Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in BC-03 Projesi Marka Tarihinin En Hızlısı Olabilir!

McLaren'den 3 kişilik Speedtail'i beklerken şirketten tek kişilik en hızlı hiper otomobil yapacağı haberi geldi!
McLaren’in BC-03 Projesi Marka Tarihinin En Hızlısı Olabilir!

Herkes, McLaren’ın en hızlısı olarak Speedtail‘i beklese de yeni gelen haberler onu söylemiyor. İngiliz şirketin özel aracı olarak, en son MSO tarafından oluşturulan Senna ile tanıştırılmıştık. Sınırlı üretim ile imal edilen ve anlam yüklü hiper araç, çeşitli tiplerle müşterilerine kavuşturulmuştu.

Aynı zaman içerisinde 3 kişilik, en hızlı olacak diye lanse edilen yeni bir makineden bahsedilmişti. Onun ismi de Speedtail. Gelen haberde, Gran Turismo Exlusive için çizilen Ultimate Vision GT’nin, BC-03 projesiyle birlikte en hızlı McLaren olması bekleniyor.

Amerika’da otomobil koleksiyoncusu denilen iki kişinin, BC-03 hakkında bir şeyler paylaştığı görülmüş.

dam_am_i ve x_marc_the_spot Instagram hesaplarında projenin gerçekçiliği gösteren görseller yayınladılar. Vision GT’ye bakarak yorum yaparasak; bazı markalarda olduğu gibi “en özel otomobil” tarzında olacak.

En özelden kastımız da; mesela 3 yıl önce korkutucu karoseriyle tanıtılan Lamborghini Veneno‘yu örnek verebiliriz. McLaren, Vision GT’yi 2030 yılı projesi gibi gösterse de kartlar her an tersine çevrilebilir.

Tahminler yeni aracın pist odaklı ve tek kişilik olacağı yönünde.

Speedtail ile 3 kişilik bir hiper araba beklerken, BC-03’te oturma pozisyonu teke düşüyor. Otomobil bilimcileri aracın ultra hafif gövde panelleriyle oluşturulacağını söylüyor. Pist ve hafiflik kavramları sonrasında elbette devasa ayarlanabilir bir arka kanat, olabildiğince geniş hava girişleri ve bir takım benzersiz aerodinamik öğeler bekleniyor.

Veneno ile eşleşecek BC-03, Vision GT konseptinde denilen ve Senna’nın da kullandığı 4.0L çift turbo V8 ile aktarımları düşünülüyor. Toplamda ünite rakamlarında 1150 ps güç ve 1275 nm tork elde edilmesi sağlanacak.

Bu araç hakkındaki en sağlam detay ise üretim sayısı. Senna gibi pahalı bir aracın bile 500 adet üretildiğini yerde, BC-03’ün dünyada sadece 5 adet olacağı konuşuluyor. McLaren’in en özel ve hızlı olacak hiper otomobili hakkındaki bilgiler bunlar. Araç hakkında farklı detaylar verildikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum