Yatırım yapmaya başla!

Damak Lezzetinize Uygun En Pahalı Club Sandwich

Damak Lezzetinize Uygun En Pahalı Club Sandwich

Sandviçi daha çok az olan zamanımızı ya da az olan paramızı değerlendirmek için bir alternatif olarak görürüz. Ayaküstü atıştırmalarda, okula giderken beslenme çantalarında en pratik kurtarıcımız oluyor. Peki, böyle bir ürünün yanında pahalı sıfatının ne işi var diye merak etmişsinizdir sanırım. Özellikle bazı basit sıradan ürünleri lüks bir yapıya büründürmek ya da pahalı bir nesne haline getirmek son zamanların modası oldu. Zaten aslında amaç da buradaki tezatlıktan faydalanmak. Aslı ucuz olan bir ürünü binlerce dolara almak kadar zenginliği başka ne gösterebilir ki?

Gerçekten de sandviç diğer yağlı atıştırmalıklara göre daha hafif ve uygun fiyatlıdır. Ama şunu da unutmayalım! Sandviçin içinde ne olduğu önemlidir ve içeriğine göre uygun fiyat tabi ki değişebilir. Dünyada var olan bir farklı olma yarışı var. Restoranlar ve kafeteryalar da bunun savaşını veriyor. Bu yarış da farklı tarzda yemeklerin, yiyeceklerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Farklı olan hepimizin malumu, fiyat olarak da hem cinslerinden farklıdır. Bazı ürünlerin fiyatını ise sunulduğu mekan belirler. Şehrin ortasında bir restoranda yediğiniz balıkla, boğazda yenilen balığın fiyatının aynı olmasını bekleyemeyiz.

Paris dünyanın en romantik şehridir. Eyfel Kulesi, Louvre ve Seine nehri gibi nefes kesen manzaralı doğal yerleri ile kesinlikle muhteşem bir yerdir. Burası için “Fransa’nın kalbi” desek sanırım kimse yadırgamaz. Aynı zamanda dünya moda merkezidir. Şehir yine haberlerin başköşesinde yer aldı. Ancak bu sefer romantizm ve moda ile ilgisi yok. Konunun ilgi odağı Paris Club Sandviç. Eğer Paris’e kaçış planlıyorsanız, öğle yemeği için bir sandviç almadan önce 2 kere düşünmeniz gerekecek. Bu özel sandviçi sizler için derinlemesine inceledik.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı sandviçi:

Le Club Sandwich Le Plus, Cher

Le Clup Sandwich Le Plus, CherParis’te yapılan bir anket gösterdi ki oldukça şaşırtıcı fiyatlara sandviçler satılabiliyor. Fransa’nın başkenti sakin cazibeye sahip olsa da akıllara durgunluk veren fiyatlarla herkesi şaşırtıyor. Burada tatil yapmayı planlıyorsanız, muhtemelen beş yıldızlı bir otelde sandviç için 51 dolar ödeyeceksiniz. Bir iki yıldızlı otelde sandviç 21 dolara mal olacak.

Avrupa kulüp sandviç ise sahnesinde baskın olmaya devam ediyor: İsviçre Cenevre, ikinci en pahalı sandviçi 31.10 dolara satıyor. Norveç’in başkenti Oslo takiben 29 dolara club sandviç satıyor; Londra, Hong Kong, Berlin ve Amsterdam sırasıyla pahalılar listesinde yer alan diğer şehirler. Anketin ve araştırmanın amacı aslında tatilcilere gittikleri yer hakkında ekonomik bir bilgi vermek. Otelin konaklama maliyetini buradan basit bir yöntemle öğrenebiliyorlar. Yiyecek ve içecek fiyat etiketleriyle günlük harcama çıkarımı daha kolay yapılabilir.

En Ucuz SandviçTabi ki aklınıza şöyle bir soru da takılmış olabilir. Peki, dünyanın en ucuz sandviçi nerde? Bu sorunun cevabı gerçekte eviniz… Ama dünya üzerinden örnek vermek gerekirse, ankette sandviçin Yeni Delhi’de 9 dolara satıldığını gösteriyor. Eğer bir kulüp sandviçe meraklı iseniz, Yeni Delhi’de bir otelden daha iyi bir yer yoktur. Peynir ve yeşil Hint turşusu ile görkemli ve uygun fiyatlı sandviçi buranın kulüplerinde ve kafeteryalarında bulabilirsiniz.

Şaşırdınız değil mi? Hemen hemen boğazda bir balık ziyafeti fiyatına sandviç. Ülkemize batılı toplumlardan giren bu aperatif, genellikle otellerden çok; kafeteryalarda ya da yol kenarındaki satıcılarda, büfelerde mevcuttur. Siz böyle hazır atıştırmalıkları sever misiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum