Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1.8 Milyon Dolarlık Willams & Singer’ın İlk Porsche 911’i Üretildi!

Williams ve Singer'ın ortak olarak yürüttüğü Porsche projesinin sonunda hava soğutmalıların en güçlü 911'i ortaya çıkarılmış....
1.8 Milyon Dolarlık Willams & Singer’ın İlk Porsche 911’i Üretildi!
HABER GİRİŞ

Williams ve Singer, orta noktada bir araç üretimi için bir araya gelmişti. Geçtiğimiz sene de motor yapımı için ortaklıklarını açıklayan şirketler, tarifsiz bir Porsche 911 için kolları sıvamıştı. Eşsiz bir geliştirme planı ile son çizim ve özelliklerinden sizlere bahsetmiştik.

DLS adını verdikleri projenin açılımı Dinamik ve Hafif Çalışma. Her iki şirketin de amacı Porsche’nin klasik vücut hatlarına dokunmadan, modernize çalışmalarıyla 911’in kendine has yapısını en güçlü şekilde sunmak. Renkli sahneler ve inanılmaz projelerin gösterildiği Goodwood Festivali, Williams & Singer’ın 911’ne de ev sahipliği yapıyor. Hep beraber özel Porsche’nin teknik değerleri neydi hatırlayalım.

Porsche 911’in özel çalışması retro ile yeniliğin buluşturulması!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Yeni bir tampon tasarımıyla başlanan DSL projesinde araç kupası biraz genişletilmiş. Önceden gördüğümüz yeşil renkli 911‘in ön gösteriminde de bu belli oluyordu.

Turuncu Amerikan park diye tabir ettiğimiz sinyaller, geçmişten getirilirken, farların mercekli ve Led aydınlatmalı hali ise günümüzden!

GCM Yatırım Banner
911’in yan kısımda anlatacağı çok şey var!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Araç oluşumunda parçaların hafif olmasına dikkat edilmiş. Bu değerli aracın lastik grupları 5 kollu standart boyutlarında seçilmiş.

Genişletilen çamurluklar 911’i biraz daha yarışçı kimliğine sokmuş. Kapı altından verilen şerit üzeri sarı marka yazısı da bunu tamamlamış. 964’ün duruşu ile fazla oynamamış. Ancak standart bir 964’ten aldığımız hissiyatın daha fazlası bu 911’de var!

William ve Singer’ın dediği gibi araç hafiflikte rekor kırıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Lotus’un en hafif aracım dediği Exige Cup 430‘dan bile ağırlığı düşük. Karbon fiber, magnezyum ve titanyum gibi maddelerle 964 kasa 911’in karoseri sadece 990 kilogram.

Ortak motorun gücü hava soğutmalılarının en beygirlisi!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kesinlikle DSL, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir araç imalat projesidir. Nedeni ise gayet basit. Geliştirilen ve yine arkaya konumlandırılan motor 4.0L hacminde ve 500 hp üretebiliyor. Bu da onu 911 tarihindeki en büyük hava soğutmalı yapıyor.

Motor, Porsche mühendisi Hans Mezger‘in engin bilgilerine başvurulacak parçaları birleştirilmiş. Birlikte istişare ederek yaptıkları ünite dört valfli, dört eksantrik mili ve doğal aspiratörlü bir yapıya sahip.

Williams & Singer 911 projesi 75 adet ile sınırlı. İlk örneği karşımızda durmakta ve 1.8 Milyon dolara satılması beklenmekte. Diğer 74 tanesinin de önümüzdeki yıllarda kademeli olarak imal edileceği söylendi. 2018 yılında yeniden canlandırılan 964 kasa Porsche 911 için siz ne düşünüyorsunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın