Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

En İyi ve Yeni Kore Dizileri [25 Güzel Dizi Listesi ve Önerileri]

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kore dizilerinin önlenemez yükselişi şiddetlenerek devam ediyor. İşte Güney Kore televizyonlarında yayınlanan en iyi yapımlar!

Güney Kore’ye ait yapımlar, dünya çapında birçok dizinin ve filmin oluşmasına da ilham kaynağı oluyorlar. Ayrıca samimiyetin ve etkileyici oyunculukların sergilendiği Kore dizileri, uyarlamalarına oranla daha da fazla hayranlık uyandırıyorlar. Türk televizyonlarında yer alan; Kiraz Mevsimi, Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu, Beni Affet ve Güneşi Beklerken gibi yüksek reytingli dizilerin Kore yapımlarından uyarlandıklarını belirtmeden geçmeyelim.

Türkiye’de oldukça geniş bir kitlenin takibine takılan bu yapımlar, genellikle romantik komedi tadındaki işleyişleriyle izleyicileri adeta ekrana kilitliyorlar. Elbette ki izlenme oranı yüksek uyarlamalarında, bu Kore yapımlarına olan rağbeti daha da fazla arttırdığı ortada. Dilerseniz konumuzu fazla dağıtmadan en iyilerden oluşan listemizi IMDb puanlarına göre sıralamaya başlayalım.

İşte karşınızda en iyi Kore dizileri listesi ve IMDb puanlarına göre sıralaması:

En İyi Kore Dizileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Halihazırda yabancı ve yerli dizilere, hatta filmlere de ilham kaynağı olan ve en çok izlenen Kore dizilerinden oluşan bir liste derlemeye karar verdik. Sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan 25 dizin yer aldığı listemize başlıyoruz.

25. Mischievous Kiss (Playful Kiss)

IMDb Puanı: 7,5

Mischievous Kiss (Playful Kiss)Mischievous Kiss diğer adıyla Playful Kiss, Jung So Min ve Kim Hyun Joong’un başarılı oyunculuklarıyla enfes bir dizi olarak karşımıza geliyor. Romantik komedi türünden hoşlananlar için oldukça ideal bir yapım olan Playfull Kiss, konusu itibariyle de fark yaratmayı başarıyor. Ayrıca 7,5’lik IMDb puanıyla da en iyi Kore dizileri sıralamasında 25. sırada yer alıyor. 2010 yapımı eğlenceli bir yapım olarak karşımıza gelen Playful Kiss, 1 sezon ve 16 bölüm boyunca yayımlanmış ve 27 Ekim 2010 tarihinde yerini Home Sweet Home dizisine bırakmıştır.

24. Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)

IMDb Puanı: 8,0

Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)2014 tarihinde seyircilerle buluşan 21 bölümlük Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple) dizisidir. Aynı zamanda IMDb puanı 8,0 olan bu yapım, kısa süreliğine ekranlarda yer almasına rağmen Güney Kore yapımları arasında oldukça büyük bir başarıya ulaşmıştır. Playful Kiss gibi romantik komedi türüne bayılanların, hayranlıkla izleyecekleri bu güzel yapım, özellikle de doktorların ve hastane dizilerine meraklı olanların mutlaka izlemeleri gereken bir Kore dizisidir.

23. Sungkyunkwan Scandal

IMDb Puanı: 8,1

Sungkyunkwan Scandal2010 yılının başarılı yapımlarından biri olan Sungkyunkwan Scandal ya da Türkçe adıyla Sungkyunkwan Skandalı, 20 bölümlük mini bir dizi olmasına rağmen, seyircilerin beğenisini kazanmayı başardı. Ayrıca 8,1’lik IMDb puanıyla listemizde 23. sırada yer alan Sungkyunkwan Scandal, Park Min Young; Yoo Ah-in, Park Yoochun ve Song Joon-ki’nin başarılı oyunculuklarıyla izleyiciyi fazlasıyla etkiledi. Komedi, dram ve tarih tutkunlarının beğenecekleri yapımlardan bir tanesi olarak karşımıza geliyor.

22. Rooftop Prince

IMDb Puanı: 8,2

Rooftop Prince2013 yılında TRT ekranlarında seyirciyle buluşan Osmanlı Tokadı adındaki dizinin orijinali olan Rooftop Prince, 2012 yılına damgasını vuran yapımlardan bir tanesidir. Oldukça eğlenceli bir Kore dizisi olan Rooftop Prince de 20 bölümlük mini bir yapım olarak karşımıza geliyor. Türk dizisine ilham kaynağı olmakla kalmayıp, 300 yıl öncesinde yaşamış biri, günümüz dünyasına ışınlansa neler olur sorusunun cevabını eğlenceli bir dille anlatıyor. Ayrıca 8,2’lik IMDb puanıyla da en iyiler arasında yer alan Rooftop Prince, komedi ve tarih tutkunları için de oldukça ideal bir dizi önerisi olarak listemizde 22. sıraya yerleşiyor.

21. 49 Days

IMDb Puanı: 8,2

49 Days2011 yılında seyirci ile buluşan ve 20 bölüm boyunca devam eden 49 Days ile listemize devam ediyoruz. 8,2’lin IMDb puanı ile büyük bir başarıya imza atan 49 Days, listemizde 21. sırada yer alıyor. Özellikle de hıçkıra hıçkıra ağlamak isteyenleri ve dram türünden hoşlananları tamamıyla mest eden bu yapım,  fazlasıyla beğenecekleri bir dizi olarak karşımıza geliyor. Jung Il-woo, Lee Yo-won, Jo Hyun-jae ve Seo Ji-hye’nin etkileyici performansıyla hayranlık uyandırdıkları bir yapım olarak listemizi süslüyor.

20. Inspiring Generation

IMDb Puanı: 8,3

Inspiring Generation24 bölümlük bir dizi olarak karşımıza gelen 2014 yapımı Inspiring Generation; aşk, dram, dostluk, sadakat ve vatan sevdası gibi birçok konuyu ve türü ele alıyor. Konu çeşitliliği itibariyle 8,3’lük IMDb puanına ulaşan Inspiring Generation, mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biri olarak karşımıza geliyor. Şanghay’ın zorlu tarihini gözler önüne seren Inspiring Generation, etkileyici dövüş sahneleri ve Kim Hyun Joong’un başarılı oyunculuğuyla gelmiş geçmiş en başarılı yapımlardan arasında yer alıyor.

19. Shinsaui Poomgyuk (A Gentleman’s Dignity)

IMDb Puanı: 8,3

Shinsaui Poomgyuk (A Gentleman's Dignity)Shinsaui Poomgyuk (A Gentleman’s Dignity), Türk dizilerinden Kiraz Mevsimi’nin ilham almış olduğu etkileyici bir yapım olarak karşımıza geliyor. 2012 yılında 20 bölümlük bir dizi olarak seyirciyle buluşan A Gentleman’s Dignity ve 8,3’lük IMDb puanıyla listemizde 19. sırada yer alıyor. Jang Dong-gun, Kim Ha-neul, Kim Min-jong ve Lee Jong-hyun gibi başarılı isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla da Kore’nin en iyi romantik komedi dizilerinden biri olmayı da başarıyor.

18. Kkotboda Namja (Boys Over Flowers)

IMDb Puanı: 8,4

Kkotboda Namja (Boys Over Flowers)2013 yılında Kanal D’de yayınlanan Güneşi Beklerken adlı dizinin orijinal hali olan 2009 yapımı Kkotboda Namja (Boys Over Flowers), 8,4’lük IMDb puanıyla da küresel çaptaki başarısını taçlandırıyor. Toplamda 25 bölüm yayınlanan ve iki sezon süren bu yapım, ayrıca orijinal haliyle ve Yaban Çiçeği adıyla da TRT Okul ekranlarında seyirciyle buluşmuştur. Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun Joong, Kim Bum ve Kim Joon’un başrollerini paylaştığı bu dizi, listemizde de ilk 20 arasına girmeyi başarıyor.  

17. Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice)

IMDb Puanı: 8,4

Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice)Sadece 13 bölümden oluşmasına rağmen 8,4’lük IMDb puanıyla izlenmesi gereken yapımlar arasında yer alan Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice), listemizde de 17. sırada yer alıyor. En İyi Oyuncu ve Grand Prize gibi prestijli ödülleri de kazanmayı başaran I Hear Your Voice, 2013 yılının beğenilen dizileri arasına adını yazdırıyor. Lee Jong-suk, Lee Bo-young, Yoon Sang-hyun, Lee Da-hee ve Kim So-hyun’dan oluşan başarılı kadrosuyla da polisiye dizilerine meralı olanların beğenisini kazanıyor.

16. Shinui (Faith)

IMDb Puanı: 8,4

Shinui (Faith)Lee Min-ho, Kim Hee-sun, Lee Joong Gi, Sung Hoon ve Park Se-young gibi başarılı oyunlardan oluşan kadrosunun yanı sıra Ortaçağ Kore’sini de etkileyici bir şekilde gözler önüne seren Shinui (Faith), en iyi tarih konulu diziler arasına adını yazdırıyor. 2012 yılında 23 bölümlük etkileyici bir dizi olarak vizyona giren Faith, ayrıca 8,4’lük IMDb puanıyla da listemizde 16. sırada yer alıyor.

15. Hello Monster (Remember You)

IMDb Puanı: 8,4

Hello Monster (Remember You)2015 yılında izleyicilerle buluşan Hello Monster, sürükleyici senaryosuyla IMDb puanını 8,4’e çıkararak listemizde 15. sıraya yerleşiyor. Toplamda 16 bölümden oluşan bu güzel dizi, Seo In-guk, Jang Na-ra, D.O., Won-Young Choi ve Lee Chun-hee’den oluşan kadrosuyla da polisiye tutkunlarını büyülemeyi başarıyor.

14. Taewang Sasingi (The Legend)

IMDb Puanı: 8,4

Taewang Sasingi (The Legend)Tamı tamına 10 yıl önce seyirciyle buluşan Taewang Sasingi (The Legend), bugüne kadar ki en etkileyici tarih konulu dizilerden bir tanesidir. Bae Yong-joon, Lee Ji-ah, Moon So-ri, Yoo Seung-ho ve Choi Min-soo gibi başarılı oyuncuların etkileyici performanslarıyla süslenen The Legend, toplamda 24 bölümden oluşmasına rağmen, kısa sürede izleyiciyi büyülemeyi başardı.

13. Siti Hyunteo (City Hunter)

IMDb Puanı: 8,4

Siti Hyunteo (City Hunter)2011 Mayısı’nda bomba gibi bir yapım izleyicilerle buluştu. Siti Hyunteo (City Hunter), Japon mangasından uyarlanmış etkileyici bir dizidir. İntikam ve aşkın konu edildiği City Hunter (Şehir Avcısı); aksiyon, macera ve romantizm arayanlar için fazlasıyla ideal bir öneri olabilir. 20 bölümden oluşan bu dizi, 8,4’lük IMDb puanıyla da listemizin 13. sırasına yerleşiyor.

12. IlJimae (The Phantom Thief)

IMDb Puanı: 8,4

IlJimae (The Phantom Thief)IMDb Puanı 8,4 olan IlJimae (The Phantom Thief) ile listemize devam ediyoruz. Aksiyon, tarih ve romantik türü dizilerin harmanından oluşan The Phantom Thief, 2008 yılında Kore televizyonlarında vizyona girdi. Toplamda 20 bölümden oluşan bu güzel dizi; Lee Joon Gi, Han Hyo-joo, Park Si-hoo, Kim Yoo-jung ve Lee Young-ah gibi birbirinden ünlü isimleri de bünyesinde barındırıyor.

11. Oh My Ghostess

IMDb Puanı: 8,5

Oh My GhostessBirçok ödüle aday olarak gösterilen Oh My Ghostess, 2015 yılına damgasını vurmayı başarmıştı. Park Bo-young, Jo Jung-suk, Kim Seul Gi, Lim Ju-hwan ve Park Jung-ah’tan oluşan kadrosuyla yayınlandığı 16 bölüm boyunca seyircileri ekran karşısına kilitledi. Böylece 8,5’lik IMDb punanına ulaşmayı başaran Oh My Ghostess, romantik komedi dizilerine bağımlı olanları kendisine hayran bırakıyor.

10. Eung Dab Ha Ra 1997 (Reply 1997)

IMDb Puanı: 8,5

Eung Dab Ha Ra 1997 (Reply 1997)En İyi Yeni Kadın Oyuncusu Dalında Baeksang Sanat Ödülü’nün sahibi olan Reply 1997, sonraları da Reply 1988 ve Reply 1994 dizileriyle seyirci karşısına çıktı. Junh Eun-ji, Seo In-guk ve Hoya’nın başrollerini paylaşmış olduğu Reply 1997 de öneriler arasında yer alıyor. 2012 yapımı 16 bölümlük bu dizi ayrıca 8,5’lik IMDb puanıyla da mini bir dizi olmasına rağmen en başarılı Güney Kore yapımlarından biri olarak karşımıza geliyor.

9. Keopi Peurinseu Hojeom (The 1st Shop of Coffee Prince)

IMDb Puanı: 8,5

Keopi Peurinseu Hojeom (The 1st Shop of Coffee Prince)Ödüllü bir Kore dizisi olarak karşımıza gelen The 1st Shop of Coffee Prince, farklı kurgusuyla ve başarılı oyuncularıyla eğlenceli yapımlar arasında yer alıyor. 8,5 IMDb puanıyla da şaşkınlık yaratan Coffee Prince, 2007 yılında vizyona giren 17 bölümlük mini bir dizi olarak hayranlık uyandırmayı başarıyor. Romantik komedi türünden hoşlananların beğenecekleri bir yapım olan Coffee Prince ayrıca listemizde de ilk 10 arasında bulunuyor.    

8. Joogoonui Taeyang (The Master’s Sun)

IMDb Puanı: 8,6

Joogoonui Taeyang (The Master's Sun)Komedi, korku ve bilim kurgu türlerini bir araya getiren The Master’s Sun, farklı tarzda bir dizi olarak listemizde 8. sırada yer alıyor. İki dalda ödüllü bir dizi olan The Master’s Sun, 17 bölümlük bir mini dizi olsa da 2013 yılına damgasını vuruyor. Genç kadınların sevgilisi Seo In-guk ve So Ji-sub’un yer aldığı bu güzel yapım 8,5’lik IMDb puanıyla karşımıza geliyor. Hayaletleri gören Tae Gong Shil ve bir şirketin CEO’su olan Joo Jong-Won’un hikayesi konu ediliyor.

7. Sikeruit Gadeun (Secret Garden)

IMDb Puanı: 8,6

Sikeruit Gadeun (Secret Garden)2010 yılında yayın hayatına başlayan Secret Garden, listemizi oluşturan diğer başarılı diziler gibi zengin kadrosuyla dikkat çekiyor. Hyun Bin, Ha Ji-won, Lee Jong-suk ve Kim Sa-rang başta olmak üzere birbirinden yetenekli oyuncuları bünyesinde barındıran bu yapım, kazanmış olduğu 4 ödülle de izlenilmesi gereken yapımlar arasına girmeyi başarıyor. 20 bölümlük mini bir dizi olmasına karşın, 8,6’lık IMDb puanıyla da seyircilerin beğenisini ispatlayan Secret Garden, listemizin 7. sırasına adını yazdırıyor. Zengin ve kibirli bir CEO olan Kim Joo Won ile aktrislerin bile kıskandığı güzel bir dublör olan Gil Ra IM’in bir gün yolları kesişiyor. Garip bir evin içerisine giren bu ikiliye, yaşlıca bir kadın içki ikram ediyor. Ancak yudumladıkları içkiden sonra olanlar oluyor ve ikili uyandığında bedenlerinin yer değiştirdiğini fark ediyor. Secret Garden, komedi ve kurgu tarzını sevenler için ideal bir dizi olabilir.

6. Byeoreseo on Geudae (My Love from the Stars)

IMDb Puanı: 8,6

Byeoreseo on Geudae (My Love from the Stars)Komedi, bilim kurgu, fantastik ve romantik türlerin dengeli bir şekilde harmanlanmasından oluşan, 21 bölümlük etkileyici bir yapım ile listemize devam ediyoruz. Güney Kore’nin en bilindik yıldızlarının yer aldığı My Love from the Stars, etkileyici kadrosu ve senaryosuyla oldukça dikkat çekiyor. Kim Soo-hyun, Jun Ji-hyun, Park Hae-jin ve Yoo In-young gibi başarılı isimlerin oluşturduğu oyuncu kadrosu belki de bu yapımı en iyilerden biri haline getiriyor. İlk bölümü 18 Aralık 2013 tarihinde ve son bölümü ise 27 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan My Love from the Stars, 8,6’lık IMDb puanıyla da izlenilmesi gereken yapımlar arasına adını yazdırmayı başarıyor.

5. She Was Pretty

IMDb Puanı: 8,6

She Was PrettyGeçtiğimiz yıl Haziran ayında yayınlanan Seviyor Sevmiyor adlı Türk dizisinin uyarlandığı, bu 16 bölümlük yapım da IMDb’den 8 puanın üzerinde bir skor elde ederek listemizde ilk 5 arasına adını yazdırıyor. Hwang Junh-eum’un ve Park Seo-joon’un başrollerini paylaştığı She Was Pretty, ayrıca Puzzled Lovers adıyla da biliniyor. Çirkin geçen çocukluk dönemlerinin ardından büyüyerek çekici bir erkek haline gelen Ji Sun-joo ile küçüklüğünde çok güzel bir kız olan fakat büyüyünce çirkinleşen Ji Sung-joon’un küçüklüklerinden, yetişkinlik hallerine uzanan hikayeyi konu ediniyor.

İlk beş arasında yer alan She Was Pretty’nin tanıtım videosu;

4. Moosa Baek Dong Soo (Warrior Baek Dong-Soo)

IMDb Puanı: 8,6

Moosa Baek Dong Soo (Warrior Baek Dong-Soo)Savaşçı adıyla da bilinen Warrior Baek Dong-Soo, güçlü kadrosuyla ve 8,6’lık IMDb puanıyla da aksiyon türünde oldukça dikkat çekici bir yapım olarak listemize adını yazdırıyor. 2011 yılında yayınlanan Warrior Baek Dong-Soo, bir yandan dövüş sahneleriyle döneme damgasını vururken, kılıç ve Ninja teknikleriyle de bizleri kendisine hayran bırakıyor. Baek Dong Soo ve Yeo Woon adındaki iki savaş dehası, küçük yaşlardan beri arkadaşlardır. Ancak büyüdüklerinde düşüncelerinden ve isteklerinden dolayı yolları ayrılır. Baek Dong Soo kralı savunan ülkedeki en iyi kılıç ustası olurken, Yeo Woon, Black Ninjas suikast grubuna dahil olur ve kralı tahttan indirmeyi amaçlar. Warrior Baek Dong-Soo, Uzak Doğu dövüş sanatlarına ve Ninja tekniklerine hayranlık duyanların mutlaka izlemesi gereken bir dizi olarak karşımıza geliyor.

Moosa Baek Dong Soo (Warrior Baek Dong-Soo) etkileyici fragmanıyla karşınızda;

3. Gaksital (Bridal Mask)

IMDb Puanı: 8,7

Gaksital (Bridal Mask)Aslında ünlü maskeli kahraman Zorro ile benzerlikler taşıyan Bridal Mask, yayınlanmış olduğu 2012 yılında büyük ilgi görerek, en çok izlenenler arasına girmeyi başardı. Ayrıca IMDb’den 8,7 gibi yüksek bir puan alarak da listemizde üçüncü sıraya yerleşen bu Güney Kore dizisi, 28 bölüm boyunca izleyicileri fazlasıyla etkiledi. Joo Won, Jin Se-yeon, Park Ki-woong ve Han Chae-ah gibi isimlerin de başarılı oyunculuklarıyla daha da zenginleştirdikleri bu yapım, izlenilmesi gereken en iyi Kore dizilerinden biri olarak listemizde yer alıyor.

1930’ların Kore’sinde Japon emperyalizminin yükseliş döneminde geçen Bridal Mask, Japon kolonicilerinden insanlarını koruyan Bridal Mask’ın hikayesini anlatıyor. Japon koloniciler için çalışan bir Koreli subay olan Lee Kang To, anne ve abisinin Japon düşmanlığına karşın, kolonicilere yakın görünerek ailesini yaşamış oldukları yoksul hayattan kurtarmayı hedefliyor. Ancak maskeli kahramanımız Bridal Mask, Kong To’nun yoluna çıkarak hem subayın hem de ülkenin tarihini tamamıyla değiştirmeyi başarıyor.

İşte Bridal Mask’ın tanıtım videosu;

2. Hilleo (Healer)

IMDb Puanı: 8,7

Hilleo (Healer)20 bölümlük etkileyici bir yapım olarak karşımıza gelen Healer, 2014 ve 2015 yıllarının başarılı yapımları arasında yer alıyor. Başrollerini Ji Chang-wook, Park Min Young ve Yoo Ji-tae üçlüsünün paylaştığı Healer, 8,7’lik IMDb puanıyla da gerilim türünde izlenecek dizi arayanlar için ideal bir öneri olabilir.

İşte hayranlık uyandıran Healer’in fragmanı;

1. Chuno (The Slave Hunters)

IMDb Puanı: 8,8

Chuno (The Slave Hunters)Zirveye adını yazdıran Chuno (The Slave Hunters), 8,8 gibi inanılmaz bir IMDb puanıyla karşımıza geliyor. Aksiyon ve tarihi konulara meraklı olanları fazlasıyla heyecanlandıracak bir yapım olan The Slave Hunters ( Köle Avcıları), vizyona girmiş olduğu 2010 yılında oldukça ses getirmeyi başarmıştı. En İyi TV Senaryosu Dalında Baeksang Sanat Ödülü’nü kazanan bu etkileyici yapım, saymakla bitmeyen zengin kadrosuyla da 24 bölüm boyunca kendisine hayran bırakıyor.

Listemizde yer alan en iyi Kore dizisi Chuno’nun (The Slave Hunters) fragmanı;

En Yeni Kore Dizileri Listesi – İMDB Puanına Göre Sıralaması

2016 ve 2017 yılının en iyi ve en yeni Kore dizileri, yeni bölümleri ile bizleri mest etmeye devam edecek gibi görünüyor. İşte huzurlarınızda birbirinden etkileyici yeni 5 dizi;

2016 Yılının En İyi Kore Dizileri

2016 yılında seyirci karşısına çıkan ve bazıları halen daha yayında olan en başarılı dizileri sizler için derledik. Bakalım beğenecek misiniz?

5. Cheese in the Trap

IMDb Puanı: 7,7

Cheese in the Trap4 Ocak 2016’da ilk bölümü yayınlanan ve Mart ayında sonlanan 16 bölümlük Cheese in the Trap, 7,7’lik IMDb puanıyla 2016 yılının en başarıları arasında yer alıyor. Romantik türde dizi arayanlar için ideal olan ödüllü yapım Cheese in the Trap, üniversite öğrencisi Hong Seol (Kim Go-eun) ve bir üst sınıftaki Yoo Jung’un (Park Hae-jin) ilişkisini konu ediniyor. Oldukça eğlenceli bir işleyişe sahip olan Cheese in the Trap, boş vakitlerinizi değerlendirmek adına izleyebileceğiniz bir yapım olarak listemizi süslüyor.

4. Another Oh Hae Young (Another Miss Oh)

IMDb Puanı: 8,1

Another Oh Hae Young (Another Miss Oh)2016 yılının en iyileri arasında yer alan bir başka romantik komedi dizisiyle listemize devam ediyoruz. Another Oh Hae Young (Another Miss Oh) adındaki bu dizi, IMDb’den 8,1 puan alarak listemize girmeyi başarıyor. Toplamda 18 bölümden oluşan bu mini dizi; farklı yaşam tarzlarına, fakat aynı isime sahip iki kadının romantik ve gizemlerle dolu hayatını anlatıyor. Biri liseden beri popüler, diğeri ise sıradan olan Oh Hae Young’lar, aynı şirkette çalışmaya başlarlar. Sonrasında ise Park Do Kyung adındaki mükemmelliyetçi ses yönetmeni bu iki kadının da hayatına girer ve olaylar çok daha karmaşık bir hale bürünür.

3. Descendants of the Sun

IMDb Puanı: 8,6

Descendants of the SunAksiyon türünde izlenebilecek bir dizi olan Descendants of the Sun, Baeksang Sanat Ödülleri’nin de birçoğunu kazanmayı başarıyor. Hem zengin oyuncu kadrosu hem de senaryosuyla seyircileri etkilemeyi başaran bu 2016 yapımı, Song Joong Ki ve Song Hye Kyo gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor. 8,1’lik IMDb puanıyla 2016’nın en iyi dizilerinden biri olarak karşımıza gelen Descendants of the Sun; BM adına çalışan bir yüzbaşının, özel bir hastanede profesör olmak için uğraşan bir cerrahla yollarının kesişmesini ve sonrasında gerçekleşen tesadüfler zincirini konu alıyor.

2. Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo

IMDb Puanı: 8,8

Moon Lovers - Scarlet Heart: RyeoMoon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo; IMDb’den almış olduğu 8,8’lik yüksek puanıyla 2016 yılının en iyi tarih ve fantastik bir dizi olarak karşımıza geliyor. 29 Ağustos 2016’da seyirciyle buluşan bu yapım; güneş tutulmasıyla, tarihte geriye, Goryeo Hanedanlığı’na kadar giden IU adındaki bir kadının hikayesini anlatıyor. Tarihte geri giden bu kadın, herkesin korktuğu 4. Goryeo Prensi Wang So’ya aşık oluyor ve böylece hikayemiz başlıyor.

1. Signal

IMDb Puanı: 8,9

Signal8,9 gibi inanılmaz bir IMDb puanı ile karşımıza gelen Signal (Sigeuneol), 2016 yılının en iyi  Kore dizileri arasında ulaşılması zor bir yere sahip oluyor. Dram ve gerilim türünde iddialı bir dizi olan Signal, 1986 ve 1991 yılları arasında Seul’de işlenen cinayetlerin gizemini gözler önüne seriyor. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek ekrana taşınan Signal, ayrı polisiye türüne bağımlı olanların mutlaka izlemesi gereken bir yapım olarak listemizde ilk sırada yer alıyor.

2017 Yılında Yayınlanacak En Yeni Kore Dizileri

Yeni Kore dizileri 2017 yılında da hayranlık uyandırmaya devam ediyorlar. Kısa bir süredir yayında olmalarına rağmen izleyicileri büyülemeyi başaran en yeni yapımlar sizlerle;

5. Missing Nine

IMDb Puanı: 7,0

Missing Nine2017 yılının en iddialı dizilerinden biri olarak karşımıza gelen Missing 9, 18 Ocak’ta seyirciyle buluştu. Sadece Legend Entertainment adındaki bir firmada çalışan 9 kişinin bindiği özel uçak, bilinmeyen bir nedenle arızalanarak bir adaya düşer ve uçakta bulunan 9 kişi de hayatta kalmayı başarmıştır. Fakat aradan geçen 4 ayda, 8 kişi ölmüş ve Ra Bong-Hee olayın son tanığı olarak tek başına kurtarılmayı beklemektedir.

4. Introverted Boss

IMDb Puanı: 7,3

Introverted BossGeçtiğimiz ay Kore televizyonlarında yayınlanmaya başlayan Inverted Boss dizisi, 2017 yılının başarılı romantik komedi dizileri arasında yer alıyor. Park Hye Sun’un ve Yeon Woo Jin’in başrollerini paylaşmış oldukları bu dizi; Ro-Woon adında bir çalışanın, yeni işe başlamış olduğu şirkette, gizemli bir yapıya sahip olan patronunun gerçek hayatta nasıl biri olduğunu incelemeye başlaması ile gerçekleşen olay örgüsünü konu ediniyor.

3. Tomorrow With You

IMDb Puanı: 7,5

Tomorrow With YouBir zaman gezgini olan Yoo So-Joon’un (Lee Je-Hoon), eşi Song Ma-Rin (Shin Min-A) ile arasındaki ilişkiyi etkileyici bir dille gözler önüne seren Tomorrow With You, nihayet geçtiğimiz günlerde seyirciyle buluştu. Romantik ve fantastik türlerinden oluşan konusuyla merak uyandıran Tomorrow With You; So-Joon’un kendisini gelecekte perişan halde görmesinin ardından, bu durumu değiştirebilmek için geçmişe geri dönerek sevmemesine rağmen Ma-Rin ile evlenir. Bu isteksiz evliliğin So-Joon’un matem içerisinde geçen geleceğini değiştirip, değiştiremeyeceğine ilerdeki günlerde şahitlik edeceğiz.

2. Rebel: Thief Who Stole the People

IMDb Puanı: 8,1

Rebel: Thief Who Stole the PeopleEn iddialı Kore yapımlarından bir diğeri ise Rebel: Thief Who Stole the People adındaki bu etkileyici yapımdır. Tarih konulu bir başyapıt olarak karşımıza gelen Rebel: Thief Who Stole the People; Joseon döneminin ilk karşıt görüşlü devrimcisi olan Hong Gil-Dong’un hayatını konu almaktadır.

1. Saimdang, Light’s Diary

IMDb Puanı: 8,3

Saimdang, Light's Diary26 Ocak 2017 tarihinde ilk bölümü yayınlanan ve Mayıs ayına kadar devam edeceği belirtilen Saimdang, Light’s Diary de 2017 yılının başarılı dizileri arasına adını yazdırıyor. Tarihe ve fantastik türde dizilere meraklı olanların mutlaka izlemesi gereken Saimdang, Light’s Diary; Kore Sanat Tarihi Öğretim Üyesi Seo Ji-Yoon (Lee Young-Ae), tarihte önemli bir isim olan Shin Saimdang’ın sırlarla dolu günlüğünü keşfeder. Gizemlerle dolu günlüğün içerisinde bulunan bir portrenin sırrını açığa kavuşturabilmek için uğraşır.

Konularına Göre Kore Dizileri Listesi

Geniş bir tür çeşitliliğine sahip olan Kore yapımları, özellikle de romantik komedi ve fantastik tarih konulu dizileriyle dikkat çekiyor. Fakat elbette ki polisiye konulu dizileri de yabana atmamak lazım.

Romantik Kore Dizileri Listesi – iMDB Puanına Göre Sıralaması

Romantik komedi türünde başarılı dizilerden oluşan listemiz, sizleri hem kahkahalara boğacak hem de aşkı yeniden keşfedebilmenize imkan tanıyacak.

5. Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)

IMDb Puanı: 8,0

Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)Romantik komedi bağımlılarını kendisine hayran bırakan bu Güney Kore yapımı, bizleri lise hayatından alıp, üniversiteye götürüyor. Song Ji Hyo ve Choi Jin Hyuk’un başrollerini paylaştığı bu mini dizi, Jin Hee adında bir beslenme uzmanının tıp fakültesinde öğrencisi Chang Min ile tanışmasını ve sonrasında gelişen eğlenceli olaylar zincirini konu alıyor. Tıp fakültesinde tanıştıktan sonra birbirlerine aşık olan ve sonrasında evlenmeye karar veren bu çiftin önüne Chang Min’in ailesi gibi büyük bir engel çıkar. Chang Min’in ailesindeki herkes doktordur ve bu evliliğin gerçekleşmesini istemezler. Fakat bütün engellere rağmen evlenirler.

Chang Min okulu bırakarak, mümessil olarak işe başlar. Ancak evlilikleri bekledikleri gitmez. Aynı zamanda Chang Min’in doktorlardan oluşan ailesi, diyetisyen olduğu için Jin Hee’yi küçümserler. Zamanla Chang Min’in eşine karşı olan düşünceleri değişir ve bu çift boşanmak zorunda kalır. Boşanmanın ardından Jin Hee bölümünü değiştirir ve bir stajyer olarak çalışmaya başlar. Chang Min ise ayrıldığı tıp fakültesine geri döner ve eski eşiyle birlikte tesadüfen aynı hastanede çalışmaya başlar. Hastanenin acil servisinde ölüm ve yaşamın çok ince bir çizgiden ibaret olduğunu deneyimleyerek öğrenen bu çift, böylece aşkın anlamını yeniden keşfederler.

4. Shinsaui Poomgyuk (A Gentleman’s Dignity)

IMDb Puanı: 8,3

Shinsaui Poomgyuk (A Gentleman's Dignity)Tabiri caizse “plaza insanlarının” kariyer ve aşk hayatını anlatan A Gentleman’s Dignity, 40’lı yaşlarında dört adamın yaşamını konu ediniyor. Aşk, ayrılık, başarı ve başarısızlık gibi hayatın içinden öğeleri de bünyesinde barındıran bu romantik dizi, toplamda kazanmış olduğu dokuz ödülle en iyiler arasında da yer almayı başarıyor. Sivri dilli bir mimar olan Kim Do-Jin’in, beyzbol takım antrenörü olan lise hocası Song Yi-Soo ile yaşamış oldukları çetrefilli aşk hikayesine ve yaşadıkları sıkıntılara değiniliyor.

3. Siti Hyunteo (City Hunter)

IMDb Puanı: 8,4

Siti Hyunteo (City Hunter)Aslında etkileyici bir polisiye dizi gibi görünmesine rağmen, bünyesinde barındırmış olduğu aşk üçgeniyle en iyi romantik Kore dizileri arasında yer alıyor. Yaklaşık 30 yıl önce Günye Kore askerleri, bir grup Kuzey Koreli memurun infazını gerçekleştirmek adına gizli bir göreve gönderilir. Ancak Güney Kore hükümeti operasyondan vazgeçerek kendi askerlerini öldürür. Bu katliamdan tek canlı kurtulan kahramanımız Lee Yun Seon’un babasının yakın arkadaşı Lee Jyn Pyo’dur. Dostunun oğlunu da yanına alarak Seul’den kaçar. 28 yıl sonra Lee Yun Seon büyümüş ve yakın dövüşte uzmanlaşmıştır. Artık babasının intikamını almak üzere Seul’e dönme vakti gelmiştir. Fakat Jyn Pyo, Seul’de intikamın dışında, aşkla da karşılaşacağının farkında değildir.

2. Oh My Ghostess

IMDb Puanı: 8,5

Oh My GhostessÇekingen bir aşçı yamağı olan Na Bong-Sun’un düşük özgüveninden dolayı hiç arkadaşı olmamıştır. Fakat Şaman ninesi sayesinden küçük yaşlarından itibaren hayaletlerle konuşabilmektedir. Bir gün Shin Soon-Ae adındaki tabiri caizse “aşk doktoru” olan bir hayalet tarafından ele geçirilir. Ele geçirilen Bong-Sun’un da gizli duyguları bir anda ortaya çıkar ve eski kız arkadaşını yeniden etkilemeye başlar.

1. Byeoreseo on Geudae (My Love from the Stars)

IMDb Puanı: 8,6

Byeoreseo on Geudae (My Love from the Stars)Tamı tamına 400 yıl önce Dünya’ya gelmiş bir uzaylı olan Do Min Joon; duyma ve hız konusunda fazlasıyla yetenekli olmasının yanı sıra neredeyse kusursuz bir görünüme de sahiptir. İnsanlığı geri kalmış olarak gören ve küçük gören Min Joon, güzel bir aktris olan Cheon Son Yi’yi görür ve aşkın meyvesini yemiş olur. Yetenekli oyuncuların etkileyici performanslarıyla şekillenen My Love from the Stars tamamıyla beklentilerinizi karşılayacak.

Okul Konulu Kore Dizileri Listesi – İMDB Puanına Göre Sıralaması

Lise dönemlerimiz neredeyse hepimiz için oldukça eğlenceli geçmiştir. Bütün sıcaklığıyla lise aşklarını ve dostluklarını konu alan en iyi okul konulu Kore dizileri huzurlarınızda;

5. Mischievous Kiss (Playful Kiss)

IMDb Puanı: 7,5

Mischievous Kiss (Playful Kiss)Beceriksiz, ancak asla vazgeçmeyen lise öğrencisi Oh Ha-Ni, okulun ilk gününden beri popüler ve başarılı bir öğrenci olan Baek Seung Jo’ya sırılsıklam aşıktır. Ha-Ni, aşkını itiraf eden bir mektup yazar. Fakat okulun dahi çocuğu Seung-Jo mektuptaki yazım ve imla hatalarını Ha-Ni’nin yüzüne vurarak, aptal kızlardan nefret ettiğini belirtir.

Sonrasında ise Ha-Ni’nin babası ile birlikte inşa etmiş olduğu evleri depremde yok olur ve eski bir aile dostlarının yanına taşınmak zorunda kalırlar. Fakat, o da ne? Bu eski aile dostu, okulun popüler öğrencilerinden Seung Jo’dan ve babasından başkası değildir. Ha-Ni, nihayet aşık olduğu erkek ile birlikte aynı evde yaşama şansını yakalamıştır.

4. The Heirs

IMDb Puanı: 7,8

The Heirs7,8’lik IMDb puanıyla en iyiler arasında adını yazdıran The Heirs (Mirasçılar), zengin ve fakir çatışmasını gözler önüne seriyor. Zengin ailelerden gelen öğrencilerin, yoksul ailelere sahip gençlere karşı tutumlarının etkileyici bir şekilde gözler önüne serildiği bu Güney Kore dizisi, 2013 yılında seyirciyle buluştu. Ayrıca zengin Kim Tan ve faki Eun Sung’un da yaşadıkları aşkı konu alan The Heirs dizisi de listemizde yer almaya hak kazanıyor.

3. Sungkyunkwan Scandal

IMDb Puanı: 8,1

Sungkyunkwan ScandalTarih konusunun işlendiği Sungkyunkwan Scandal; hasta erkek kardeşinin kimliğini kullanarak çalışan ve güç bela ailesini geçindirmeye çalışan Kim Yoon Hee’nin etkileyici hikayesini konu ediniyor. Sonunda şansı dönen Yoon Hee, ülkenin en iyi üniversitelerinden Sungkyunkwan Üniversitesi’nde öğrenci olma hakkı kazanıyor. Okulun ilk zamanlarında tanışmış olduğu Sun Joon, Jae Shin ve Yong Ha ile birlikte, tuhaf bir şekilde güç adına gerçekleşen ateşli bir savaşa tanıklık ederler. Gerçekleşen bu karmaşık olayların yanı sıra Yoon Hee gerçek kimliğini gizlemek zorunda kalıyor. Fakat Yoon Hee’nin içinde filizlenen aşk, bu durumun daha fazla sürmeyeceğinin sinyallerini veriyor.

2. Kkotboda Namja (Boys Over Flowers)

IMDb Puanı: 8,4

Kkotboda Namja (Boys Over Flowers)Boys Over Flowers, konusuyla Türk dizilerine de ilham kaynağı oluyor. Fakir bir ailenin çocuğu olan Geum Jan-di, yapmış olduğu kahramanlık sayesinde Seul’un en pahalı ve en prestijli kolejlerinden birinde öğrenimini sürdürme şansını yakalar. Tahmin edebileceğiniz üzere, okulun zengin “çocukları” bu kahraman genç kızı aşağılayarak ezmeye başlar. Elbette ki bu zorbalığın başını da okul sahibinin biricik oğlu Goo Jun-pyo çeker. Hocaların bile çekindiği Goo Jun-pyo, zamanla dalga geçtiği bu genç kıza aşık olur. Fakat Jan-di’nin gönlü, Jun-pyo’nun en yakın arkadaşı olan Yoon ji-hoo’ya kaymıştır.

1. Eung Dab Ha Ra 1997 (Reply 1997)

IMDb Puanı: 8,5

Eung Dab Ha Ra 1997 (Reply 1997)Reply 1997; 90’larda popüler olan H.O.T adındaki gençlik grubuna hayran olan ve solistiyle evlilik hayalleri kuran lise öğrencisi Sung Shi-won’un hayatını gözler önüne seriyor. Altı yakın lise arkadaşının 2012’de tekrar buluşması ve lise anılarını paylaştıkları Reply 1997, ayrıca Korean Pop’un da yeni yeni popülerleşmeye başladığı dönemlerden kesitleri seyirciyle buluşturuyor. Romantik komedi tadında bir okul dizisi olan Reply, mini bir yapım olmasına rağmen izleyicileri fazlasıyla etkilemeyi başarmış gibi görünüyor.

Tarih Konulu Kore Dizileri Listesi – İMDB Puanına Göre Sıralaması

Eğlenceyi bir kenara bırakıp, biraz ciddi konulara yöneliyoruz. Kore tarihinin gizemlerle dolu tarihine ışık tutmakla kalmayıp, bizleri fantastik bir dünyanın içerisine ışınlayan, tarih konulu en iyi yapımlar ile tanışmaya hazır mısınız?

5. Rooftop Prince

IMDb Puanı: 8,2

Rooftop PrinceSungkyunkwan Scandal gibi Joseon döneminde geçen bu eğlenceli dizi, 300 yıl önce veliaht bir prenses ölü olarak bulunur ve Prens Lee Gak, bu ölümü üç kalifiyeli adamla birlikte incelemeye başlar. Fakat hiç beklenmedik bir olay gerçekleşir ve bu dörtlü soluğu günümüzde alırlar. Başlangıçta günümüze ayak uydurmakta fazlasıyla zorlanan bu dörtlü, başlarına gelen olayın prensesin ölümüyle ilgili olduğunun farkına varırlar.

4. Inspiring Generation

IMDb Puanı: 8,3

Inspiring Generation1930’ların Şanghay’ında, Japon İşgali sırasında Shin Jung Tae’nin üstün dövüş teknikleriyle hem dostlarını hem de vatanını korumaya çalışır. Böylece “büyük savaşçı” unvanını kazanır. Halihazırda 15 yaşındayken Japon askerleri yüzünden babasını kaybeden Jung Tae, bu üzücü olay yetmezmiş gibi babasının katili zanlısı olarak gösterilir.

Sonrasında ise aşık olduğu Yoon Ok Ryun’un babası tarafından yetiştirilen Jung Tae, Şanghay’ın en büyük savaşçılarından biri haline gelir. Olay örgüsünün devamında şarkıcı olma hayaliyle yanıp tutuşan Ok Ryun’a aşık olan Jung Tae,  bu genç kadına bir türlü hislerini açamaz. Bir yandan da Japon Ulusal Meclis Üyesi’nin üvey kızı Deguchi Gaya (Im Soo Hyang), çiftin mutluluğuna taş koymaya çalışır.

3. Shinui (Faith)

IMDb Puanı: 8,4

Shinui (Faith)DramaFever En İyi Çift Ödülü’nün yanı sıra Lee Min-ho’nun toplamda 5 ödüle sahip olduğu Faith, en iyi tarih ve bilim kurgu konulu diziler arasında yer alıyor. Ortaçağ’ın Kore’si ve günümüz Kore’si arasında geçen olay örgüsüyle beğeni toplayan bu dizi, bizleri 700 yıl önceye götürüyor. Goryeo Kralı Gongmin ve eşi Yuan Prensesi Noguk, eve dönüş yolunda saldırıya uğrarlar. Saldırı sonucunda prenses boynundan yaralanır ve ölümle mücadele etmek zorunda kalır. Bu yaranın iyileşmesi için kraliyet danışmanından tavsiye istenir. Yaranın iyileşmesi için tek çare “Cennet Kapısı” olarak adlandırılan zaman tünelinden geçerek, “Gökyüzünün Doktoru’nu” Ortaçağ Kore’sine getirmektir. Doktoru getirmesi için kraliyet muhafızı Choi Young görevlendirilir. Onurlu bir savaşçı olan Young, portaldan geçer ve günümüze ışınlanır. Günümüz Güney Kore’sinde şımarık bir plastik cerrah olan Yoo Eun-soo’yu kaçırarak, prensesi kurtarmak için kendi dönemine geriye döner.

2. Taewang Sasingi (The Legend)

IMDb Puanı: 8,4

Taewang Sasingi (The Legend)Fantastik temalı bir tarih dizisi olan The Legend, Guguryeo’nun 19. kralı, Hwanwoong’un zorlu hayatını konu ediniyor. Cennetten dünyayı çok daha iyi bir yer haline getirmek için gönderilen Hwanwoong, Saeoh’a gönlünü kaptırır. Ancak her zaman olduğu gibi bu aşkın karşısına da Kajin adında bir karakter çıkar. Kajin bu çiftin aşkını kıskanır. Saeoh ve Hwanwoong’un aşkının meyvesi olan oğullarını uçurumdan aşağı atar. Kederinden çılgına dönen Seoh ise dünyayı yerle bir etmeye and içer. Öfkeli Seoh’u bir tek Hwanwoong durdurabilecektir.

1. IlJimae (The Phantom Thief)

IMDb Puanı: 8,4

IlJimae (The Phantom Thief)Gündüzleri gangster, geceleri ise hükümet yetkililerinden çalıp, yoksullara yardım eden bir Robin Hood olan Ryung’un hikayesini konu alan llJimae (The Phantom Thief), en iyiler arasına adını yazdırıyor. Gerçekleştirdiği her soygunun ardından arkasında erik çiçeğinin çizildiği bir resim bırakan Ryung, halk tarafından Iljimae adını alır. Fakat asıl amacı hırsızlığın çok daha ötesindedir. Babasını öldüren özel bir kılıcı arayan Ryung, hem hükümet görevlisinin kızı Eun Chae’nin hem de iyi bir dövüşçü olan Bong’un kalbini çalmıştır.

Bonus: Chuno (The Slave Hunters)

IMDb Puanı: 8,8

Chuno (The Slave Hunters)Dostluk, aşk, onur ve bağlılık gibi hayatın içinden konuları ele alan bu dizi, ödüllü senaryosuyla da hayranlık uyandırıyor. Un Nyun adında bir köleye kalbini kaptıran asil adam Lee Dae-gil, beslediği aşka karşılık bulur. Ancak kölelerin bulunduğu ev, Un Nyun’un ağabeyi tarafından ateşe verilir. Sonrasında ise kardeşini de alıp kaçar. Dae-gil de sevdiği kadını bulabilmek adına köle avcısı haline gelir. Bir yanda da Un Nyun’a aşık olan, Song Tae Ha adında işlemediği suçlardan dolayı köle olmaya zorlanan eski bir general vardır. Dae Gil ve ekibi köleleri avlayarak adalet dağıtmaya çalışır. Ancak kraliyet cephesi de boş durmaz. Bu kaos ortamında general Song Tae Ha ile karşılaşan Dae Gil, nihayet sevdiği kadına ait bir iz bulmuştur. Adını Hye Won olarak değiştiren Un Nyun, general ile evlenmiş olsa da Lee Dae-gil’e olan aşkı evliliğine başkaldırmasını sağlamıştır. İşte hem tarih hem de aşk konusunu işleyen The Slave Hunters, seyircilerden tam not almayı başarmış gibi görünüyor.

Aşk, Dram ve Polisiye Konulu Kore Dizileri Listesi – IMDb Puanlarına Göre Sıralaması

Aşk, dram ve polisiye türlerini bir arada barındıran Güney Kore yapımları; heyecanı, hüznü ve sevgiyi de art arda yaşatmaya devam ediyorlar. Ayrıca aksiyon dolu sahnelerle de yürek hoplatan Kore’nin en iyi polisiye dizileri sizlerle;

5. The Man from Nowhere

IMDb Puanı: 7,8

The Man from Nowhere4 Ağustos 2010 tarihinde seyirciyle buluşan ve Türk dizilerinden Adını Feriha Koydum: Emirin Yolu yapımına da ilham kaynağı olan The Man from Nowhere, tercih edebileceğiniz dizilerinden bir tanesidir. Eski bir polis olan Tae-Shik, kendini dış dünyadan soyutlamış olduğu hayatı bir kenara bırakıp küçük bir kıza yardım etmeye karar verir. Kız, organ mafyasının elindedir. Ayrıca annesi de bu mafya topluğuna hizmet etmektedir. Kahramanımız Tae-Shik ise bu küçük kızı, mafyanın elinden kurtarmak için mücadele verir.

4. 49 Days

IMDb Puanı: 8,2

49 DaysDeğer veren bir aileye, dostlara ve sadık bir nişanlıya sahip olan Jin Hyun Shin adında genç bir kadın, düğününden önce geçirmiş olduğu trafik kazasıyla komaya girer. Ölüm ve yaşam arasında giden bu genç kadın, Scheduler adındaki ölüm meleğinden ikinci bir şans ister. Fakat Jin Hyun’un bu isteğine kavuşabilmesi için üç insanın saf gözyaşına ihtiyacı vardır. Bedeni komada olmasına rağmen, ruhu; her şeyini kaybetmiş bir kadın olan Song Yi Kyung’un bedeninde hayat bulur. Dram türündeki 49 Days dizisini kesinlikle sizler de beğeneceksiniz.

3. Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice)

IMDb Puanı: 8,4

Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice)Cesur ve patavatsız bir avukat olan Jang Hye Sung, eski bir polis memuru olan Cha Kwan Woo ve insanların düşüncelerini duyma becerisine sahip 19 yaşındaki Park Soo Ha üçlüsü adaletin peşinde koşan bir grup oluştururlar. Bir katilin peşinden koşan bu üçlü adaleti yerine getirmek adına ellerinden geleni fazlasıyla yaparlar. En iyiler arasında yer alan I Hear Your Voice, polisiye tutkunlarını mest etmeyi başarıyor.

2. Hello Monster (Remember You)

IMDb Puanı: 8,4

Hello Monster (Remember You)Tabiri caizse Kore’nin Sherlock Holmes’ü olan Ee Jin-wook, keskin zekasıyla en zorlu olayları bile şıp diye çözmeyi başarıyor. Yetenekli bir dedektif olan Jin-wook, ayrıca New York Polis Departmanı’nda danışman olarak da görev yapmış olup, Kore’ye dönerek de Özel Suçları Araştırma Ekibi’nin liderliğini ele almıştır. Başarılı bir polis memuru olan Jang Nara ise hem Jin-wook’un çocukluk arkadaşıdır hem de bu ekibin bir üyesidir. Ancak Jin-wook hafızasını kaybettiği için Nara’yı tanıyamaz. Fakat seri katili yakalmak için girişimde bulunduğu bu görevde yolları yeniden seçilir ve Nara ekibin bir üyesi haline gelir.

1. Hilleo (Healer)

IMDb Puanı: 8,7

Hilleo (Healer)Healer, polisiye dizilere meraklı olanlar için de oldukça ideal bir dizi tavsiyesidir. İllegal yayın istasyonuna sahip olan bir grup arkadaşın adaleti yerine getirmek için vermiş olduğu mücadeleyi konu alıyor. Başarılı bir muhabir olan Kim Moon Ho, internet muhabiliri Chae Young-Shin ve Healer (Şifacı) adıyla da bilinen Seo Jung-Hoo’nun güçlerini birleştirerek geçmişte yaşanan bir davanın gerçeklerini ortaya çıkarmaya çalıştıkları etkileyici bir Güney Kore dizisidir.

Bazılarımızın altyazılı bile izlemekte zorlandığı Kore dizileri, ülkemizde ve dünyada büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarıyorlar. Peki, gelelim sorumuza. Türk dizilerine de ilham kaynağı olan en iyi, en çok izlenen ve en yeni Kore dizilerinden hangileri sizlerin de favorileri arasında yer alıyor?2


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (4)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum