Yatırım yapmaya başla!

Dışı Araba İçi Roket: “Pininfarina Battista İngiltere’de”

Pininfarina'nın üstün mühendisliğinde gösterilen Battista, İngiliz zenginlerle tanıştı. İşte detaylar...
Dışı Araba İçi Roket: “Pininfarina Battista İngiltere’de”

Geçtiğimiz ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yer yüzünün en muhteşem otomobillerinden Battista, ultra zenginler için İngiltere topraklarına teslimatların başlayacağı söylendi. İtalyan tasarım şirketinin başta Ferrari olmak üzere, geçmişte birçok güzel otomobil üzerinde imzasını görebiliriz. Dizay ve araç şekillendirme konusunu ileriye taşıyan Pininfarina, bir noktada kendi otomobilini yapması gerektiğini biliyordu.

Öyle de oldu ve elektrikli otomobillerin bir nevi tanrısını dünya insanlarına gösterdi. Hiper EV’nin ilk kutlaması Birleşik Krallık Goodwood toplantısında yapıldı. Hız rekorlarını haneye yazma yarışında yeni lideri artık takdim edebiliriz. Battista, akslara yerleşik elektrik motorlarından tamı tamına 1.900 ps gücü yola aktaracak. Acaba gaz tepkimeleri için ne kadar profesyonel olunması gerekiyor?

Nasıl ki Koenigsegg’in mühendisliği bizi her defasında hayrete düşürüyor, Pininfarina’nın ki de azımsanacak cinsten değil!

Zarif çizgiler barındıran kupası, rüzgarı dengeleyecek ögelerin sistemik kuruluşu ve hava akım yönetimleri ön kısımdan başlatılmış. Neden ? ve niye? sorularının net cevabını aşağıda vereceğiz. Bazı İngiliz zenginlerinin sahip olacağı otomobil, aslında “Dünyanın ilk lüks elektrikli performans arabası” olarak geçiyor.

Bizler 1 sene önce çıkacak haberlerini alsak da, mutlaka bir süredir ummalı çalışmalarla Battista’nın gelişimleri yapılıyordu.

Pininfarina, hızlandırmak için ayrı durdurmak için eşsiz işçiliklere imza atmış.

Automobili Pininfarina CEO’su Michael Perschke, “ Battista gerçekten güzel, suçluluktan uzak bir hiper araba. Aşık olunacak ilk EV çünkü elektrik onu sıfır emisyonla ve sahip olacak en güçlü otomobil olarak geliştirmemizi sağlıyor. Şimdiye kadar Battista’nın tüm yapısı İtalya’da tasarlanmış ve inşa edilmiştir.” dedi.

Londra’da bu aralar yürürlüğe sokulan ULEZ‘den etkilenmeyecek Battista’da 4 farklı noktaya yerleştirilmiş elektrik motorlarıyla besleniyor. 1.900 beygir sayesinde hızlanma süresine 2 saniye altında denilse de yapılan bazı testlerde 1.7 saniye sınırına geldiği söyleniyor. Artık 0-200 km/h’nin dikkate alınması gerektiğini söyleyen EV hipercar, 0-300 km’ye 12 saniyeden daha az bir sürede çıkış yapacak.

Üst sınır hız limitleri ve menziliyle altınızda hangi tür bir araç olduğunu unutturacak.

Dünyada 150 kişinin sahip olabileceği Pininfarina Battista’nın bataryaları Rimac’tan tedarik edilen 120 kWh kapasiteye sahip. Yine rakamlarla konuşacak olursak İtalyan EV, 350 km hıza rahatça ulaşırken, 483 km belirli sürat aralıklarında menzil verebiliyor.

Şimdilik Battista’nın tam bir rakibi yok. O yüzden 2 milyon doları gözden çıkarılması gerekiyor. Hızlı elektrikli hiper otomobil için verilen son bilgi ise teslimatlarının 2021 yılında başlayacağı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum