Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketine HSBC’de Görev Almış Yönetici Ataması

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan açıklama yapan Aksa Enerji, Pınar Saatcıoğlu’nun yatırımcı ilişkileri ve kurumsal yönetim komitesi üyesi olarak atandığını duyurdu.
Enerji Şirketine HSBC’de Görev Almış Yönetici Ataması
HABER GİRİŞ

Aksa Enerji Üretim (AKSEN), 27 Kasım’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yönetici atamasına yönelik açıklama yaptı. Şirket, finans sektöründe 15 yıldan fazla deneyimi bulunan Pınar Saatcıoğlu’nun Aksa Enerji Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Direktörü ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi olarak göreve başladığını duyurdu.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Saatcıoğlu, kariyerine PriveWaterhouseCoopers’ta denetçi olarak başladı. 2007-2009 yıllarında HSBC’de hisse senedi araştırma analisti, 2009-2023 yıllarında Yapı Kredi Bankası’nda yatırımcı ilişkileri uzmanı, 2013 yılında Turcas Petrol’de Yatırımcı İlişkileri yöneticisi olarak görev yaptı.

Finans sektöründe 15 yıldan fazla deneyimi olan Saatcıoğlu, 2020-2022 yılları arasında Aksa Enerji’de, Ocak 2023-Kasım 2023 tarihleri arasında Enerjisa Enerji’de Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak yer aldı.

Saatcıoğlu’nun 27.11.2023 tarihi itibarıyla Aksa Enerji Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Direktörü ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi olarak göreve başladığı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.