İhale Komisyonu kararıyla şirketin son girdiği ihaleyi kazandığı açıklandı.

Şirket açıklamasında, 20 Aralık 2023 tarihinde paylaşılan bildirimde TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından aynı gün gerçekleştirilen ‘’İTM-459 referanslı 154KV AKALIN TM (GAP) yapımı” konulu ihaleye Europower Enerji’nin katıldığı bilgisinin verildiği hatırlatıldı.

Söz konusu ihalede en avantajlı fiyatı şirketin verdiği ve ihalede 1. olduğu kaydedildi. Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. İhale Komisyonu tarafından yapılan bildirimde, şirketin ihaleyi kazanmaya hak kazandığının kesinleştiği aktarıldı. Söz konusu ihalede işin baz bedelinin 241.622.240 TL olduğu açıklandı.

Europower Enerji Hisse 28.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yıl Nisan ayında halka arz olan Europower Enerji, yatırımcı tarafında 4,83 kat talep görmüş, arz büyüklüğü 2,4 milyar TL olmuştu.

40,60 TL’den 20 Nisan 2023 tarihinde işleme başlayan EUPWR kodlu hisseler 8 günlük tavan serisi sonrası düşüşe geçmiş, ardından volatil hareketleri sürdürmüştü.

GCM Yatırım Banner

258 TL’ye kadar yükselen hisseler aylık yüzde 10, haftalık ise yüzde 5’lik düşüş yaşasa da bugün pozitif seviyede yer aldı. TSİ 15.24 itibarıyla yüzde 6’nın üstünde artışla 157,8 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.