Yatırım yapmaya başla!

En Çok Kazanan 10 Profesyonel Kadın Video Oyuncu

En Çok Kazanan 10 Profesyonel Kadın Video Oyuncu

Video oyunlarına ilk tasarlandığı günlerde boş zaman etkinliği, vakit öldürme, kısacası boş bir iş olarak bakılıyordu. Şimdiler de ise durum biraz değişti. Oyun çılgınlığının dünyayı sarmasıyla birlikte, bu sektör farklı bir yer kazandı. 20 yıl önce video oyun tasarımı riskli bir işti. Şimdi video oyunları insanlar için kazançlı ve nispeten istikrarlı bir kariyer yapmaları için oldukça iyi bir fırsat gibi görünüyor.

Video oyunlarının müptelaları kimler? Bu soruya verilecek cevap için gözümüzde canlanan profil daha çok erkek oyunculardır. Ancak kadınlarda bu alanda oldukça başarılı. Kadın oyuncular, yüksek kazançlı profesyonel liglerde ve üst seviyelerde oynamaktadırlar. Yüksek profilli liglerde yarışan kadınlar, kurumsal sponsorları ve yarışmalardaki para ödülünü daha da artırıyor. Sizler için hazırladığımız listede dünyanın en iyi ve en yüksek kazançlı kadın oyuncularından bazılarını bulacaksınız.

İşte en çok kazanan 10 profesyonel kadın video oyuncusu sizlerle:

10 Alice “Ali” Lew

8.000 Dolar

Alice “Ali” LewAlice “Ali” Lew, 5 turnuvalarda yaklaşık 8.000 dolar kazandı. SK-Bayanlar Counter Strike Team Bölümü, onun başarısına yardımcı olmuştur. Lew 2006 yılında ki ilk turnuvada 800 dolar kazanmıştı. Sadece 2 yıl sonra turnuvalardan neredeyse 4000 dolar daha kazandı.

9 Alana “Ms. X” Reid

10.000 Dolar

Alana “Ms. X” ReidKanadalı Alana 2005 yılındaki Quake III Arena oyununda 10.000 dolar ödül kazandı. Bu turnuva Alana’nın yarıştığı ikinci yarışmaydı. Oldukça yeni bir oyuncu olmasına rağmen yeteneğiyle turnuvada oldukça başarılı oldu.

8 Livia “Lifje” Teernstra

14.000 Dolar

Livia “Lifje” TeernstraLivia “Liefje” Teernstra Yeni Zelanda yarışmasında, Quake ve Unreal turnuvasına katıldı. Livia daha sonra Dead or Alive 4 oyunu için Avrupa’ya gitti. Livie, 2 turnuvada da üçüncülükte kaldı. Bu sıralama ona toplamda 14.000 dolar kazandırdı.

7 Jamie “Missy” Pereyda

15.000 Dolar

Jamie “Missy” PereydaJamie “Missy” Pereyda, sadece bir turnuvada Alana Reid’i yenerek 15.000 dolar olan şampiyonluk ödülünü kazandı. Ayrıca Jamie, Kaliforniya’nın Bayan Quakecon Quake III yarışmasında diğer oyuncuları da yenerek becerisini herkese kanıtladı.

6 Rumay “Hafu” Wang

16.000 Dolar

Rumay “Hafu” WangEminim milyonlarca oyuncu Rumay gibi World of Warcraft dünya şampiyonu olmak istiyordur. Rumay, sadece efsanevi PC role-playing oyunundan 4 turnuvada 14.000 dolar üzerinde ödül kazandı. Ayrıca Rumay, Bloodline Champions oyunundan da 2.000 dolar kazanarak toplam kazancını 16.000 dolara taşıdı.

5 Vanessa Arteaga

20.000 Dolar

Vanessa ArteagaDead or Alive 4’ün süper oyuncusu Vanessa Arteaga, 2008 yılında şampiyonluk ödülünü kazandı. Bu ödül tam olarak 15.000 dolar değerindeydi. Oyuncu bir yıl önce yine aynı oyunda 5.000 dolar kazanmıştı.

4 Sarah “Sarah Lou” Harrison

50.000 Dolar

Sarah “Sarah Lou” HarrisonSarah büyük oyun dünyasındaki en büyük ödüllerinden birini kazanmıştır. Sarah 2008 yılında, Dead or Alive 4 için bir turnuvada yer aldı ve oldukça başarılı oldu. Sarah’ın becerisi takımına turnuvayı kazandırdı. Bu başarıyla oyuncu 50.000 doları elde etti.

3 Marjorie “Kasumi Chan” Bartell

55.000 Dolar

Marjorie “Kasumi Chan” BartellMarjorie, Sarah Lou ile birlikte yer aldığı bir oyunda, onu yenmeyi başararak şampiyon oldu. Ödül ise tam olarak 50.000 dolar değerindeydi. Marjorie bir yıl öncesinde de Dead or Alive oyununda 5.000 dolar kazanarak oyun kariyerinde toplam 55.000 dolar elde etmiş oldu.

2 Sasha “Scarlett” Hostyn

102.000 Dolar

Sasha “Scarlett” HostynnEn iyi 10 kadın profesyonel oyuncu listesinde iki numarada olan Kanadalı Sasha, dünyanın en üretken ve rekabet gücü en yüksek kadın oyuncuların biridir. Sasha’nın Star Craft II’deki başarısı gerçekten de mükemmeldi. Bu oyundan 2011 yılından bu yana yaklaşık 30 turnuvada, 100.000 doların üzerinde ödül kazandı. Ayrıca Sasha, dünyanın en iyi Star Craft II oyuncularından biri olarak bilinir.

1 Katherine “Mystik” Gunn

122.000 Dolar

Katherine “Mystik” GunnBüyük ödüllü turnuvaların en gözde oyuncusunu merak ediyorsanız, bu kişi Katherine’den başkası olamaz. Katherine, rekabet oyunlarında sadece 3 yıl içinde, diğer rakiplerini büyük bir üstünlükle yenmeyi başardı. Gunn 2007 yılındaki bir yarışta ikinci oldu. Bu sıralamayla 15.000 doların da sahibi oldu. 2008 yılında da üçüncü bitirdiği yarışmadan 7.000 dolar ödül kazandı. Onun asıl başarısıysa en iyi yarışmacıların bulunduğu turnuvayı şampiyon olarak bitirmesiyle geldi. Bu şampiyonluk ona tam 100.000 dolar kazandırdı. Nispeten kısa diyebileceğimiz kariyerinde, toplamda 122.000 dolar kazanmayı başardı.

En sevdiğiniz boş zaman etkinliğinin video oyunları olduğunu düşünürsek, bu aktiviteden binlerce dolar kazanma ihtimali oldukça eğlenceli olurdu sanırım. Şimdiki gençleri bu tür oyunların başından kaldırmak gerçekten de zor. Ama kazandığı ödüllerle bu oyunlar artık o kadar da boş zaman aktivitesi gibi durmuyor, haksız mıyım?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum