Yatırım yapmaya başla!

Endonezya’daki Bu Hayvanat Bahçesi, Hayvanları Ölümle Burun Buruna Getiriyor

Endonezya’daki Bu Hayvanat Bahçesi, Hayvanları Ölümle Burun Buruna Getiriyor

Hayvanat bahçeleri daha önce görmediğiniz ve muhtemelen görme şansınızın olmadığı hayvanları ayağınıza kadar getirir. Çocukluk yıllarında neredeyse herkesin gittiği ve çok beğendiği bir yer olan hayvanat bahçelerine hayran kalmamak elde mi? O kadar güzel hayvanlar var ki insan gözlerini alamıyor. Ufakken aileniz sizleri götürürdü ve ilerde anne/ baba olduğunuz zaman emin olun ki, siz de çocuğunuzu götüreceksiniz.

Bu durumdan mutlu olanlar kadar, olmayanlar da var. Hayvanların doğal ortamlarından alınıp, kafeslere kapatılarak, gün içerisinde binlerce insanın eğlence kaynağı haline gelmesini yanlış bulan birçok insan var. Haksız da sayılmazlar. Kutup ayıları, penguenler gibi soğuk havaya ihtiyaç duyan hayvanları, 40 derece havalarda, içerisinde yalnızca bir havuz bulunan ufacık kafeslerde tutuyorlar. Olaya bu açıdan bakınca ne kadar insafsız geliyor, değil mi? Halbuki gidip onlara bakması ne kadar zevkli ama konu bu açıdan bakmaya gelince, her şeyin o kadar parlak olduğu söylenemez.

“Ölümlerin Hayvanat Bahçesi” Olarak da Bilinen Endonezya’daki Subaraya Hayvanat Bahçesi

“Ölümlerin Hayvanat Bahçesi” Olarak da Bilinen Endonezya’daki Subaraya Hayvanat Bahçesi2010 yılındaki ölümlerle gündeme gelen Subaraya Hayvanat Bahçesi, hayvanlar için resmen kabus yaşama yeridir. 2013 yılında, hayvanların ölüm sayısı giderek artmıştır. Hayvanlara ne kadar kötü davranıldığını tahmin dahi edemezsiniz. Eşsiz hayvanlar; genel bakım, beslenme ve uygun yaşam ortamları gibi şeylerin neredeyse tamamından mahrum bırakılmakta, her ay neredeyse 25 hayvan doğal olmayan sebeplerden dolayı ölmektedir. Geri kalanlar ise açlıktan ölmek üzerelerdir. 4 yılı aşkın bir süredir hayvanların çektikleri acılara son vermek isteyen insanlar, internet üzerinden hayvanat bahçesinin kapatılması için imza topluyorlar. Son bilgilere göre; 2016 yılının Ağustos ayına kadar üç aşağı beş yukarı 850 bin kişi imza atmıştır.

1918 yılından beri açık olan hayvanat bahçesinin giriş ücreti, neredeyse kişi başı 5 liraya gelmektedir. Hayvanların birçoğu yetersiz alan ve beslenememekten dolayı hastalanmaktadırlar. Birçok hayvanın öldükten sonra yapılan araştırmalarda karnından çıkanlar ise neredeyse herkesi şok etmektedir! Ölen bir zürafanın karnının açıldıktan sonra içerisinde 20 kilogram plastik bulunması, hayvanların ne kadar aç kaldıklarına en güzel ve en acı örnek olabilir.

28 Ocak 2014 yılında hayvanat bahçesi, 197 farklı çeşitte 3,459 hayvana sahip olduklarını açıkladı. Ancak bu hayvanların büyük bir çoğunluğu hasta, kasları körelmiş ve yaşlı. Bu hayvanat bahçesindeki en çirkin ölüm ise 18 aylık aslan Michael’e aitti. Zavallı hayvan, kafesinin içerisinde bulunan demir tellere kafasını sıkıştırarak, tavana asılı bir halde can vermişti.

Yıllar içerisinde hayvanat bahçesinin kapanması gerektiğiyle ile alakalı onlarca haber çıktı ama beklenilen sonuca bir türlü ulaşılamadı. Her ne kadar kapandı kapanacak denilse de hayvanat bahçesinin hala ziyaretçilere açık olduğu belirtiliyor. Birçok yabancı ünlü isim ve hayvansever, sosyal medya hesaplarından bu ölüm yuvasının kapatılması gerektiğiyle ilgili haberler paylaşmaya devam ediyor. İnternette bu konu hakkında imza atabileceğiniz yüzlerce site var; fakat en geneline ise aşağıda verilen linkten ulaşabilirsiniz.

YAPILAN BU ZALİMLİĞE “DUR” DEMEK İÇİN SİZLER DE BURADAN İMZA ATABİLİRSİNİZ.

Uyarı: Ölüm kalım savaşı veren hayvanların fotoğraflarına bakmayı kaldıramayabilirsiniz.

Bu Hayvana Sahip Olmak Bile Büyük Bir Şansken Bu Hale Getirmek…

Bu Hayvana Sahip Olmak Bile Büyük Bir Şansken Bu Hale Getirmek…Dünyada kısıtlı sayıda bulunan beyaz kaplanı bu durumda görmek gerçekten içler acısı.

Böylesine Asil Bir Hayvanı Bu Durumda Görmek Acı Veriyor

Böylesine Asil Bir Hayvanı Bu Durumda Görmek Acı VeriyorDünyanın en güçlü yırtıcılarından biri olarak bilinen kaplanların günde ortalama 8 kilo et tüketmeleri gerekmektedir. Hayvanat bahçesi çalışanlarının bundan haberi yok galiba?

Basket Sahasına Sığdırılmaya Çalışılmış Pelikanlar

Basket Sahasına Sığdırılmaya Çalışılmış Pelikanlar180 tane pelikanı aynı yere koyan hayvanat bahçesi, kanatlarını açmalarına müsaade edecek bir alan dahi vermemiştir.

Deri Hastalığı Yaşayan Ayı Karantina Kafesinde Tutuluyor

Deri Hastalığı Yaşayan Ayı Karantina Kafesinde TutuluyorEn azından bir tedavi etmeye çalışılsaydı. Sanki diğer hayvanlarda hiçbir sıkıntı yokmuş gibi, bir de ayrı kafese almışlar…

Açlıktan Hangi Hayvan Olduğunu Söylemek Oldukça Zor

Açlıktan Hangi Hayvan Olduğunu Söylemek Oldukça ZorHer ne kadar inanamasak da bu hayvan bir deve arkadaşlar. Evet, pek benzemiyor ama maalesef öyle.

Hayvanat Bahçesindeki Son Zürafa

Hayvanat Bahçesindeki Son ZürafaFotoğrafta diğer hayvanlara göre daha iri ve kilolu duruyor değil mi? Hemen sevinmeyin. Bu zavallı zürafanın o durumda olmasının sebebi, karnında bulunan 20 kilogram plastik. Bu plastikler ancak öldükten sonra çıkarılabilmiştir.

Son Olarak; Kendini Asan 18 Aylık Aslan, Michael

Son Olarak; Kendini Asan 18 Aylık Aslan, MichaelUfacık kafeste tutulması ve tutulduğu kafeste demir tellerin bulunması… İnsan hangi birine isyan edeceğine şaşırıyor doğrusu.

Evet, hayvanat bahçeleri her ne kadar ömrümüzde karşımıza çıkmayacak hayvanları görme şansı verse de bu hayvanlara davranış biçimleri çok önemli. Subaraya’nın aksine, hayvanlara doğal ortamını aratmayacak alanlar sağlayan, beslenmelerine dikkat eden hayvanat bahçeleri de bulunmaktadır. Yalnız bu tarz kötü davranışlar sergileyen ve hayvanlara eziyet çektirenlere de müsamaha göstermemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum