Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerjide Dev Yatırımları Olan Holdingden Halka Arz Kararı!

HUNER’in KAP üzerinden yaptığı açıklamaya göre Borsa İstanbul’da devam eden halka arz furyasına Koray Holding de katıldı. Şirketin faaliyet alanı ne? İşte detaylar;
Enerjide Dev Yatırımları Olan Holdingden Halka Arz Kararı!
HABER GİRİŞ

Birçok şirket halka arz olmak için adeta sıraya girmiş durumda. Bu kez enerji sektöründe faaliyet gösteren Koray Holding, halka arz kararı aldı. Konuya yönelik açıklamayı Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş (HUNER) yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan duyuruda, HUNER’in yüzde 35,24 oranında paylarına sahip olan Koray Holding A.Ş’nin halka arz edilmesine karar verildiği belirtildi ve bu kapsamda gerekli çalışmaların yapılacağı ifade edildi.

Halka arz süreci kapsamında, Kayıtlı Sermaye Sistemine geçiş ve Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) 10.10.2023 tarihinde başvuru yapıldığı kaydedildi. Devam eden süreçte halka arzla ilgili gelişmelerin kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacağı aktarıldı.

Şirket Hakkında Bilgiler

Koray Holding, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi, inşaat gayrimenkul yatırımları, yurt – konaklama hizmetleri, tarım ve balıkçılık ana iş kollarında faaliyet gösteriyor.

Holding, Türkiye’de 100,16 megawatt peak (MWp), Ukrayna’da 6,97 mwp kurulu güç olmak üzere toplamda 107,13 MWp büyüklüğünde enerji santrali portföyüne erişti. Aynı zamanda 10,5 MW mekanik kurulu güce sahip biokütle enerji santrali projesini 2020 sonunda devreye alarak faaliyete geçirdi.

GCM Yatırım Banner

Koray Holding, ortaklığı bulunan toplam 38,14 MW mekanik kurulu güç büyüklüğünde hidroelektrik santralleri ile enerji portföyünü zenginleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.