Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

En Pahalı 10 Video Oyun Öğesi

Kullanıcısına binlerce dolara mal olan 10 video oyun öğesini listeledik. En pahalısı 635.000 dolar ile Entropia Universe - Club Neverdie oldu.
En Pahalı 10 Video Oyun Öğesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Online oyunlar, son 20 yıldır oldukça popüler. Milyonlarca oyuncu, karakterlerini ve istatistiklerini geliştirmek için savaşır duruma geldi. Çoğu insan eski moda oyunlardan mutlu olsalar da bazıları kısa yollarla kendini geliştirmek istiyor. Bunun için de sayısız saatler harcamak yerine gerçek para harcayarak sanal canlar satın alıyorlar. Satılan oyun öğeleri değerine göre, yüzlerce ve hatta binlerce dolar tutabiliyor.

Bu oyunların bazıları, gerçek hayattaki tüccarlar ve bankacılar tarafından kullanılacak kadar sofistike bir pazar haline gelmiştir. Oyun öğeleri, eBay ya da diğer yollarla satılıyor. Kullanıcısına binlerce dolara mal olan bu oyun öğeleri hangileriymiş, dilerseniz hep birlikte göz atalım.

İşte karşınızda en pahalı 10 video oyun öğesi:

10 Runescape – Mavi Parti Şapkası

1.680 Dolar

Runescape - Mavi Parti ŞapkasıMavi Parti Şapka, RuneScape oyuncuları tarafından giyilen özel bir öğedir. Şapka, oyunculara sadece Noel kraker oyununu kazandıklarında verilir. Ancak oyuncuların şapkayı kazanabilmesi çok küçük bir ihtimal. Bu küçük ihtimal oyun öğesinin, herhangi bir oyuncu tarafından yapılan maksimum altın miktarına eşdeğer bir değere gelmesine neden olur. Sonuçta bu öğe oyunun en değerli parçası anlamına geliyor.

9 Diablo 3 Manticore – Yaylı Tüfek

3.500 Dolar

Diablo 3 Manticore - Yaylı TüfekLanetliler Kulesi’nin ünlü olduğu zamanlarda, shine CDN olarak bilinen bir oyuncu öğelerini satışa çıkardı. Ganimetin çoğunluğu sıradandı ancak özellikle bir silah hemen göze çarpıyordu. Mantikor yaylı tüfek, son moda istatistikleri ile oyunu satın alan oyuncuyu inanılmaz güçlü yapabiliyor. Tüfeği isteyen kişi yaklaşık 3.500 dolara denk gelen 12.375 milyar oyun altını teklif etti.

8 World Of Warcraft – Karakter

9.000 Dolar

World Of Warcraft - KarakterKarakter 2007 yılının Eylül ayında, 9.000 dolara satıldı. Oyunun 70 seviyesinde karşılaşılan “night elf haydut” World of Warcraft’taki en yüksek rütbe anlamına geliyor. Zeuzo isimli karakter, bir dizi güçlü öğelere sahip olduğundan oldukça değerlidir. Haberlere göre orijinal sahibi, mali zorluklardan dolayı karakteri satmak zorunda kaldı.

7 Eve Online Revenant – Süper Taşıyıcı

9.000 Dolar

Eve Online Revenant - Süper TaşıyıcıEve Online büyük bir pazar oyunu olarak bilinir. Oyunda en büyük ve en pahalı gemilerin bazıları kolaylıkla 3.000-5.000 dolar arasında satılabiliyor. Revenant Süper Taşıyıcı ise PLEX sistemi kullanılarak dönüştürülebilir milyarlarca ISK oyun değerine sahipti ve 9.000 dolara satıldı.

6 Diablo 3 Echoing – Ceza Tanrıçası Silahı

14.000 Dolar

Diablo 3 Echoing - Ceza Tanrıçası SilahıEchoing Ceza Tanrıçası Mace, Diablo 3’te ganimet olarak bulundu ve internet forumları aracılığıyla sadece 250 dolara satıldı. Silah daha sonra 40 milyar oyun altını, yani 14.000 dolar teklif ile alıcı buldu. Öğenin yüksek değeri, nadir ve güçlü istatistikleri içermesinden kaynaklanıyor.

5 Age of Wulin – Kılıç

16.000 Dolar

Age of Wulin - KılıçMMO Age of Wulin geliştiricileri, oyundaki bir dizi farklı öğeyi satmak için 2013 yılında ihale düzenledi. Zırh ve silah gibi bazı özel parçalar sadece 1.000 dolar civarında satıldı. Açık artırmada 16.000 dolar teklifle satılan bu kılıç, ihalenin gözdesi oldu.

4 Dota 2 – Uçan Alevli Pembe Savaş Köpeği

38.000 Dolar

Dota 2 - Uçan Alevli Pembe Savaş KöpeğiUçan Alevli Pembe Savaş Köpeği, online bir listede 38.000 dolara alıcı buldu. Bu öğe oyunda, oyuncunun kendini ve kulesini savunmaya yardım eder. Bu köpeği bu kadar özel kılan; ruhani alev özelliği ile estetik etkisi gibi birkaç nadir özellikleri birleştirebiliyor olmasından kaynaklıdır.

3 Second Life – Amsterdam

50.000 Dolar

Second Life - AmsterdamAmsterdam, çeşitli faktörleri nedeniyle Second Life’da en popüler yerlerden biridir. Bu oyun şehri; bir kanal, tren istasyonu ve bir büyük halk meydanı dahil olmak üzere çeşitli gerçek yaşam alanları sunan inanılmaz ayrıntılı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda şehir, canlı konserler ve diğer toplantılar gibi birçok oyunda yürütülen büyük olaylara ev sahipliği yapıyor. Şehri ziyaret eden oyuncuların büyük çoğunluğu için en büyük cazibesi seks oyuncakları satan dükkanlar barındırmasıdır. Şehir, eBay üzerinden 50.000 dolara satıldı.

2 Entropia Universe – Crystal Palace

330.000 Dolar

Entropia Universe - Crystal PalaceEntropia Universe, gerçek dünyada olduğu gibi mülkiyet ticareti sunan benzersiz bir oyun olarak tasarlanmıştır. Crystal Palace, Entropia Universe’de popüler hedef halindedir. Oyunda istasyon sahibinin istasyonunu kullanarak oyuncular için vergi alabilecek bir geliri vardır. Birkaç oyuncu arasındaki ihale savaşından sonra 2009 yılında, “Buzz Lightyear Erik” adlı bir kullanıcı bu yeri, 3.300.000 ped yani, 330.000 dolara satın aldı.

1 Entropia Universe – Club Neverdie

635.000 Dolar

Entropia Universe - Club NeverdieJon Jacobs birkaç yıldır Culup Neverdie’nin sahibidir. Oyuncu, 2010 yılında asteroit alan tesisini satmaya karar verdi. Jon Jacobs, her bölümünü ayrı ayrı satarak toplam 635.000 dolar gelir elde etti. En büyük tek parça satış rekoru, 335.000 dolarlık asteroid’in ana bölümü oldu. Jacobs ilk olarak 2008 yılında 100.000 dolara tesisi satın aldı ve sadece bir yılsonunda satın aldığı parayı yaklaşık altıya katladı.

Video oyunlarının geçmişe göre oldukça yol kat ettiği bir gerçek. Oyun tasarlayıcıları ise daha çok oyuncu kitlesine sahip olabilmek için bir birleriyle savaşıyor. Listemizde inceleme fırsatı bulduğunuz sanal karakter, fiyatlarıyla tasarımcıların hedefine ulaştığını gösteriyor. Listemizdeki oyunların arasından deneme imkanı bulduğunuz bir oyun var mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu