Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Endonezya’dan Önemli Adım! Kripto Para Borsası Kuruluyor

Blockchain teknolojisi ve kripto para sektöründeki yenilikleri yakından takip eden Endonezya'nın kripto para borsası kurma hazırlığında olduğu öğrenildi. Detaylar haberde;
Endonezya’dan Önemli Adım! Kripto Para Borsası Kuruluyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Endonezya Ticaret Bakan Yardımcısı Jerry Sambuaga, yaptığı açıklamada, dijital para birimlerine olan ilgi arttıkça Endonezya hükümetinin borsayı, tüketicileri korumanın bir aracı olarak gördüğünü söyledi.

DealStreetAsia tarafından paylaşılan bir rapora göre Endonezya hükümeti 2022 yılının sonuna kadar bir kripto para borsası kurmayı planlıyor.

Borsa, Endonezya finansal gözlemcisi Bappebti tarafından lisans verilen 25 borsadan bazıları gibi dijital varlık endüstrisindeki şirketleri listeleyecek.

Ülke, daha önce 2021 yılında lansmanını yaptığı kripto para borsasını süreçteki karmaşıklıklar ve aksaklıklar sebebiyle 2022 yılına ertelemişti. Sambuaga, bir kripto borsasının lanse edilmesinin hazırlık, dahil edilecek kuruluşların onayı ve minimum sermaye gereksinimleri gerektirdiğini belirtti.

Sambuaga: Borsa Kurmak için Hazırlık Süreci Gerekiyor

Jerry Sambuaga, konu ile yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Borsa kurmak ve faaliyete geçirmek için birçok hazırlık gerekiyor. Borsaya hangi kuruluşların dahil edilmesi gerektiğini görmemiz gerekiyor. İkincisi, söz konusu kuruluşları doğrulamamız gerekiyor. Üçüncüsü, saklama, teknik şeylerle ilgili asgari bir sermaye ve diğer gereklilikler.”

Gelişen kripto para sektöründen yararlanmak istediklerini söyleyen Sambuaga sözlerine şöyle devam etti:

“Çok yakın gelecekte, hatta önümüzdeki aylarda kripto para alım satımlarını düzenleyen bir borsa var olacak. Bu durum dijital varlıkların ve dijital emtiaların bir alternatif olabileceğini ve ticaretimizi geliştirmenin ana yollarından biri olabileceğini gösterdiği anlamına geliyor.”

Ülkede Kripto Para İşlem Hacmi Giderek Artıyor

Bappebti’ye göre, Endonezya’daki kripto işlemleri 2021 yılında toplam 859,4 trilyon rupiye (57,6 milyar dolar) ulaşırken, bu yıl Haziran ayı itibarıyla kullanıcı sayısı ise 15,1 milyona ulaştı.

Ayrıca Endonezya Blockchain Derneği’nden alınan verilere göre ülkede 1,5 milyondan fazla kripto para trader’ı yer alıyor.

Bu haftanın başlarında, Endonezya’nın en büyük teknoloji şirketi GoTo Gojek Tokopedia (GOTO), Bappebti tarafından lisans verilen 25 firmadan biri olan yerel borsa Kripto Maksima Koin’i satın alarak kripto endüstrisine girdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın