Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

En İyi ve Yeni Hint Dizileri [30 Güzel Dizi Listesi ve Önerileri]

Türkçe altyazılı Hint dizilerini bulmak bazı zamanlar sorun yaratabiliyor. Fakat bazı Türk kanalları en iyi Hint dizilerini Türkçe dublaj olarak izleyicileriyle paylaşıyorlar. Neredeyse her gün yayınlanan bu televizyon serileri yeni bölümleriyle de bizleri etkilemeyi başarıyorlar. İşte bizler de bu nedenle en iyi, en güzel Hint yapımlarını ve önerilerini huzurlarınıza getiriyoruz.

En iyi ve en güzel Hint dizileri, geçmişte bizleri ekrana kilitleyen; Köle Isaura, Vahşi Güzel ve Rosalinda gibi Latin Amerika dizilerini gölgelemeyi başarıyorlar. Bu yapımlar isimleri ile bizleri zorlasalar da güçlü müzikal yönleriyle ruhumuza dokunabilmeyi başarıyorlar. Ancak eski Hint televizyon serilerinin Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı bölümlerine ulaşmak, 2016 ve 2017’de vizyona giren Hint yapımlarınkinden daha kolay. Bu nedenle de en yeni ve en güzel Hint serilerini takip edebilmek bizler için biraz daha zorlaşıyor.

Yine de 2015 yılında ve daha öncesinde yayınlanan Hint dizileri, bizleri kendilerine bağlamayı başarıyorlar. Özellikle de ev hanımlarının merakla takip ettikleri en iyi Hint televizyon serileri, Türkiye’de ve dünyada da reyting rekorları kırmaya devam ediyorlar. Rağbet bu kadar çok olunca, bizler de en çok izlenen ve beğeniyle takip edilen en iyi Hint yapımlarından oluşan bir liste hazırlamaya karar verdik. IMDb puanlarına göre, düşük puanlı olandan en iyiye doğru sıralamış olduğumuz, en iyi Hindistan dizileri arasında yer alan yapımlara dilerseniz birlikte göz atalım.

İşte huzurlarınızda en iyi Hint dizileri ve önerileri:

En İyi Hint Dizileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

En iyi Hint yapımları bizleri masalsı dünyalarla, rüya gibi aşklarla ve gözyaşlarımızı tutmakta zorlanacağımız dram dolu hayatlarla buluşturmaya devam ediyorlar. İşte IMDb puanlarına göre sıraladığımız en iyi ve en güzel Hint dizileri sizlerle.

Türkçeye Çevrilmiş En İyi Hint Dizileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Listemizde yer alan en iyi Hint dizilerinin her birinin Türkçe dublajlı ya da Türkçe altyazılı versiyonları da bulunuyor. Ayrıca bu listede yer alan güzel Hint televizyon serileri, ülkemizde de oldukça büyük ilgi görüyorlar.

30. Pyaar Kii Ye Ek Kahaani

IMDb Puanı: 4,7

Pyaar Kii Ye Ek KahaaniEn iyi ve en çok izlenen Hint dizileri listemize Pyaar Kii Ye Ek Kahaani ile başlıyoruz. Farklı tarzda, romantik konulu bir Hint vampir dizisi olarak karşımıza gelen Pyaar Kii Ye Ek Kahaani, 4,7’lik IMDb puanıyla listemize girmeye hak kazanıyor. 2010 yapımı bu televizyon serisi, sadece 2 sezon ekranlarda yer almasına rağmen, en çok izlenen yapımlardan bir tanesi olmayı başarıyor. Vivian Dsena, Sukitrti Kanpal ve Priya Wal gibi ünlü isimleri bünyesinde barındıran bu etkileyici yapım, fantastik ve romantik bir dizi izlemek isteyenler için oldukça ideal bir öneri olabilir.

29. Ishqbaaz

IMDb Puanı: 4,8

IshqbaazListemize 2016 yapımı etkileyici bir Hint televizyon serisi ile devam ediyoruz. 27 Haziran’da seyirci karşısına çıkan Ishqbaaz dizisi, adıyla sizlere Türkçe bir kelimeyi çağrıştırabilir. Halen daha yeni bölümleri yayınlanan bu Hint yapımı, 4,8’lik IMDb puanıyla listemizde 29. sırada bulunuyor. Nakuul Mehta, Surbhi Jyoti, Kunal Jaisingh ve Leenesh Mattoo’dan oluşan oyuncu kadrosunun yanı sıra Hintçe ve İngilizce gibi iki dili birden kullanan bu Ishqbaaaz, Hindista’nın varlıklı ailesine mensup 3 kardeşin öyküsünü anlatıyor. Bu yapım da en iyi romantik Hint dizileri için ideal öneriler arasında yer alıyor.

28. Laagi Tujhse Lagan

IMDb Puanı: 5,0

Laagi Tujhse LaganDerin bir aşk hikayesinin anlatıldığı en iyi Hint dizileri arasında yer alan Laagi Tujhse Lagan, uzun soluklu bir yapım olarak karşımıza geliyor. Toplamda 512 bölüm boyunca devam eden bu Hint televizyon serisinin ilk bölümü 2009, son bölümü ise 2012 yılında yayımlandı. Mishal Raheja, Mahhi Vij, Aashika Goradia, Shabbir Ahluwalia ve Vinay Rohrra gibi isimlerden oluşan kadrosuyla IMDb puanını 5,0’a yükseltmeyi başaran bu yapım da en güzel Hint yapımları arasında yer alıyor.

27. Dahleez

IMDb Puanı: 5,0

Dahleez35 bölümden fazlası Türkçe altyazılı seçeneğiyle yayınlanan bu Hint dizisi de Laagi Tujhse Lagan ile aynı IMDb puanına sahip. 2016 yılının en iyi Hint televizyon serileri arasında yer alan Dahleez’in şimdilik 104 bölümü yayınlanmış olmasına rağmen, yeni bölümleriyle 2017 yılına da damgasını vuracak gibi görünüyor. Hint bürokrasisini konu alan bu yapım, daha şimdiden STAR Parivaar Award For Favourite ödüllerini ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Dalında ITA Ödülü’nün sahibi oldu.

26. Gustakh Dil

IMDb Puanı: 5,4

Gustakh DilGustakh Dil adıyla 2013 yılında vizyona giren bu güzel Hint yapımının toplamda 334 bölümü yayımlandı. En iyi romantik dram konulu Hint dizileri arasında yer alan Gustakh Dil, 5,4’lük IMDb puanıyla en iyi Hint yapımlarından biri olmayı başardı. Mitali Bhattacharya tarafından yazılan ve Rakesh Kumar tarafından yönetilen Gustakh Dil; Sana Amin Sheikh, Vibhav Roy, Parvati Sehgal ve Meghna Malik gibi başarılı oyunlardan oluşan kadrosuyla da listemize girmeye hak kazanıyor.  

25. Kumkum Bhagya (Ah Kalbim)

IMDb Puanı: 5,4

Kumkum Bhagya (Ah Kalbim)En iyi Hint dizileri listesinde ilk 25 arasında yer alan Kumkum Bhagya, Kanal 7 ekranlarında da Ah Kalbim adıyla yayınlanıyor. Kumkum Bhagya, 2014 yılında seyirci karşısına çıkmış Hint televizyon serilerinden biri olsa da yeni bölümleriyle 2016 yılında da ekranlardaki yerini korumuştu.  Toplamda 627 bölümden oluşan bu Hint yapımı, Sriti Jha, Shabbir Ahluwalia ve Daljeet Soundh gibi başarılı isimleri de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca IMDb’den almış olduğu 5,4’lük puanla da romantik drama konulu en iyi ve en çok izlenen Hint televizyon serilerinden biri olarak karşımıza geliyor. Ayrıca Hint yapımlarını Türkçe dublajlı izleyebileceğiniz Kanal 7’nin de en sevilen dizilerindendir.

24. Sapna Babul Ka Bidaai (Deli Divane)

IMDb Puanı: 5,4

Sapna Babul Ka Bidaai (Deli Divane)Aynı IMDb puanına sahip en güzel Hint dizilerinden biriyle daha listemiz şekillendirmeye devam ediyoruz. Sapna Babul Ka Bidaai isimli bu Hint televizyon serisi, Bollywood’un en başarılı yapımlarındandır. Ayrıca Türkçe dublajlı Hint televizyon serisi izlemek isteyenler için de fazlasıyla ideal yapım olan, Sapna Babul Ka Bidaai, ülkemizde de Deli Divane adıyla ekran karşısına çıkıyor. 2007 yılından 2010’a kadar en çok izlenen Hint yapımları arasında yer alan Deli Divane, toplamda 739 bölümden oluşuyor. Aynı zamanda birçok prestijli ödülün de sahibi olan bu dizi, birbirinden başarılı isimleri de bünyesinde barındırıyor. Durum böyle olunca da mutlaka izlemeniz gereken en iyi dizi önerilerinden biri olarak karşımıza geliyor.

23. Ek Boond Ishq

IMDb Puanı: 5,5

Ek Boond IshqEn iyi dram konulu Hint yapımları arasında yer alan Ek Boond Ishq, hayatın gerçeklerini oldukça etkileyici bir dille işleyerek, izleyicilerde hayranlık uyandırmayı başarıyor. Bizdeki aşiret dizileriyle de benzerlikler taşıyan bu yapım, toplamda 274 bölümden oluşuyor. Ayrıca bu Hint dizisinin 150’den fazla bölümü Türkçeye çevrilmiş durumda izleyicileri büyülemeyi bekliyor. Viraf Patel ve Vishwajeet Pradhan’ın başrollerini paylaştığı bu güzel Hint televizyon serisi, 2014 yılının en başarılı yapımlarından biri olarak listemizde yer alıyor.

22. Meri Aashiqui Tum Se Hi

IMDb Puanı: 5,5

Meri Aashiqui Tum Se HiIMDb puanı 5,5 olan ve romantik konulu en iyi Hint televizyon serileri arasında yer alan Meri Aashiqui Tum Se Hi, aşkını bir türlü dile getiremeyenlerin beğenisini kazanmış gibi görünüyor. Toplamda 446 bölümü yayınlanan bu güzel Hint yapımı, En İyi Yeni Yüz Dalında Hindistan TV Ödülü’nün de sahibi oluyor. Tamı tamına 300 bölümü Türkçeye çevrilmiş bir Hint dizisi olarak karşımıza gelen Meri Aashiqui Tum Se Hi, güçlü oyuncu kadrosuyla da takdir topluyor. Ayrıca Türkçe altyazılı Hint yapımı izlemek isteyenler, Meri Aashiqui Tum Se Hi adındaki bu 2014 yapımı Hint televizyon serisini tercih edebilirler.

21. Qubool Hai (Zor Sevda)

IMDb Puanı: 5,9

Qubool Hai (Zor Sevda)Tamı tamına 4 sezon, 856 bölüm boyunca devam eden ve en güzel Hint dizileri arasında yer alan Qubool Hai (Zor Sevda), 5 başarılı senaristin ve 3 yönetmenin ellerinde hayat buluyor. 2012 yılından 2016 yılına kadar devam eden bu diziye deyim yerindeyse erkek başrol oyuncusu dayanmıyor. 60 bölümden fazlasını Türkçe altyazı seçeneğiyle izleyebileceğiniz bu Hint yapımı, ülkenin prestijli ödüllerini de toplamaya doymuyor. Yapımcılığını Gül Khan’ın üstlendiği Qubool Hai (Zor Sevda), romantik ve dram konulu en iyi Hint yapımlarından arasında da yer alıyor.

20. Humsafars

IMDb Puanı: 6,1

HumsafarsListemizde ilk 20 arasına girmeyi başaran Humsafars, Sony Entertainment kanalında yayınlanan en iddialı ve en güzel Hint televizyon serilerinden biriydi. Birbirinden tamamen farklı iki zıt karakterin duygusal aşkını konu alan bu başarılı Hint dizisi, 2014 ve 2015 yıllarında izleyicilerle buluştu. Toplamda 106 bölümü yayınlanan Humsafars, romantik ve gerilim konularının etkileyici bir dille işlendiği en iyi Hint yapımlarından bir tanesidir.

19. Chhanchhan

IMDb Puanı: 6,2

ChhanchhanŞimdi ise dramı bir kenara bırakıp, romantik komedi dalında en iyi Hint dizilerinden biriyle çene kaslarımızı çalıştırıyoruz. 2013 yılında ilk bölümü yayımlanan Chhanchhan, toplamda 103 bölümden oluşuyor. Başrollerini Farhan Khan ve Shruti Bapna’nın paylaşmış olduğu bu romantik komedi dizisi, IMDb’den almış olduğu 6,2’lik puanla da en güzel Hint yapımlarından biri olduğunu bizlere kanıtlıyor.

18. Ek Haseena Thi (İntikam Ateşi)

IMDb Puanı: 6,4

Ek Haseena Thi (İntikam Ateşi)Hint dizileri isimleriyle bizleri şekilden şekle sokuyor olsalar da Türkçeye çevrilmiş versiyonları bizleri bu zor durumdan bir nebze de olsa kurtarıyorlar. Türkiye’de TV2 ekranlarında İntikam Ateşi adıyla karşımıza çıkan bu dizi, diğerlerine göre nispeten daha söylenebilir bir isme sahip. Orijinal adı Ek Haseena Thi bu güzel yapım, Türkçe dublajlı izleyebileceğiniz Hint televizyon serilerinden bir tanesidir. Toplamda 7 ödüllü bir Hint yapımı olarak merak uyandıran Ek Haseena Thi (İntikam Ateşi), dram ve aşk temalarını işleyen en güzel Hint televizyon serilerinden bir tanesidir.

17. Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar)

IMDb Puanı: 6,5

Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar)Türkçe dublajlı Hint dizileri önerilerimiz arasında yer alan bir diğer yapım da 6,5’lik IMDb puanına sahip olan Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar) dizisidir. Ödüllere doymayan bir dizi olan Madhubala, 2012 yılında başlamış olsa da toplamda 648 bölümü yayınlanmış en uzun soluklu ve en güzel Hint televizyon serilerinden de bir tanesidir. 6,5’lik IMDb puanıyla da başarısını kanıtlayan Yalancı Bahar, 20 Kasım 2016’da da Kanal 7 ekranlarında final yapmıştır.

16. Phir Bhi Na Maane – Badtameez Dil

IMDb Puanı: 6,6

Phir Bhi Na Maane - Badtameez DilAşk, nefret ve ayrılık konularının anlatılığı en iyi Hint yapımlarından biri olan Phir Bhi Na Maane – Badtameez Dil, ilk olarak 2015 yılında seyirci karşısına çıktı. Toplamda 2 sezon boyunca devam eden Phir Bhi Na Maane – Badtameez Dil, 6,6’lık IMDb puanıyla da en çok izlenen Hint dizileri arasında yer almayı başardı.

15. Saraswatichandra (İki Yabancı)

IMDb Puanı: 6,8

Saraswatichandra (İki Yabancı)4 ciltlik bir romanın uyarlaması olan Saraswatichandra (İki Yabancı), 2014 yılında vizyona giren en güzel Hint dizilerinden bir tanesidir. Kanal 7 ekranlarından Türkçe dublajlı bir şekilde izleyebileceğiniz Hint yapımları arasında yer alan İki Yabancı, 444 bölümden oluşuyor. Aşkın ve dramın kusursuza yakın bir anlatımla gözler önüne serildiği bu güzel dizi, IMDb’den 6,8 puan alarak listemizde 15. sıraya yerleşiyor.

14. Rang Rasiya (Sensiz Olmaz)

IMDb Puanı: 7,0

Rang Rasiya (Sensiz Olmaz)Türkçeye çevrilmiş en güzel Hint televizyon serileri arasında yer alan bir diğer yapımla listemizde zirveye doğru yaklaşıyoruz. Romantizm, aksiyon ve gerilim türlerini bünyesinde barındıran Rang Rasiya (Sensiz Olmaz); Sanaya Irani, Ashish Sharma ve Anaya Khare gibi başarılı oyuncu kadrosuyla da çok daha etkileyici bir Hint dizisi haline geliyor. 2014 yılı boyunca dört ödülün de sahibi olan Rang Rasiya (Sensiz Olmaz),  IMDb’de de 7 puana ulaşmayı başarıyor.

13. Thapki Pyar Ki

IMDb Puanı: 7,0

Thapki Pyar KiEn iyi romantik Hint dizilerinden biri olan Thapki Pyar Ki de 7,0’lık IMDb puanıyla listemizde ilk 15 arasında yer alıyor. Dizinin başrollerini paylaşan Jigyasa Singh ve Manish Goplani’nin inanılmaz performansıyla en güzel Hint serilerinden biri haline gelen Thapki, 2015 yılında seyirciyle buluştu. 392 bölümden meydana gelen bu etkileyici Hint yapımı, konusu itibariyle de seyircilerin gönüllerinde taht kurmayı başardı.

12. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bir Garip Aşk)

IMDb Puanı: 7,3

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bir Garip Aşk)Bir Garip Aşk ismiyle Türkçeye çevrilen ve 7,3’lük IMDb puanıyla en iyi Hint dizileri arasında yer alan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon, 406 bölüm boyunca seyircileri büyülemeyi başarmıştı. Romantik komedi konulu en güzel Hint serilerinden de biri olan Bir Garip Aşk, 4 Lions Films tarafından meydana getirildi. Barun Sobti, Sanaya Irani, Daljeet Kaur Bhanot ve Abhaas Mehta gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındıran Bir Garip Aşk dizisi, Is Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir (Tatlı Bela) adıyla da 2015 yılına kadar devam etmiştir.

11. Geet Hui Sabse Parayi

IMDb Puanı: 7,4

Geet Hui Sabse Parayi7,4 IMDb puanına sahip romantik komedi türünde en iyi Hint yapımlarından biriyle daha ilk 10’a doğru yaklaşıyoruz. Geet  Hui Sabse Parayi adıyla karşımıza gelen bu güzel Hint yapımı, 25’er dakikadan oluşan 470 bölümlük bir seri olarak karşımıza geliyor. 2010 ve 2011 yılları arasında yayınlanan Geet  Hui Sabse Parayi, Nissar Parvez’in de En İyi Yönetmen Dalında Hindistan TV Ödülü’nü almış olduğu bir Hint televizyon serisidir. Drashti Dham ve Gurmeet Choudhary’nin başrollerini paylaştığı bu yapım, en iyi Türkçe altyazılı Hint dizileri önerilerinden de bir tanesidir.

10. Yeh Dil Sun Raha Hai

IMDb Puanı: 7,4

Yeh Dil Sun Raha HaiGeet  Hui Sabse Parayi ile aynı IMDb puanına sahip olan Yeh Dil Sun Raha Hai, 2014 yılının en iyi Hint dizileri arasında yer alıyor. Güçlü bir aşk hikayesini konu alan bu yapımda Navi Bhangu ve Purvi Dayal’ın oyunculukları da oldukça ses getirmiş. Ekta ve Shobha Kapoor’un yapımcılığını üstlenmiş olduğu Yeh Dil Sun Raha Hai, listemizde kendisine 10. sırada yer buluyor.

9. Kaisi Yeh Yaariaan

IMDb Puanı: 7,5

Kaisi Yeh YaariaanKaisi Yeh Yaariaan; aslında etkileyici bir Kore dizisi olan ve Yaban Çiçeği adıyla Türkçeye uyarlanan Boys Over Flowers dizisinin Hindistan versiyonu olarak, 2014 ve 2015 yılları arasında MTV India kanalında yayınlandı. Başarılı bir gençlik dizisi olan Kaisi Yeh Yaariyan, toplamda 337 bölümden oluşuyor.

8. Shakti – Astitva Ke Ehsaas Ki

IMDb Puanı: 7,6

Shakti - Astitva Ke Ehsaas Ki2016 yılının en iyi Hint dizilerinden olan Shakti  Astitva Ke Ehsaas Ki, zıt karakterlere sahip iki kız kardeşin hikayesini konu ediniyor. Tabiri caizse ITA Ödülleri’ni adeta sömüren bu yapım, 30 Mayıs 2016 tarihinde başladı. Rubina Dilaik’in En İyi Kadın Ödülü’ne sahip olduğu bu yapım, 7,6’lım IMDb puanıyla da en güzel Hint serileri arasında yer alıyor.  

7. Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz)

IMDb Puanı: 7,6

Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz)Suç, dram ve romantizm konularını işleyen Ishq Ka Rang Safed, Aşkın Rengi Beyaz adıyla Türkçeye çevrilmiş en güzel Hint dizilerinden bir tanesidir. Hindistan’ın tarihi şehri Benares’te geçen bu yapım, imkansız aşkı konu alıyor. 2015 yılından 2016 Ağustos’una kadar devam eden Aşkın Rengi Beyaz dizisi toplamda 342 bölümden oluşuyor. IMDb puanı 7,6 olan Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz), başarısını izleyicilerden almış olduğu yüksek puanla taçlandırıyor.

6. Miley Jab Hum Tum (Senle Ben Tanıştığı Zaman)

IMDb Puanı: 7,7

Miley Jab Hum Tum (Senle Ben Tanıştığı Zaman)Senle Ben Tanıştığı Zaman adıyla Türkçeye çevrilen Miley Jab Hum Tum, lise zamanlarından itibaren devam eden aşkı ve arkadaşlığı konu ediniyor. 7,7’lik IMDb puanına sahip olan bu etkileyici yapım Sanaya Irani’nin ilk dizilerinden biri olarak karşımıza geliyor. 2008 yılından 2010 yılına kadar devam eden bu 526 bölümlük bu yapım, en güzel ve en eğlenceli Hint dizileri arasında yer alıyor.

5. Punar Vivaah

IMDb Puanı: 7,8

Punar VivaahEn çok izlenen Hint dizilerinden biri olan ve seyircileri gözyaşlarına boğan Punar Vivaah, 325 bölüm boyunca devam etmiştir. Dram türünün en iyi şekilde işlendiği bir dizi olarak 6 ödülün de sahibi olan Punar Vivaah, konusu itibariyle de özgün ve başarılı bir yapım olarak karşımıza geliyor. Bu büyük başarısını 7,8 IMDb puanıyla taçlandıran bu güzel yapım, listemizde de ilk beş arasına adını yazdırıyor.

İşte en iyi Hint yapımlarından Punar Vivaah’ın tanıtımı;

4. Kitani Mohabbat Hai

IMDb Puanı: 8,0

Kitani Mohabbat HaiKapoor ailesinin yapımcılığını üstlenmiş olduğu Kitani Mohabbat Hai, IMDb’den 8 puan alarak en iyi Hint dizilerinin arasına adını yazdırmayı başarıyor. 2010 yılında yayın hayatına başlayan ve toplamda 153 bölümü yayınlanan Kitani Mohabbat Hai dizisi, iki farklı sezon halinde huzurlarınıza geliyor.

Sanatsal tanıtımıyla işte Kitani Mohabbat Hai dizisi;

3. Pardes Mein Hai Mera Dil

IMDb Puanı: 8,7

Pardes Mein Hai Mera DilEn yeni Hint dizilerinden biri olan Pardes Mein Hai Mera Dil, 7 Kasım 2016’da ilk bölümünü yayınladı. 2017 yılında da devam eden Hint yapımları arasında yer alan Pardes Mein Hai Mera Dil, Shahrukh Khan’ın 1997 yapımı Pardes filminden esinlenilerek meydana getirilmiş. IMDb puanı 8,6 olan bu yapım, romantik konulu en güzel dizi önerilerinden biri olarak listemizde üçüncü sırada yer alıyor.

Huzurlarınızda, en güzel Hint televizyon serilerinden Pardes Mein Hai Mera Dil;

2. Beintehaa (Benimsin)

IMDb Puanı: 9,0

Beintehaa (Benimsin)2014 yılının en çok izlenen Hint televizyon serilerinden biri olan Beintehaa, Benimsin adıyla da Türk televizyonlarında yer aldı. Ödüllü bir yapım olarak karşımıza gelen 235 bölümlük bu Hint dizisi, güçlü oyuncu kadrosuyla efsaneleşmeyi başardı. Romantik komedi türündeki en iyi Hint yapımı olan Beintehaa (Benimsin), IMDb’de de 9 puan alarak listemizde ikinci sırada yer alıyor.

En çok izlenen Hint yapımlarından Benimsin’in Türkçe tanıtımı;

1. Humsafar (Can Yoldaşı)

IMDb Puanı: 9,0

Humsafar (Can Yoldaşı)Romantizmin ve dramın harmanlanmasından oluşan Humsafar (Can Yoldaşı), en iyi, en güzel ve en çok izlenen Hint dizileri arasında ilk sıraya adını yazdırıyor. 2011 ve 2012 yılları arasında sadece 23 bölüm yayınlanmasına rağmen, 2013 ödüllerinin birçoğunu kazanmayı başaran Humsafar; Mahira Khan, Fawad Khan ve Atiqa Odho’nun etkileyici performansıyla IMDb’den 9 puan almayı sonuna kadara hak ediyor.

Hindistan’ın en çok izlenen ve en iyi dizilerinden Humsafar;

Türkçeye Çevrilmemiş En İyi Hint Dizileri – IMDb Puanına Göre Sıralaması

30 maddelik en iyi Hint dizlerinin aksine, bu listemizde Türkçeye çevrilmemiş yapımlar yer alıyor. Uzun vadede Türkçe dublajlı veya altyazılı versiyonları ulaşılabilir hale gelecektir diye düşünüyoruz. İşte Türkçeye çevrilmemiş en iyi 5 Hint dizisi sizlerle.

5. Sarabhai vs Sarabhai

IMDb Puanı: 9,2

Sarabhai vs SarabhaiTürkçe’ye çevrilmemiş en iyi Hint dizileri yüksek IMDb puanlarıyla dikkat çekiyorlar. İlk olarak 2004 yılında Hint izleyicilerle buluşan ve yayın hayatı boyunca tamı tamına 11 ödülün sahibi olan Sarabhai vs Sarabhai de bu başarılı yapımlardan biri olarak karşımıza geliyor. Ayrıca en iyi komedi konulu Hint televizyon serisi unvanını da elinde bulunduran Sarabhai vs Sarabhai 9,2’lik IMDb puanıyla da listemizde ilk beş arasına adını yazdırıyor.

4. Mahabharat

IMDb Puanı: 9,4

MahabharatYayınlanmış olduğu 2013 ve 2014 yılları arasına, tamı tamına 16 ödül sığdırmayı başaran Mahabharat, zengin kadrosuyla da hayranlık uyandırmayı başarıyor. Mitolojik bir televizyon dizisi olan ve Hindistan’ın tarihinde yer alan en önemli destanlardan birini konu alan Mahabharat, 9,4’lük IMDb puanıyla da gelmiş geçmiş en iyi Hint dizilerinden biri olarak karşımıza geliyor.

3. TVF Pitchers

IMDb Puanı: 9,4

TVF Pitchers2015 yılında YouTube’da yayınlanan 5 bölümlük bir komedi dizisi olan TVF Pitchers, The Viral Fever (TVF) tarafından yaratıldı ve Arunabh Kumar tarafından geliştirildi. Dört arkadaşın, bir start-up şirketi kurmalarıyla başlayan, 9,4 IMDb puanına sahip bu eğlenceli Hint yapımı da en çok izlenenler arasında yer alıyor. Ayrıca en güzel Hint dizileri arasında da yer alan Pitchers, Amerika’nın yüksek reytingli Entourage dizisiyle de benzerlikler taşıyor.

2. Malgudi Days

IMDb Puanı: 9,5

Malgudi DaysIMDb’den tam 9,5 puan almış Malgudi Days dizisiyle zirveye doğru yaklaşıyoruz. 1987 yapımı, 54 bölümlük bir etkileyici bir dizi olarak karşımıza gelen Malgudi Days, yazar R.K. Narayan’ın eserlerinden ilham alınarak hazırlanmış. En iyi eski Hint dizileri arasında bulunan bu efsanevi yapım listemizde de zirveye ortak oluyor.

1. P.O.W Bandi Yuddh Ke

IMDb Puanı: 9,6

P.O.W Bandi Yuddh KeYakın tarihte vizyona giren P.O.W Bandi Yuddh Ke, 2016 yılının en iyi Hint dizileri arasında ilk sırada yer alıyor. Tamı tamına 9,6’lık IMDb puanıyla zirveye yerleşen bu dizi, gerilim türünü beğenenler için tabiri caizse “bulunmaz Hint kumaşı” niteliğinde olabilir. 7 Kasım’da izleyiciyle buluşan ve 126 bölümü yayınlanan P.O.W Bandi Yuddh Ke, 2017 yılında da devam ediyor.

En Yeni Hint Dizileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

En iyi Hint televizyon serilerinden oluşan 30 maddelik listemizi geride bırakıp, 2016 ve 2017’nin en yeni Hint dizileri listesiyle Güney Asya yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu arada listemizde yer alan dizilerin Türkçeye çevrildiklerini de belirtmeden geçmeyelim.

5. Ishqbaaaz

IMDb Puanı: 4,8

IshqbaaazEn iyi ve en yeni Hint dizilerinden olan, konusuyla da fark yaratmayı başaran Ishqbaaz, 26 Haziran’dan bu yana devam ediyor. Romantik, dram konulu bir dizi olan Ishqbaaz, aslında üç farklı hikayeyi bir arada huzurlarınıza getiriyor. İş adamı Shivaay Sigh Oberoi (Nakuul Metha), çapkın Rudra (Mattoo Leenesh) ve sakin karakterli Omkara (Kunal Jaisingh) adında üç kardeşin hayatını konu alıyor. Surbhi Chandna ise Anika karakterine hayat veriyor.

4. Dahleez

IMDb Puanı: 5,0

DahleezKanal 7 ekranlarında Türkçe dublajlı bir Hint dizisi olarak tanınır hale gelen Dahleez, ayrıca çeşitli dizi sitelerinden altyazı seçeneğiyle de izlenebiliyor. Hint bürokrasisinin içerisine sıkışmış kamu memuru Adrash Sinha (Harshad Arora) ve güzel avukat Swadheenta Ramakrishan (Tridha Choundhury) ikilisinin hikayesini konu alıyor. En iyi ve en yeni Hint serilerinden biri olarak listemizi süsleyen Dahleez, oldukça ilgi görüyor.

3. Jaana Na Dil Se Door

IMDb Puanı: 5,0

Jaana Na Dil Se DoorTamamıyla farklı çevrelerde yetişmiş olsanız da aşkınızın cesaret ve güvenle daha da büyüyeceğini etkileyici bir dille gözler önüne seren Jaana Na Dil Se Door, en iyi yeni Hint dizilerinden biri olarak hayranlık uyandırıyor. Aşkı yeniden keşfedebilmenizi sağlayacak olan bu dizi, babasının gölgesinde yetişmiş Vividha ve hayatın çemberinden sert adam Kailash ikilisinin birbirlerinin hayatlarını nasıl değiştirdiklerini de  ekrana yansıtıyor.

2. Shakti – Astitva Ke Ehsaas Ki

IMDb Puanı: 7,6

Shakti - Astitva Ke Ehsaas KiZıt karakterlere sahip, Soumya ve Surbhi adında iki kız kardeşin hikayesini konu alan Shakti – Astitva Ke Ehsaas Ki, en çok izlenen Hint dizilerinden bir tanesidir. 2017 yılında da yeni bölümleriyle devam eden bu dizi, daha şimdiden beğeni kazanmış gibi görünüyor. Babası tarafından daima kollanan Surbhi’nin aksine, üvey evlat muamelesi gören Soumya, annesinin sevgisini kazanmıştır. Bu süreç böyle devam ederken, Soumya bir grup serserinin hışmına uğrar. Elbette ki bu sırada esas oğlan, Harman çıka gelir ve büyük bir aşk filizlenmeye başlar.

1. Pardes Mein Hai Mera Dil

IMDb Puanı: 8,7

Pardes Mein Hai Mera DilKalpleri sevgi ve iyilikle dolu iki insanın romanlara sığmayan aşkını konu alan Pardes Mein Hai Mera Dil, 2016 ve 2017 yıllarının en iddialı Hint dizilerinden biri olarak huzurlarınıza geliyor. Raghav ve Naina adındaki bu iki güzel insanın yolları yurt dışında kesişir. Elbette ki bu kesişim karşı konulması zor bir aşkı doğurur. Fakat bu ikilinin birbirlerine kavuşabilmeleri için birçok engeli aşmaları gerekecektir.

Konularına Göre Hint Dizileri Listesi

Yaşanan zorlukların yanı sıra gerçek hayatta rastlayamayacağımız kadar güzel ve etkileyici konuların işlendiği Hint yapımları, hem Türk kanallarını hem de çeşitli dizi sitelerini süslemeye devam ediyorlar. Bizler de konularına göre en iyi Hint televizyon serilerinden oluşan bir liste oluşturmaya karar verdik. Huzurlarınızda konularına göre en iyi Hint dizileri sıralaması;

Romantik Hint Dizileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Yaşanan tutkulu aşkların olmazsa olmazları arasında dram türü de vardır. Gözyaşlarının sel olup akacağı en güzel romantik Hint dizileri ile büyülenmeye hazır mısınız?

10. Chhanchhan

IMDb Puanı: 6,2

ChhanchhanDram konulu Hint dizileriyle göz pınarlarımızı kurttuk. Artık biraz da yüzümüzü güldüren romantik komedi konulu en iyi Hint serilerine göz atalım. Aslında komik olduğu kadar dramatik bölümleri de bulunan Chhanchhan, genç bir kadının karmaşık aşk hikayesini anlatıyor. Modern görünüme sahip Chhanchhan Saranhai, arkadaşı Poorvi’nin düğününde paraya ihtiyacı olan Umben ile tanışır. Bu nedenle Chhanchhan düğünü bir anda durur.

Fakat bu hareketiyle Umben’in nefretini kazanır. Sonrasında ise Umben’in oğlu Manav ile tanışan Chhanchhan, eğlenceli bir aşka doğru yelken açar. Başlarda birbirlerinden nefret eden Manav ve Chhanchhan ikilisi, zamanla birbirlerine sırılsıklam aşık olurlar. Ancak Manav’ın babası durumu fark eder ve bu ilişkiyi engellemek için hasta kılığına girer. İyileşebilmesi için tek çıkar yolun da oğlunun, kendisinin seçeceği bir kadınla evlenmesi olduğunu iddia eder. İşte olaylar da bu iddiadan sonra karmaşık bir hale bürünür.

9. Ek Haseena Thi (İntikam Ateşi)

IMDb Puanı: 6,4

Ek Haseena Thi (İntikam Ateşi)Dram ve romantizmi iliklerinize kadar hissedebileceğiniz İntikam Ateşi, Türk televizyonlarını da süslemeye devam ediyor. Aslında Amerika’dan ülkesine yeni dönen Durga’nın, kardeşi Payal’a tecavüz eden Shaurya’ya karşı yapmış olduğu intikam planları anlatılmaktadır. Ülkesine döner dönmez Kolkata ile karşılaşan Durga, intikamdan önce aşkla tanışır. Kardeşinin intikamını almak isteyen Durga’nın, varlıklı Guenka ailesine girmeye çalışmasını ve bu yolda vermiş olduğu savaşı anlatan İntikam Ateşi, daha şimdiden en iyi Hint dizilerinden biri olacak gibi görünüyor..

8. Saraswatichandra (İki Yabancı)

IMDb Puanı: 6,8

Saraswatichandra (İki Yabancı)Aşk ve dramı bir arada sunan İki Yabancı, Kanal 7 ekranlarında da en çok izlenen Hint diziler arasında yer alıyor. Annesiz büyüyen Saras ve güzeller güzeli Kumud’un destansı aşkını gözler önüne seren İki Yabancı dizisi, unutamayanlar ve kavuşamayanlar için huzurlarınıza geliyor. 9 Şubat 2017 tarihinden itibaren, her gün Kanal 7’de yayınlanan bu güzel dizi, hikayesinin yanı sıra başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da fark yaratıyor.

Hindistan’ın önemli aristokratlarından oluşan bir ailenin mensubu olan Saras, orta halli bir ailede yetişmiş olsa da kendisini fazlasıyla geliştirmeyi başaran Kumud’a aşık olur. Bu ikili çok geçmeden nişanlanırlar. Ancak yaşamış oldukları bu hayat istedikleri gibi yolunda gitmez ve Saras, Kumud’da ayrılmak istediğini söyler. Ailesinin zor durumda kalmasını istemeyen Kumud ise aşkı yerine mantığını seçerek evlenmeye karar verir. Fakat Saras, yaptığı hatanın farkına vararak sevdiği kadına geri dönmeye çalışır.

7. Rang Rasiya (Sensiz Olmaz)

IMDb Puanı: 7,0

Rang Rasiya (Sensiz Olmaz)En iyi ve en güzel Hint dizilerinden Rang Rasiya (Sensiz olmaz), yine Sanaya Irani’nin devleştiği bir yapım olarak listemizde yer alıyor. Güzel bir köylü kızı olan Paro ile subay Rundra’nın iç çektiren aşk hikayesinin anlatıldığı Sensiz Olmaz, enfes bir aksiyon dizisi olma özelliğine de sahip.  Askeri disiplinle büyümüş bir subay olmasından dolayı, içindeki aşkı dizginleyen Rundra, bu ilişkinin gerçekleşmesine imkan tanımaz. Ailesi askerler tarafından öldürülen Paro ise bu üniformalılara karşı büyük bir kin besler. Ancak bu öfke, onun aşka inan iyi kalpli bir insan olduğu gerçeğini değiştiremez. Başlamadan biten ilişkilerinin ardından, güzeller güzeli Paro başka biriyle evlenecektir. Sınır noktasına yakın bir bölgede gerçekleşen düğünü sırasında, Rundra bu düğünün gerçekleşmesine izin vermez ve bütün davetlileri tutuklayarak götürür.

6. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bir Garip Aşk)

IMDb Puanı: 7,3

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bir Garip Aşk)“Hem onunla hem de onsuz olmuyor” sözünün hayat bulmuş hali olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bir Garip Aşk), birbirleriyle olamayan, aynı zamanda da ayrı kalamayan Khushi ve Arnav’ın etkileyici aşk hikayesini anlatıyor. Romantik komedi türünde Hindistan’ın en iyi dizilerinden biri olan Bir Garip Aşk dizisi, ülkemizde de kendisini fazlasıyla sevdirmiş gibi görünüyor.

5. Geet Hui Sabse Parayi

IMDb Puanı: 7,4

Geet Hui Sabse ParayiGeet  Hui Sabse Parayi dizisi konusu ve oyuncularıyla sektöre damgasını vurmayı başarıyor. Ailesi, güzelliği ve temiz kalpliğiyle herkesin sevgilisi olan Geet adındaki bir genç kızı zorla evlendirilmeye çalışır. Fakat ailenin evlendirmek istedikleri Dev, aslında evlidir ve Geet’in ailesinin bundan haberi yoktur. Ayrıca borç içerisinde yüzen Dev’in erkek kardeşi, Maan ise ağabeyinin tam zıttı bir karaktere sahiptir. Başarılı ve hırslı bir iş adamı olan Maan, Geet’i görür görmez aşık olur ve olaylarda böylelikle çıkılması zor bir hale bürünür.

4. Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz)

IMDb Puanı: 7,6

Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz)İmkansız bir aşkın hikayesini anlatan Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz), en iyi romantik Hint dizilerinden biri olarak huzurlarınıza geliyor. Eski gelenekleri umursamayan Viplav, temiz kalpli, genç ve güzel bir dul olan Dhaani’nin imkansız ,fakat bir o kadar da arzulu aşklarını gözler önüne seriyor. Bu aşkın imkansız olmasının en büyük nedeni ise Viplav’ın gelenek ve göreneklerine bağlı ailesidir. Ayrıca suç konusunun da işlendiği bu dizi Dhaani’nin önceki eşini nasıl kaybettiğini de seyirciyle paylaşıyor.

3. Punar Vivaah

IMDb Puanı: 7,8

Punar VivaahBenzersiz bir hikaye ile oluşturulan Punar Vivah, yılın en yeni Hint dizilerinden bir tanesidir. İlk eşlerini bir türlü unutamayan, Yash ve Arti adında iki gencin çocukları için yapmış oldukları evliliğin hikayesini anlatıyor. Dram ve romantizmin bir arada yaşandığı Punar Vivah, aslında gündelik hayatta yaşamış olduğumuz sorunların bir kısmını gözler önüne seriyor. Acı çeken iki iyi kalpli insanın çocukları için yapmış oldukları fedakarlık, zamanla keyifli bir hikayeye dönüşüyor.

2. Beintehaa (Benimsin)

IMDb Puanı: 9,0

Beintehaa (Benimsin)Kanal 7’de Benimsin adıyla Türk seyircisinin beğenisini kazanan Beintehaa, romantik komedi dalında en iyi Hint serilerinden bir tanesidir. Birçok ünlü ismi bünyesinde barındırmakla kalmayıp, hikayesiyle de izleyicileri büyülemeyi başaran Benimsin, Zain ve Aaliya adında iki zıt karakterin eğlenceli hikayesini gözler önüne seriyor. Eğitim için İngiltere’ye gönderilen Zain’in gözü güzel kızlardan başka hiçbir şeyi görmemektedir. Elbette ki böyle bir karaktere sahip olunca da başarısızlık kaçınılmazdır. Oğlunun bu şımarık hallerine artık son vermesini isteyen Usman Bey, Zain’i Bopal’de yaşayan halasının yanına gönderir. Zain’in tam tersi bir karaktere ve ahlaka sahip olan Aaliya ise hiç görmediği biriyle nişanlanmıştır. Kuzeni Aaliya’nın düğünü için halasının yanına gönderilen Zain ise bu güzel kızı görür görmez aşık olur. Zein yüzünden nişanlısının ailesi tarafından iftiraya uğrayan Aaliya ise Zein ile evlenmek zorunda kalır. Senaryosu ve oyuncularıyla en çok izlenen Hint dizilerinden biri olan Benimsin, böylelikle listemizde ilk sıraya yerleşmeye hak kazanıyor.

1. Humsafar (Can Yoldaşı)

IMDb Puanı: 9,0

Humsafar (Can Yoldaşı)Yoksul bir aileden gelen Khirad, annesinin ölüm döşeğindeki son isteğini yerine getirmek için zengin kuzeni Ashar ile evlenecektir. Fakat Ashar’a çocukluğundan beri aşık olan Sara, bu evliliği engellemek adına tabiri caizse canını dişine takar. Hem fakir zengin çatışmasının hem de ateşli bir aşk üçgenini konu edinen Humsafar (Can Yoldaşı); aşk, entrika ve dram gibi konularda zirve yapıyor. Böylece en yeni ve en iyi Hint dizilerinden biri haline geliyor.

Komedi ve Aksiyon Konulu Hint Dizileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Neredeyse herkesin vazgeçilmezleri arasında yer alan romantik komedi dizileri ve filmleri, kalplerimizi ısıtmaya devam ediyorlar. Ayrıca bazıları da ateşli çatışmaların geçtiği aksiyon türünü de bünyelerinde barındırırlar. Ancak her ne kadar komedi desek de dram türü Hint dizilerinin birçoğuna hakim olmuş durumda.  Aşk, komedi ve polisiye konulu en iyi Hint televizyon serileriyle karşınızdayız.

10. Powder

IMDb Puanı: 8,0

Powder2010 yılından bu yana devam eden Powder dizisi, güçlü kadrosuyla sahip olduğu başarıyı 7 yıldır sürdürmeye devam ediyor. IMDb’den 8 puan alarak en iyi aksiyon konulu Hint dizileri arasına girmeyi başaran Powder, hikayesiyle de ilk bölümden itibaren seyircilerin beğenisini kazanıyor. Sony TV’de yayınlanan bu etkileyici yapım, ABD’nin The Wire dizisinin Hint versiyonu olarak karşımıza geliyor.

9. Captain Vyom 

IMDb Puanı: 8,3

Captain VyomYaklaşık 10 yıl önce yayınlanan ve 54 bölüm süren Captain Vyom, aksiyon ve süper kahraman konulu en iyi Hint dizilerinden biridir. 8,3 IMDb puanına sahip olan Captain Vyom, 2123 yılının insanlığını konu alıyor. Güneş sistemini fetheden insanlar, birkaç farklı gezegene uzay istasyonları kurmuşlar. Maya adında bir kadın ise Dünya’dan Marsa doğru bir seyahat gerçekleştiriyor. Başarılı  geçen yolculuğun ardından ise dünyanın en yaşlı ve en bilge adamı Astro Guru ile tanışıyor. Sonrasında ise dünyanın en azılı 12 suçlusunun tutulduğu, Jüpiter’in, Io uydusuna gitmeye karar verir ve olaylar başlar.

8. 24

IMDb Puanı: 8,3

249 sezonluk efsanevi 24 dizisiyle aynı adı taşıyan ve benzer konuları işleyen bu dizinin başrolünde ise Anil Kapoor yer alıyor. Captaion Vyom ile aynı IMDb puanına sahip olan, Hint yapımı 24 dizisi, 2013 yılından bu yana devam ediyor. Aksiyon konulu en iyi Hint dizileri arasında ilk sıralara adını yazdıran bu güzel yapım, askeri geçmişe sahip olan Jai Singh Rathod adında bir adamın ailesini ve ülkesini kurtarmak için vermiş olduğu mücadeleyi anlatıyor.

7. Proloy Asche

IMDb Puanı: 8,7

Proloy Asche50 günlük mini bir yapım olmasına rağmen, 8,7’lik IMDb puanına ulaşmayı başaran, Proloy Asche adındaki bu dizi, 2011 yılının en iyilerinden biri olmayı başarmıştı. Aksiyonseverler için en iyi dizi önerileri adasında da yer alan Proloy, güçlü kadrosuyla da aksiyon tutkunlarının beğenisini kazanmıştı. Adaletsizlik ve kötülük ile savaşan Proloy adında bir adamın amansız mücadelesini konu alan bu yapım da listemizi süsleyen en güzel Hint dizilerindendir.

6. Hatim

IMDb Puanı: 8,7

Hatim2003 ve 2004 yılları arasında en çok izlenen Hint dizilerinden biri olan Hatim, IMDb’den 8,7 puan alarak, listemizde 6. sıraya yerleşiyor. Ortaçağ’ın Orta Doğu’sunda geçen hikayede, Yemen İmparatorluğu’nda Hatim adında bir çocuk doğar. Hatim doğduğu sırada İmparator’un da Jaffar ismini verdiği oğlu dünyaya gelir. Şeytana hizmet eden Najumi adındaki büyücü ise imparatorun oğluna Dajjal (Deccal) adını verir. Jaffar büyür ve dünyayı daha iyi bir yer yapabilmek adına ülkedeki bütün bebeklerin öldürülmesi emrini verir. Gizliden gizliye şeytana hizmet eden Najumi adındaki yardımcısının teşvikleriyle böylesine acımasızca bir karar veren Jaffar, Hatim’in düşmanlığını da kazanmış olur. Yayında kaldığı süre boyunca birbirinden değerli 12 ödül kazanmayı başaran Hatim dizisi de en iyi Hint serilerinden biri olarak karşımıza geliyor.

5. Khichdi

IMDb Puanı: 8,7

Khichdi2002 yılının komedi türünde en çok izlenen Hint televizyon serilerinden biri olan Khichdi, ayrıca Hindistan’ın en eski sitcomlarından da bir tanesidir. Batı tarzı bir durum komedi dizisi olan Khichdi, IMDb’den 8,7 puan alarak listemizde ilk beş arasına adını yazdırıyor. Eski bir malikanede yaşayan Parekh ailesinin sorunları oldukça farklı şekillerde ele almasıyla yaşanan komik durumları seyirciyle buluşturuyor. Mutlaka izlenilmesi gereken Hint dizilerinden olan Khichdi, kesinlik hoşunuza gidecek.  

4. Dekh Bhai Dekh

IMDb Puanı: 8,7

Dekh Bhai DekhTamı tamına 24 yıl önce yayınlanmış eski bir Hint dizisi olan Dekh Bhai Dekh, tahtından edilemiyor. İlk olarak 1993 yılında yayın hayatına başlayan Dekh Bhai Dekh, Hindistan’ın en beğenilen ve en çok izlenen durum komedi dizisidir. Diwan ailesine mensup üç neslin hikayesini konu edinen bu eğlenceli yapım, 8,7’lik IMDb puanıyla da en iyi Hint yapımlarından biri olarak karşımıza geliyor.

3. Shriman Shrimati 

IMDb Puanı: 8,7

Shriman ShrimatiAynı IMDb puanına sahip bir başka 23 yıllık Hint dizisi olan Shriman Shrimati, 143 bölümlük bir durum komedisi olarak izleyicileri fazlasıyla eğlendirmeyi başarıyor. İyi bir senaryo ve başarılı oyunculuklarla kusursuz bir komedi dizisi haline gelen Shriman Shrimati, listemizde de ilk üç arasına adını yazdırıyor.

2. Office Office

IMDb Puanı: 9,0

Office Officeİlk olarak 2001 yılında yayınlanan ve toplamda 15 ödülün sahibi olan Office Office, komedi türünde en iyi Hint dizileri arasında ikinci sırada yer alıyor. IMDb’den 9 puan almayı başarmış nadir dizilerden olan Office Office, Hindistan’ın kamu dairelerinde yaşan yolsuzlukları ve rüşvet olaylarını komik bir şekilde ele alıyor. Hikaye; yozlaşmış yetkililer tarafından oldukça sert davranılan Mussadial’ın iş hayatından da kesitleri seyirciyle buluşturuyor.

1. Sarabhai Sarabhai 

IMDb Puanı: 9,2

Sarabhai Sarabhai Komedi türünde en iyi örneklerinden biri olarak, 2004 yapımı Sarabhai Sarabhai karşımıza geliyor. 9,2’lik IMDb puanıyla da şaşkınlık yaratan bu yapım, ilk bölümünden itibaren en çok izlenen Hint dizilerinden biri olmayı da başarıyor. Üst sınıf Sarabhai ailesinine mensup Maya, orta halli bir ailenin oğluyla evlenmek iste ve olaylar böylelikle patlak verir. Bizlerin de karşısına izlenebilecek en iyi dizi önerilerinden biri çıkar.

Komedi dizilerinde bile bizleri ağlatmayı başaran Hint yapımlarına akıl sır ermiyor. Sevimli ve sıcak karakterlerin yer aldığı en iyi Hint televizyon serileri, bir yandan içimizi sevgiyle doldururken bir yandan da bizleri katlanılması zor bir hüznün içerisine sürüklüyorlar. Acısıyla, tatlısıyla dünyanın en çok izlenen televizyon programları olmayı başaran Hint serileri, ülkemizde de büyük bir ilgiyle takip ediliyorlar. Peki, listemizde yer alan en iyi ve en güzel Hint dizilerinden hangileri sizin de gönlünüzü çalmayı başardı?


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (1)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum