Yatırım yapmaya başla!

Satılan Ferrari 250 GTO Fiyatına 8 Adet Bugatti Divo Alınabiliyor!

Ferrari'nin ve dünyanın en değerli otomobili olarak gösterilen 1962 250 GTO'lardan biri tam 8 Bugatti fiyatına satıldı!
Satılan Ferrari 250 GTO Fiyatına 8 Adet Bugatti Divo Alınabiliyor!

Dünyanın “enleri” ile dolu otomobil şirketi Ferrari‘nin 250 GTO’larından birisi yine inanılmaz bir fiyata satıldı. 2 yıl önce mavi bir 250 GTO açık artıma yoluyla satışa çıkarılmıştı. 56 milyon dolarlık fiyatı ile de dünyanın en pahalı otomobili ünvanını almıştı. Ancak bu süre zarfında 80 milyon dolara David MacNeil tarafından satın alınan beyaz bir 250 GTO, en pahalı ünvanını kapmıştı!

Bu 250 GTO’nun Haziran ayında RM Sotheby‘de satışa çıkacağı söylenmişti. Monterey satışında 250 GTO için verilen rakamlar kesinlikle bizlere inanma güçlüğü çektiriyor.

Bu nadir İtalyan eseri günümüze kadar çok iyi korunarak getirilmiş.

En Pahalı Ferrari 250 GTO 3413 GT şasi numarasına sahip Ferrari 250 GTO, yine olağanüstü bir haberle karşımıza çıkıyor. Hikayesini dinlediğimizde bu kırmızı Ferrari’yi çok özel kişiler kullanmış.

Araç sahipleri arasında ünlü mücevher markası Bulgari’nin sahibi Gianni Bulgari’de var.

En Pahalı Ferrari 250 GTO 36 ÜretimBir yarış organizasyonunda 3. olan 23 kapı numaralı 250 GTO en son 2000 yılında 7 milyon dolar karşılığında Microsoft’un eski yazılımcısı Dr. Greg Whitten‘e satılmış.

36 örnekten biri olan bu 250 GTO ilk başta test aracı olarak kullanılmış.

En Pahalı Ferrari 250 GTO Test AracıFerrari’nin üretim öncesi testlerinde kullanılan spor araç sonrasında 1962 Targa Florio’da Formula 1 Dünya Şampiyonu Phil Hill tarafından kullanılmış.

Değeri yıllar geçtikçe katlananan 250 GTO tam 48.4 milyon dolara satıldı.

En Pahalı Ferrari 250 GTO V12 MotoruNe kadar garip gelecek olsa da size gösterdiğimiz, ülkemize göre 290 milyon TL değerindeki bu Ferrari, dünyanın en pahalısı değil! Ancak çok basit bir hesapla bu rakama dünyanın en özel araçlarından Bugatti Divo’dan 8 adet alınabilir.

Üretiminin oldukça kısıtlı sayıda olması, 3.0L V12 motorunun tatminkar hızlar sunması, haliyle değerini astronomik sınırlara getiriyor. Bakalım bundan sonra 80 milyonu aşan bir Ferrari 250 GTO olacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum