Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Halka Arz Açıklaması: Gelirler Nasıl Kullanılacak?

Bu ay halka arz olan Çates Elektrik Üretim A.Ş, yatırımcılardan elde edilen gelirlerin nasıl kullanılacağına ilişkin açıklamada bulundu.
Enerji Şirketinden Halka Arz Açıklaması: Gelirler Nasıl Kullanılacak?
HABER GİRİŞ

Borsada halka arza son aylarda büyük bir ilgi oldu ve pek çok şirket borsada işlem görmeye başladı. Bu şirketlerden birisi ise Çates Elektrik Üretim A.Ş. oldu. Bu ay halka arz olan şirketten yatırımcılara yeni bir açıklama yapıldı.

Şirket halka arzdan elde edilen gelirlerin nasıl kullanılacağına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre halka arzdan elde edilen gelirlerin kredi borçlarında kullanıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Şirketimiz, halka arzdan elde ettiği gelirler ile Çates Elektrik Üretim A.Ş.’nin mevcut kredi borçlarını oluşturan ve 21 Haziran 2019 tarihli Kredi Sözleşmesi kapsamında toplamda 1.299.723.679 TL tutarındaki borçlarını geri ödemiştir.” ifadelerine yer verildi.

CATES fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ek olarak şirket kendi iç kaynakları ile toplamdaki 5.468.805 dolar tutarındaki döviz borcunu da geri ödediğini bildirdi. CATES’in halka arzında talep toplama işlemleri 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerçekleşti.

Hisse fiyatı 57,15 TL olan CATES’in halka arzına 3,1 milyonu aşkın bireysel yatırımcı katıldı. Borsaya girmesi ile 4 gün tavan fiyattan işlem gören hisse senedi sert bir düşüş sürecine girdi. Hisse senedi 91 TL’ye kadar taşımıştı ancak düşüşü ile 41 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.