Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’den Kainatın En Gösterişli Hiper Otomobili: “La Voiture Noire”

Bugatti'nin sadece 1 adet ürettiği La Voiture Noire, 19 milyon dolara satıldı!
Bugatti’den Kainatın En Gösterişli Hiper Otomobili: “La Voiture Noire”

“Özelin daha özeli” çalışmasında tüm dikkatimizi Bugatti’ye veriyoruz. Neden mi? Fransız marka hayali bile zor kurulacak bir otomobil üretti ve fiyatına da 19 milyon dolar dedi! La Voiture Noire adı verilen siyah hiper model şirketin 110. yılı için Type 57 SC modelini anmak adına düşünüldü. İçeriğimizin bundan sonra anlatacağımız her kısmı, bu aracın ne kadar özel olduğu ile ilgili kelimelerden oluşacak.

Evrene sadece 710 örneği üretilen Type 57 SC’ler, zamanın tarif edilemez otomobillerini temsil ediyordu. Bugatti Tip 101’den canlandırılan modellerinden birisi 2009 yılında Paris’te düzenlenen bir açık artırmada 3.4 milyon Euro’ya satılmıştı. Onun 21. yüz yıldaki devam modeli La Voiture Noire olacak. İşte karşınızda devasa motorlu, en pahalı karanlıkların lordu!

Chiron ve Divo’da olduğu gibi La Voiture Noire’nin gördüğümüz her kısımı elle üretildi.

Aracın motorla gövdesindeki ağırlık oranı için karbon fiber gövde yine La Voiture Noire‘nin yapısında bulunuyor. Bildiğimiz hiper araç kavramına yeni bir tarz, yüz, heyecan getiren siyah Bugatti, gerçekten etkileyici duruyor.

Dünyada 1 tane olacak La Voiture Noire’de delikli bir yapı konsepti benimsenmiş.

Parça üzerindeki delikli yapı kaputunda ve tamponuna işlenmiş. Denge ve soğutma amacıyla açılan hava kanallarının büyüklüğü etkileyici. Divo’dan gelen elmas parıltılı farlar, siyah zeminle kombin edilmiş.

Tasarımcıların aracın genel kupasından ziyade jantlarına çok özendiği açıkça belli oluyor.

Bugatti modellerinin C sütundan derinlik verilerek, oval tutulan kapı kısmını yeni bir modelde daha görüyoruz. Başka bir otomobilde rastlanması zor ve fiyatını tahmin etmede zorluk çekeceğimiz jantlar, La Voiture Noire’nin gösteriş seviyesini artırmış.

Hiç 6 egzozlu bir otomobile rastladınız mı?

Belki custom şirketler olayı daha şaşalı hissettirmek için bu sayıda egzoz çıkışı yapmıştır ancak Bugatti ve muadillerinde fazladan 2 çıkışlı egzoz tipini görmemiştik. İnce kırmızı LED’lerin bulunduğu açıklığa yerleştirilen büyük marka yazısı da krom şeritle uyumlu. Kısaca abartı olarak nitelendireceğimiz parçaların her biri La Voiture Noire’ye yakışmış.

Bugatti’nin bir gün olmayacak dediği W16‘sı geleneksel şekilde bu kara şövalyeyi de üst hızlara taşıyacak.

Veyron’dan gelip, Divo’ya kadar uzanan 8.0L motor, 16 silindir ve 4 turbo ile işinin başında. 1.500 beygir ve 1.600 nm torkla değerler değişmedi. Kokpit içerisinden bir görüntü yollanmadı. Yollanmadıysa da Divo veya Chiron’dan bir farkı yok demektir.

Buraya kadar merakımızı gidermiş olsak da peki bu araba kime satıldı? Marka CEO’su Stephan Winkelmann’nın dediğine göre 1 adet üretimli La Voiture Noire, “Gerçek bir Bugatti tutkununa satıldı” dedi. Sizlere kesinlikle tarifsiz ve çok pahalı bir aracın tanıtımını yaptığımızı düşünüyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum