Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 11 iPod Ses Standı

Sizler için hazırladığımız bu listede en pahalı iPod Dock’ları, fiyatları ve detaylı incelemelerini bulacaksınız.
Dünyanın En Pahalı 11 iPod Ses Standı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Apple markasının ürünlerinin servet değerindeki fiyat etiketleri kimine göre oldukça şaşırtıcıyken, kimine göre hiç de öyle değil. Çünkü artık bu marka lüksün bir başka adresi konumunda. Firmanın teknolojik ürünlerde tasarladığı herhangi bir model, o klasmanın zirvesinde yer almakta güçlük çekmiyor. Sizler için hazırladığımız listede ise iPod Dock’ları bulacaksınız. Ürünlerin her biri farklı tarzda hoparlör ve ses özellikleri ile donatılmıştır. En pahalı olanların bulunduğu ürünler farklı tasarımlarıyla göz doldurur.

Apple iPod, yıllardır ön planda olmayı başarmıştır ve en pahalı iPod yuvaları belki de dünyanın en iyi medya çaları olmasıyla oldukça fazla popülariteye ulaşmıştır. IPod Touch, iPod Mini gibi tüm iPod’lar büyük bir başarı yakaladı. Muhteşem tasarımları ve teknolojisi ile iPod, mobil medya oynatıcı olmaktan çok daha fazlasını sunarak, uzun bir yol kat etti. Kısa zamanda özellikle genç nesil için en çok aranan elektronik ürünler arasına girdi. Apple iPod dünyanın her yerinden tasarımcıların ve şirketlerin pratik amaçlarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda ürünler seçkin benzersiz bir anlam taştır. Lüks iPod yuvaları da kendi vizyonlarında lüks bir öğe olarak görülür. Sizler için hazırladığımız listede ise en pahalı iPod Dock’ları bulacaksınız. Dilerseniz bu ürünlerin fiyatlarına ve özelliklerine birlikte göz atalım.

İşte karşınızda en pahalı 11 iPod Dock:

11 iCoral

2.000 Dolar

iCoralTeknolojilerin bazı eşsiz özelliklerini sanat ile harmanlayarak alıcıya sunmak şimdilerde moda. Almanya merkezli Copulare, iCoral ile tam olarak bunu elde etti. Lüks bir iPod yuvası olarak geliştirilen. Bu çarpıcı görünümlü iPod yuvası en pahalı iPod Dock’lar arasına girmeyi başarmıştır.

GCM Yatırım Banner

S Video, stereo, analog çıkışlar ve USB bağlantısı iCoral’ın sunduğu özellikler arasındadır. Teknoloji özellikleri yanında iCoral, benzersiz ve hoş sanatsal tasarım özellikleri ile geliyor. iCoral’ı muhteşem bir sanat parçası olarak kategorize edebilmek mümkün. Ürünün evinize fark katacağı kesindir. iCoral 2.000 dolar fiyat etiketi ile birlikte geliyor.

10 Trumpstand

2.000 Dolar

TrumpstandLüks iPod yuvası denildiğinde bilgisayar donanım sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Japonya merkezli Pleiades Sistem Tasarımları’nı saymadan olmaz. Şirket elektronik özelliklerle dolu bir iPod Dock yerine, nefis metaller ile sağlanan doğal akustik özelliğiyle görücüye çıkmıştır. Vintage gramofon şeklinde tasarlanan Trumpstand iPod yuvası, hoparlördeki boynuz şekli benzersiz bir müzik deneyimi sunar. Bu lüks iPod Dock, kaliteli pirinç ile hazırlanmış ve akustiğin artırılması için gümüş, altın ilave edilmiş.

Şirket iPod yuvasının elektriği en az kullandığından emin olmak için bazı testler ve deneyler kullandı. Bu özelliklerden biri de iDevice sadece şarjda takılıyken elektrik gerektirmesidir. Yoğun karmaşık uygulamaların yanında Trumpstand, geçmiş ile gelecek arasında modern bir yaklaşım ile harmanlanmış büyüleyici bir estetik sunar.

9 “Ancient Gold” Zikmu Hoparlörler

2.200 Dolar

"Ancient Gold" Zikmu HoparlörlerCep telefonları için kablosuz cihazların yaratılmasında önde gelen isimlerinden biri olan Parrot, çarpıcı Ancient Gold Zikmu Hoparlörler için ünlü Fransız ürün tasarımcı Philippe Starck ile ortaklık yaptı. Özel sürüm olarak geliştirilen ‘Ancient Gold’ Parrot’un son derece başarılı Zikmu kablosuz hoparlör çeşididir. Zikmu Gold Edition kesme kenarı ve kablosuz teknoloji ile birlikte mükemmel işçiliğe bir örnektir.

Pahalı lüks hoparlörlerde Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı bulunmaktadır. Bu özellikler Apple’nin iPod ve iPhone cihazları için özel olarak yapılır. Cihaz ekolayzırın yanı sıra, uzaktan kumanda ile gelir. Sınırlı üretim olan ‘Ancient Gold’ Zikmu Hoparlör’den sadece 20 adet yapılmıştır ve 3 tanesi Dubai için ayrılmıştır. ‘Ancient Gold’ Zikmu Hoparlörler 2.200 dolara satılmaktadır.

8 ReVerb Solar iPod Dock

2.299 Dolar

ReVerb Solar iPod DockÇevre koruma bu günlerde oldukça popüler. Teknoloji enstitüleri yeşil devrimin öncüsü gibi görünüyor. Ünlü çevre dostu şirket Regen, yeni ve yenilikçi bir ürün olan ReVerb Solar iPod Dock ile piyasaya çıktı. Adından da anlaşılacağı gibi bu çevre dostu lüks iPod yuvası, güneş ışığı kullanarak şarz depolayan 60 wattlık güneş piliyile tamamlanmıştır.

Benzersiz iPod yuvasında 6 watt derin bas hoparlör ve stereo çalıştırıcılı düz panel bulunmaktadır. iPod yuvası 20 saatlik güneş ışığında kendini tamamen şarj edebilir. Ev içinde de tam olarak kendini şarj etmesi mümkün. Tabi ki evin içerindeki şarj süresi dışarının neredeyse 2 katı. Normal ses seviyesinde 12 saat müzik dinleyebilirsiniz. Yüksek hacimde 4.5 saate kadar oynatma sağlar.

7 Kyle Buckner Özel iPod Dock

2.599 Dolar

Kyle Buckner Özel iPod DockÖzel görsel ve işitsel ekipman tasarımcısı Kyle Bucker, bir iPod yuvası tasarladı. Kyle, bu özel ürüne Buckner Özel iPod Dock adını verdi. Bu ürün, özel iPod yuvası teknolojisi ile muhteşem dekorun birleşmesidir. Kyle Buckner Özel iPod Dock fiberglas, alüminyum, ahşap ve plastik ile hazırlanmış.

Bu pahalı iPod yuvası hoparlör aracılığı ile yüksek kaliteli ses üretebilen gömülü dört dönüştürücüye sahip. Özel iPod yuvası on board kontrol düğmeleri ile kontrol edilebiliyor ve aynı zamanda iPod açıldığında kırmızı LED ışıklar çarpıcı bir görünüm sunmaktadır.

Ürün; iPod, iPod Mini, iPod Photo, iPod Video ve hatta iPhone gibi geniş bir yelpazede Apple cihazları ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Diğer cihazlarla eşleştirme bir giriş jakı sayesinde gerçekleşiyor. Akıllı telefonlar, masaüstü bilgisayarlar, uydu radyoları, dizüstü bilgisayarlar ve hatta MP3 çalar gibi cihazlar ile uyumludur. Kyle Buckner Özel iPod Dock’a 2.599 dolar fiyat etiketi ile sahip olabilirsiniz.

6 “Wall of Sound” iPod Hoparlör

4.500 Dolar

 ‘Wall of Sound’ iPod Hoparlörİsveç merkezli ses ekipman üreticisi BROTHERS ‘Wall of Sound’ iPod hoparlörün tanıtımıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu dock, 102 kilogram ağırlığıyla dünyanın en güçlü iPod hoparlöründen biri olarak tanınır ve yaklaşık bir metre boyundadır. En pahalı iPod yuvalarından biri olarak kabul edilen‘Wall of Sound’ ayrı hoparlörden oluşur ve tüm hoparlörün sistemi el işçiliğinin ürünüdür. Dünyanın en büyük iPod yuvası 120 WATT’lık kalp sesi sunarken, üstün ses kalitesi de sağlar. Cihaz 40 Hz ve 20.000 Hz arası frekans tepkisi ile çalışmaktadır. Muazzam büyüklükteki bu dock, 4.500 dolar fiyat etiketi satışa sunulmuştur.

5 Indigo iPod Dock

12.000 Dolar

Indigo iPod Dockİngiltere merkezli Chord Electronics tarafından tasarlanan ve geliştirilen iPod yuvası, 2009 yılında tanıtıldı. Bu dock, müzik akışı sağlayan yuvanın yanı sıra radyo bağlantısı gibi özelliklere sahip. 12.000 dolar fiyatındaki bu lüks iPod yuvası en pahalı iPod yuvalarından biri olarak bu listede olmayı hak ediyor. 3.5 mm kulaklık jakı daha kişisel bir dinleme deneyimi sunar. Ürün, fiziksel kontrolleri sağlayan özel bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Ayrıca USB ve Bluetooth bağlantısı özelliğine sahip Indigo iPod; SPDIF, AES, optical ve iPod gibi dijital girişleri ile de ünlüdür.

4 iTree iPod Dock

14.541 Dolar

iTree iPod DockEn ünlü Avusturyalı tasarım evlerinden biri olan KMKG Studio, muhteşem güzellikteki yeni iTree iPod yuvası ile gündemde. Son teknoloji ve doğa özellikleri birleştirilerek tasarlanan iTree iPod Dock ev dekorasyonu için mükemmeldir. Lüks iPod dock tek ağaç gövdesinde hazırlanmış ve sesi yansıtan hoparlörlere sahiptir. iTree; Trenner&Friedl işbirliğiyle üretildi ve en pahalı iPod yuvası biri olarak kabul edilir. Cihaz 45Hz ile 40kHz frekans tepkisine sahiptir. iTree iPod yuvasının kiraz, kavak ve ladin gibi farklı malzemelerle yapılan çeşitlerini alabilirsiniz. Oldukça beğenilen ürün 14.541 dolara satılıyor.

3 Sınırlı Üretim Lalique AeroSystem One

15.774 Dolar

Sınırlı Üretim Lalique AeroSystem OneBu yılın başlarında en pahalı iPod yuvasının arkasındaki adam Jean Michel Jarre, ünlü tasarım evi Lalique ile işbirliği yaptı. Bu ortaklık da sınırlı üretim olan iPod yuvası Lalique AeroSystem’i getirdi. Pahalı iPod dock bir kule şeklinde tasarlandı ve iPod yuvası kulenin alt birimine yerleştirildi. Kadın yüzüne benzer bir sanatsal özelliği vardır. Bu çarpıcı motif son derece deneyimli cam ustası tarafından elle hazırlanmıştır. En pahalı iPod yuvalarından biri olan sınırlı üretim Lalique AeroSystem One; 30 farklı giriş ile iPod, iPod Touch ve hatta iPhone ile uyumlu olarak geliştirilmiştir. Bu üründen sadece 999 örnek imal edileceği ifade edilmiştir. AeroSystem One’nin yüksekliği 3.35 metredir.

2 iNuke Boom

30.000 Dolar

iNuke BoomAlmanya merkezli Behringer, iNuke Boom adında büyüleyici yeni iPod yuvası tanıttı. En pahalı ikinci iPod yuvası olarak kabul edilen iNuke Boom, açık ve net bir ses vermek için 10.000 WATT özelliği herkesi kendine hayran bıraktı. Bu pahalı lüks iPod yuvasının yüksekliği yaklaşık 1.2 metre ve genişliği 2.4 metredir.

Ürün, muhteşem performansı ile duyularınızı bastırmak için dizayn edilmiştir. Çarpıcı iNuke Boom, Apple iPhone ve Apple iPad yuvası barındıran özelliği ve 30.000 dolar fiyat etiketi ile geliyor. iNuke Boom’da 2 adet 18 inçlik derin bas hoparlör, 2 adet 12 inç alçak frekans hoparlörü ve hatta 2 adet 1.75 inç titanyum diyafram HF sürücüleri bulunuyor.

1 Aerodream One

527.463 Dolar

Aerodream OneAerodream One iPod Kulesi en pahalı iPod yuvası olarak kabul edilir. Büyük bir arka denge ile tasarlanmıştır. 527.463 dolar fiyatıyla Aerodream One, 1971 yılından bu yana elektronik müzik tasarımcılığında ünlü bir isim olan Jean Michel Jarre tarafından tasarlanmıştır. Berlin’de prestijli IFA 2011’de tanıtılan bu pahalı iPod yuvası, Apple iPhone ve Apple iPad gibi yeni nesil cihazlarla uyumludur. 395 kilogram ağırlığı yaklaşık bir metre tabanında oturur.

Muazzam büyüklüğünün yanı sıra Aerodream One; eşit 5 kanal 18 inç amplifikatörü ile tamamlanmaktadır. Ayrıca 10.000 WATT gücü ile muazzam ses kalitesi sunuyor. 10.000 WATT ses gücü üç farklı stratejik kaynak arasında dağıtılır. Kulenin dibinde 4.000 WATT derin bas hoparlör, bir çift 1.600 WATT kombine çıkış sağlayan orta sınıf hoparlörler vardır. Son olarak 1.400 WATT ses gücü yüksek güçte 2 hoparlör aracılığıyla oluşturulur. Aerodream One’ı hazırlamak yaklaşık 6 ay sürdü.

Özellikle genç nesilin rağbet gösterdiği bu sistem hem pratik hem kollanışlı hem de eğlenceli imkanlar sunuyor. Ülkemizde ise 30 TL’den 1.000 TL’ye kadar listemizdekilerden daha basit üretilmiş ürünler bulabilirsiniz. Hiç “iPod Dock” deneme fırsatınız oldu mu?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.