Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devinin Topladığı Hisseler Yeşillendi

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’den, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (IZMDC) paylarının geri alımına ilişkin açıklama geldi.
Enerji Devinin Topladığı Hisseler Yeşillendi
HABER GİRİŞ

Şirketler borsada pay toplamaya devam devam ediyor. Son hisse alım bildirimi İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’den geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden payların geri alınmasına ilişkin bildirim paylaştı.

Şirket açıklamasında, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (IZMDC) paylarının geri alımının yapıldığı bildirildi. Bugünkü işlemlerde 6,31 TL–6,45 TL (ortalama 6,423 TL) fiyat aralığından toplamda 1.741.131 adet IZMDC payının geri alındığı bilgisi verildi.

Açıklamada, “14.03.2024 tarihi itibarıyla geri alınan IZMDC paylarının toplam nominal tutarı 35.333.105,00 TL’ye ulaşmış olup, bu payların sermayeye oranı yüzde 2,356 olmuştur” denildi.

IZMDC Hisse 14.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın çınarlık isimlerinden olan IZMDC, paylarının toplandığı günde artıda kayda geçti. Son 3 yılda pozitif yönde hareketlenen hisseler günü yüzde 1’in üzerinde artıda 6,4 TL’den kapattı.

Böylece bu haftalık düşüşlerine dur diyen hisselerin 6,97 lira olan direnç noktasına yakınlaştığında tekrar düşüş yaşayıp yaşamayacağı ilerleyen günlerde kesinleşecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.