Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi EPDK Onayını Aldı! Hissesi 173 Lira Oldu

Enerya Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildiri ile Doğal Gaz Dağıtım Şebekesi Satış İhalesi konusunda açıklamada bulundu. İşte detaylar;
Enerji Şirketi EPDK Onayını Aldı! Hissesi 173 Lira Oldu
HABER GİRİŞ

Ağustos ayında halka arz olan Enerya Enerji A.Ş. (ENERY), 22 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle Doğal Gaz Dağıtım Şebekesi Satış İhalesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Enerya Enerji KAP bildirisinde, 1 Mart 2024’te açıklamasında işaret ederek yüzde 49 hakim ortağı Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım Anonim Şirketi’nin yüzde 51 oranında pay sahibi olduğu A Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş. tarafından ihale başvurusunda bulunulduğunu anımsattı.

Katılım için yeterlilik başvurusunun, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenecek olan İnegöl Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Armagaz Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ve Çordaş Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Doğal Gaz Dağıtım Şebekesi Satış İhaleleri hakkında olduğu belirtildi.

Enerya Enerji bugünkü açıklamada ise A Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş.’nin bu ihalelere katılmak için gerekli yeterliliğe sahip olduğunun EPDK tarafından bugün onaylandığını duyurdu.

Paratic Piyasalar Enerya Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada ENERY koduyla işlem gören şirket hissesi pay başına 88,76 liradan Ağustos 2023’te halka arz edilmişti.

GCM Yatırım Banner

ENERY payları yatırımcısına aylık bazda yüzde 5,16, haftalık bazda ise yüzde 17,5 kazanç sağladı.

14 Mart itibarıyla yükselişe geçen şirket payları bugün TSİ 17.57 itibarıyla yüzde 6,59 artışla 173 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın