Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Kar “Var” Temettü “Yok” Dedi

Enerya Enerji A.Ş. yatırımcıların temettü dağıtımına yönelik merakla beklediği açıklamayı yaptı. Detaylar haberde...
Enerji Şirketi Kar “Var” Temettü “Yok” Dedi
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar temettü açıklamalarını yakından takip ediyor. Enerya Enerji A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü açıklamasında bulundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada net dönem kârı 784.305.429 TL olup bu tutardan TTK’nın 519. maddesi uyarınca genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra 773.891.272 TL net dağıtılabilir dönem kârı olduğu aktarıldı.

Enerya Enerji, şirketin yatırım ve finansman politikaları ve şirketin öz kaynaklarının güçlendirilmesi adına 2023 yılı kârından dağıtım yapılmayarak kârın şirket bünyesinde tutulmasına karar verildiği bildirildi.

Enerya Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: KAP

Hisseleri geçen yıl halka arz olan Enerya Enerji (ENERY) bugün açılışı 170,30 TL’den yaparken kapanışı 170 TL’den yaptı. Hisselerin aylık kaybı yüzde 0,87, haftalık kaybı ise yüzde 8,11 oldu.

ENERY hisseleri geçen yıl Ağustos ayında 88,76 TL’den halka arz olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın