Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sektör Endekslerinin En Çok Artanı %3’le Finansal Kiralama Oldu

Finansal kiralama ve faktoring en fazla yükselen sektör göstergesi olurken, alt bileşenlerinden Vakıf Finansal Kiralama endeksin yıldızı oldu.
Sektör Endekslerinin En Çok Artanı %3’le Finansal Kiralama Oldu

Borsa İstanbul öğleden sonraki işlemlerde, ilk yarıya kıyasla zayıf performans sergiliyor. BIST 100 endeksi saat 16.00 sularında 1409 puandan işlem görüyor. Alt göstergelerden en fazla düşüş %1,25 ile turizm şirket hisselerinin işlem gördüğü endekste gerçekleşti.

BIST finansal kiralama ve faktoring endeksi (XFİNK), %3,33 artışla sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran oldu.
XFİNK %3,33 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Endeks güne 971,76 puandan başladı. Açılışla birlikte yukarı yönlü hareketini hızlandırdı. Önceki kapanış seviyesi ise 960 puanlarda seyretti. Şu dakikalarda 991 puanla günün en yükseğinden işlem gören gösterge endeks, açılışta en düşüğü gördü.

Alt bileşenlerinden en iyi performansı Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. gösterdi. VAKFN kodlu şirket hisseleri 10,57’den kapanıp, 10,99 liradan açıldı. Açılışta sert yükseliş gösteren şirket hisseleri %9,74 değer kazancıyla 11,62 liradan işlem görüyor.

Yatırımcısına en fazla kazandıran ikinci sektör şirketi Şeker Finansal Kiralama A.Ş. (SEKFK) oldu. %7,10 artıda 7,09 liradan fiyatlanan hisseler 23 Haziran işlemlerinde 6,60 – 7,12 arasında seyretti.

QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş. (QNBFL) hisseleri %6,73 artarak 92 liraya çıktı. Açılışı 89,8’den yaptı. Güne 2,77 liradan başlayan Lider Faktoring A.Ş. (LIDFA) hisseleri %3,28 değer kazancıyla 2,83’ten işlem görüyor. Yıllık getirisi %25’ten az olan hisseler aylık bazda %1’den fazla değer kaybetti.

İş Finansal Kiralama A.Ş. (ISFIN) %0,33 ile en az artan hisselerden olurken, 3,03 lira günün en düşüğü, 3,07 ise en yükseği olarak gerçekleşti. %0,25 artış gösteren Creditwest Faktoring A.Ş. (CRDFA) hisse senedi fiyatı 4,02’de hareket ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum