Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Savunma Sanayisi Buluşmalarından Olan IDEF Başladı

Dünyanın en büyük savunma sanayisi buluşmalarından sayılan IDEF, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirildi. IDEF’in kapıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.
Dünyanın En Büyük Savunma Sanayisi Buluşmalarından Olan IDEF Başladı

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF), dünyanın en büyük savunma sanayisi buluşmalarından biri olarak hayata geçirildi. IDEF, savunma ve güvenlik alanlarında kayda değer bir tanıtım, pazarlama ve işbirliği platformu haline gelmişti. Bu yıl 14. kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Açılışın yapıldığı törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve yabancı temsilciler katıldı.

Fuar, 3 Mayıs’a kadar etkinliğini sürdürecek.

Fuar 3 Mayıs'a Kadar SürecekTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen fuarda zırhlı mübadele araçları, insansız kara araçları, roketler, güdümlü füzeler ve daha birçok ürün yer alıyor. Bunun yanında IDEF’e Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliği yapıyor. Fuar, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın yönetim ve sorumluluğunda gerçekleştirilecek. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ise organizetörlüğü üstleniyor.

Toplam 20 kurum ve kuruluşun destek verdiği fuara bu desteği sağlayanlar arasında; Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ile Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçılar Derneği bulunuyor.

IDEF’e katılan toplam 1061 firmanın 576’sı yabancı, 485’i Türk. Türk firmalarının 250’sinin KOBİ’lerden oluşacağı da belirtildi.

IDEF'e Katılan Firmalardan Türk Olanların 250'si KOBİ'lerden OluşacakFuara dünyanın farklı bölgelerinden 68 ülkeden 550 kişilik 150 heyet katılım sağlayacak. Heyetlerde 68 üst düzey yetkili bulunacak. Oldukça kapsamlı olacak bu fuarda toplam 4420 planlı görüşme yapılacak. Ayrıca 70 farklı imza töreni de gerçekleşecek. Yapılan bu imza törenleriyle yerli ve yabancı iş birlikleri ilan edilecek.

Katılım gösteren firmalar yönünden dünyanın en büyük ilk 4 savunma sanayisi fuarı arasında yerini alan IDEF aracılığıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türk Savunma sanayisi tarafından geliştirilen çoğu ürün ilk kez sergilenecek. Ayrıca daha önceki yıllara ait çok sayıda ürün de yeni versiyonlarıyla fuarda yer alacak.

Gerçekleştirilecek fuarda zırhlı muharebe araçları, taktik zırhlı araçlar, insansız kara araçları, roketler, güdümlü füzeler, piyade silahları, askeri simülatörler ve patlayıcı madde imha ekipmanları ve daha birçok ürün sergilenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum