Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Çok Tüketilen Su Markalarına Soruşturma Açıldı

Çok sayıda sektörü radarına alan Rekabet Kurumu, son soruşturmasını tüketicilerin en çok tercih ettiği su markalarına yönelik başlattığını duyurdu.
En Çok Tüketilen Su Markalarına Soruşturma Açıldı
HABER GİRİŞ

Fahiş fiyat uygulamalarını ve bozulan rekabet dengesini soruşturmak için pek çok sektörü radarına alan Rekabet Kurumu, son incelemesini en çok tüketilen su markaları üzerine yaptığını açıkladı.

Kurum tarafından yapılan duyuruda, Rekabet Kurulu’nun Erikli Su ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açtığı bildirildi.


Adı geçen iki marka ile ilgili 10 Ağustos tarifinde ön araştırma yapıldığı ve alınan kararda soruşturma yapılmasının uygun görüldüğü şu ifadelerle paylaşıldı:

“Rekabet Kurulu’nun 10.08.2023 tarihli ve 23-37/711-M sayılı kararı uyarınca ambalajlı su sektöründe faaliyet gösteren üretici/tedarikçi teşebbüslerin ürün fiyatlarını birlikte tespit etmek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen ön araştırmada elde edilen bulgular Kurulun 21.09.2023 tarihli toplantısında görüşülmüş, Erikli Su ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret AŞ ile Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bilgi değişimi yoluyla 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak anılan teşebbüsler hakkında soruşturma açılmasına, 23-45/850-M(2) sayı ile karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.