Yatırım yapmaya başla!

Hayal Ötesi Tasarım ve Fiyatıyla “Karlmann King” 3.8 Milyon Dolara Satışa Çıktı!

Uzun süredir çalışmaları yapılan ve hiç ummadığımız şekillerde dünyaya ayak basan Karlmann King, 3.8 milyon $ fiyatıyla yer yüzünün en pahalı SUV'u oldu!
Hayal Ötesi Tasarım ve Fiyatıyla “Karlmann King” 3.8 Milyon Dolara Satışa Çıktı!

Bir anda kafanızdaki tüm pahalı araç oluşumları silindi değil mi? İşin gerçeği bu aracı uzun zamandır takip ediyorum ve haddinden fazla özel olacağını biliyordum. Sorun ise fiyatını kesinlikle tahmin edilemez oluşuydu! 2017 yılının sonlarına doğru Dubai Otomobil Fuarı’na gitmiştik. Her türlü markanın olmasına rağmen insanların odak noktası Devel firması stantı olmuştu. Çünkü Sixty adında 6×6 bir arazi taşıtı vardı ki bizi Tango & Cash’in zırhlı aracına götürmüştü. Mantıken artık bununda üstünün olmayacağını düşünmüştüm.

Yanılmış olduğumu IAT Auto‘nun proje kapsamında üretilen Karlmann King‘i görünce anladım. Baktığımız bu akıl dışı SUV, bugün itibariyle dünyanın en pahalı arazi aracı olarak bir yerlere yazıldı. Biraz sonra göreceğiniz üzere tasarım tarzı kimsenin düşünmediği şekillerde.

Karlmann King’in geometrik şekillerdeki özel duruşunu tarif etmek zor.

Aracın karbon fiber veya diğer maddelerden yapıldığına insanın inanası gelmiyor.

Ön duruşuna verilen vahşi bakışlar, zırhlı da alabileceğiniz gövde yapısının her kısmına yansıtılmış.

Aracımızın kilosu tam 6 ton. Kaput altında neler olduğu bu kısmından biraz daha belli edici oldu.

Arka kısma bakınca, koyulan gövde parçalarına bu şekillerin nasıl verildiği merak ediliyor.

Resimde gördüğünüz gibi yapım aşamasında Karlmann’a ait bir atölye kurulu.

Dış karoseri kadar içerisi de akıl oyunlarıyla dolu.

Özelin daha özeli olarak tabir edeceğimiz iç mekanda; 3D tavan ve yer ambiyans ışığı, özel bar, buzdolabı, kahve makinesi ve büyük LED TV donanımları mevcut.

Farklı renk kombinlerine sahip en pahalı SUV’da, konfor düzeyi koltuklarınıza onlarca fonksiyon özelliği verilmiş.

Eğer ki birden böyle bir resim gösterilseydi, bunun bir taşıt değil, kral dairesi olduğunu zannederdim.

Yer yüzünün metal dinazoru Ford F-550 şasisi üzerine koyulup, yine Ford’un 6.8L dizel V10 ile hareket edecek.

400 beygirlik Karlmann, maksimum 140 km/h son sürat yapabiliyor. Ağırlığına göre bence en normal hızda gidecek.

Anlatılması ve anlaması zor olan bu SUV’dan sadece 9 adet yapılacak. Opsiyon seçeneklerinde Karlmann King’i altı koltuklu ve altı kapılı olarak seçebileceksiniz. Aslında bunları 9 kişi için konuşuyorum. Standart satış fiyatı 2 milyon dolar, tam korumalı zırhlı isterseniz de 3.8 milyon dolara çıkıyor. Adetten olacak ki TL bazında vergisiz 14 milyona tekabül ettiğini söyleyelim.

Satışa çıktığı bildirildi ancak şu an için birileri aldı mı veya ön siparişi verildi mi bilemiyoruz. Kim olursa olsun, ne kadar zengin olunursa olunsun uzun süreli düşünülmesi gereken bir değeri var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum